نرخ تبدیل چیست ، نرخ تبدیل یا کانورژن ریت چیست ؟ نرخ تبدیل یعنی حاصل تقسیم تعداد خریداران و استفاده کنندگان از خدمات سایت بر تعداد بازدید کنندگان کلی سایت ، این عدد به دست آمده را نرخ تبدیل یا کانورژن ریت می نامند ، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره نرخ تبدیل بدانیم.

 

نرخ تبدیل در سایت

دردسرهای راه اندازی وب سایت

نرخ تبدیل چیست؟ | نرخ تبدیل یا کانورژن ریت چیست Conversion Rate | بهبود نرخ تبدیل در سایت. خیلی از افراد فکر میکنند بعد از راه اندازی وب سایت مشتریان زیادی به سایت آنها وارد میشوند و بعد از بازدید از صفحات و مشاهده محصولات و خدمات از سایت خرید میکنند و به درآمد های خوبی می رسند اما خیلی زود بعد از کلی هزینه ی هاست و دامنه متوجه میشوند این فقط خیالی باطل بود و الان یا باید سایت خود را با هزینه های انجام شده و کلی رویا کنار بگذارند و یا به دنبال راه حل باشند

راه اندازی وب سایت به تنهایی عاملی برای موفقیت و کسب درآمد شما در اینترنت نمیشود 

احتمالا افراد شجاع راه کار دوم را انتخاب میکنند و به این فکر فرو میروند که چه کاری میتوان انجام داد تا بازدید کننده بیشتری برای سایت بگیرم و فروش سایت را افزایش دهم ، بعد از تحقیق و جستجوهایی به موضوعی به نام سئو یا Seo آشنا میشود که بسیار پیچیده و نا شناخته میباشد با هر دردسر و هزینه ای دوره های مختلف و آموزش های متفاوت را مشاهده میکند.

و به سطح قابل قبولی از دانش سئو میرسد و بعد از انجام فرایند بهینه سازی وب سایت خود ورودی های سایت بیشتر میشوند و روز به روز کاربران بیشتری وارد این سایت میشوند و هر روز منتظر این میشود که فروش سایت شروع شود اما هر روز مثل روز قبل است ، و نمیداند که مشکل از کجاست.

عمده مشکلات صاحبان کسب و کار اینترنتی این است که اطلاعات به روز و جدید ندارند.

 

کانورژن ریت چیست

ورودی از گوگل یا بازدید کننده به معنای موفقیت نیست

بله دوستان ، این داستان افراد و اشخاص زیادی هست که شب به فکر راه اندازی کسب وکار بزرگ و حرفه ای در اینترنت فرو میروند. و قصد دارند یک دیجی کالا یا یک آمازون راه اندازی کنند. اما با هزینه های اشتباه سایت و کسب وکار اینترنتی خود را راه اندازی میکنند و به خوبی نمیدانند که چه عواملی باعث موفقیت آنها در کسب وکار پر تلاطم اینترنتی میشود.

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل یا کانورژن ریت به صورت ریاضی حاصل تقسیم خریداران سایت بر تعداد بازدید کنندگان سایت است برای مثال : بازدید یک سایت ۱۰۰۰ بازدید کننده میباشد اما فقط ۳ نفر از این سایت خرید میکنند که نرخ تبدیل این سایت ۰۳/۰ درصد میباشد.کانورژن ریت یا نرخ تبدیل بین ۳% تا ۶% ایده ال بوده و بقیه درصد ها نسبت به این بازه سنجیده میشوند.

نرخ تبدیل چیست ؟ نرخ تبدیل  میزان بازدید کنندگانی است که تبدیل به مشتری شده اند.

اگر شما یک پزشک هستید و در ماه ۱۰۰ یوزر یا کاربر وارد سایت شما میشوند و از این ۱۰۰ نفر ۵ نفر فرم تماس با ما یا هر فرم ارتباطی دیگر یا حتی از طریق درباره ما شماره تلفن مطب را دریافت کنند و با مطب تماس بگیرند این وب سایت ۵% درصد نرخ تبدیل دارد یعنی بازدید کننده ای که به مشتری تبدیل شده یا بازدید کننده ای که ما توانستیم با استفاده از شرایطی این شخص را مجاب کنیم تا با ما در ارتباط باشد.

 

کانورژن ریت

بهینه سازی نرخ تبدیل در سایت

اما سوال مهم خیلی از دوستان و کاربران و در کل افرادی که در حوزه کسب وکار اینترنتی هستند شاید این باشد که چطور میتوان نرخ تبدیل یا کانورژن ریت را در سایت افزایش داد؟ آیا باید کار خاصی کرد؟ ایا مثل سئو فاکتورهایی دارد؟ در کل چطور میتوان نرخ تبدیل را افزایش داد؟ اگر این سوالات ، سوال شما هم هست در ادامه با ما در این مقاله از وب سایت کارسازشو همراه باشید.

کانورژن ریت چه تاثیر در بیزنس ما دارد؟ کسب وکار که درآمد نداشته باشد به زودی از بین خواهد رفت و کانورژن ریت بالا به ما کمک میکند تا کسب درآمد بیشتری داشته باشیم

چطور میتوان نرخ تبدیل در سایت را بالا برد؟

قطعا توضیح دادن یک دوره کامل در چند خط کار ساده ای نیست اما اگر به صورت خلاصه بخواهیم با این مفاهیم آشنا شویم و تاثیر گذارترین موارد را بدانیم باید عرض کنم که سرعت بارگزاری سایت ، باارزش بودن و مفید بودن مطالب سایت شما ، مرتبط بودن موضوع تیتر با محتوای شما ، وجود دکمه های ارتباطی با مدیران سایت از جمله قسمت تماس با ما و ارتباط با ما ، قرار دادن آدرس یا شماره ارتباطی با سایت و….. از جمله مهم ترین مواردی هست که باعث افزایش نرخ تبدیل میشود.

 

نرخ تبدیل چیست

 

چرا موارد بالا در افزایش نرخ تبدیل تاثیر گذار هستند؟

همان طور که گفته شد نرخ تبدیل به معنی نسبت کسانی است که از خدمات و محصولات ما استفاده میکنند به کل کاربران سایت و بازدید کنندگان ، کسانی از محصولات ما استفاده میکنند که به نوعی جنبه های اعتماد سازی را در سایت فراهم کردیم مثلا در سایت کارسازشو کاربر وقتی میخواهد یک محصول را تهیه کند و یا از یکی از خدمات ما استفاده کند وقتی مشاهده میکند وب سایت کارسازشو ای نماد کسب وکار اینترنتی دارد قطعا اعتماد خواهد کرد.

چون میداند گرفتن مجوز و ای نماد چقدر پروسه سخت و اذیت کننده ای دارد و یا وقتی میخواهد از آموزش های آنلاین ما استفاده کند و لوگوی ساماندهی وزارت ارشاد را در فوتر سایت میبیند مطمئن میشود که مدرسین سایت کارسازشو صلاحیت در امر آموزش و تدریس را دارند و این عوامل باعث اعتماد سازی کاربر میشود و در نهایت نرخ تبدیل سایت افزایش پیدا میکند.

از ابزارهای تولید کننده اعتماد استفاده کنید ، مثل ای نماد

کانورژن ریت Conversion Rate چیست؟

پس به طور کلی باید گفت که نرخ تبدیل در سایت یعنی میزان کاربرانی که از خدمات و سرویس های یک سایت استفاده میکنند در شرایطی که بر اساس مشاهدات و مستندات سایت به این وب سایت اعتماد کردند ، تمام تلاش متخصص تبدیل یا متخصص CRO در جهت اعتماد سازی و افزایش نرخ تبدیل در سایت است

چه مواردی شامل نرخ تبدیل میشود؟

گرفتن یک ایمیل در ازای هدیه
گرفتن هدیه ای در ازای شماره همراه شما
گرفتن دوره یا آموزشی در ازای اطلاعاتی که ارائه میدهید
تماس گرفتن با سایت
ثبت نام در سایت
ارتباط برقرار کردن با سایت
پرسیدن سوال
وووو…

 

نرخ تبدیل یا کانورژن ریت
هر عاملی که باعث شود یک کاربر عادی و بازدید کننده عادی ارتباطی با مدیر سایت و یا خود وب سایت برقرار کند باعث افزایش نرخ تبدیل در سایت میشود و تمام تلاش شما باید در جهت افزایش نرخ تبدیل در سایت باشد در غیر این صورت بعد از مدتی مجبور خواهید شد سایت را تعطیل و برای همیشه از کسب وکار اینترنتی خداحافظی کنید

دوره های آموزشی

همیشه علاقمند بودم که در یک وب سایت به صورت کامل هر آنچه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز هست ، راه اندازی کنم تا اگر شخصی به حوزه کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب وکار اینترنتی علاقه مند بود ، بتواند به راحتی تمام نیاز های خود را در یک سایت پیدا کند. امروز تمام تلاش من و تیم کارسازشو بر این اصل استوار هست

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. پورافشاری
  8:11 2019/06/23

  یه سوال دیگه هم داشتم اینکه ایا سایت با سایت هم فرق داره؟
  مثلا یه سایت فروش لوازم خانگیه یه سایت دیگه سایت آموزشی هستش؟
  مرسی

  • وحید طهماسبی
   7:49 2019/06/24

   بله خب قطعا نرخ تبدیل در یک سایت با سایت دیگه متفاوته
   و این موضوع در نوع کسب و کار هم بسیار تفاوت داره و نمیشه یه نرخ ثابت ارائه داد
   موفق باشید

 2. پورافشاری
  8:10 2019/06/23

  سلام با توجه به اینکه گفتید نمیشه در یه مقاله کامل این موضوع رو اموزش داد آیا دوره ای هست معرفی کنید که شرکت کنیم؟
  ممنون

  • وحید طهماسبی
   7:48 2019/06/24

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   به زودی در خود سایت کارسازشو این آموزش در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت اما تا اون موقع در سطح وب جستجو کنید تا اطلاعاتی به دست بیارید و با پیش مقدمه وارد دوره مد نظر بشید