معیار جدید Moz برای اندازه گیری ریسک پنالتی گوگل نام جدیدی از پروژه شرکت ماز برای بهبود عملکرد وب سایت ها برای دوری از پنالتی گوگل است ، در این پروژه که در ابتدا به صورت پولی قابل دسترس بود ، در حال حاضر به صورت رایگان قابل استفاده است و شما میتوانید وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

بیش از دو سال پیش پروژه ای را شرکت Moz استارت زد به نام اسپم اسکور ، که یک پروژه تحقیقاتی بود که حدودا یک سالی روی آن کار میشد و در نهایت تصمیم بر آن شد که این پروژه تحقیقاتی باقی بماند و در سیستم ماز به عنوان یک واحد ادامه فعالیت داشته باشد.در این مقاله قصد داریم به طور کامل به موضوع اسپم اسکور سایت بپردازیم و معنا و مفهوم آن را یاد بگیریم تا در پروژه های سئو مورد استفاده قرار دهیم. در حال حاضر پروژه اسپم اسکور در بخشی به نام API Mozscape در دسترش میباشد.

اسپم اسکور

اسپم اسکور چیست ؟ | اسپم سایت چیست؟

به طور کلی میتوان گفت که در اثر انجام یک سری از کارهای اشتباه و یا نقض قوانین مهم گوگل شما دچار اسپم میشود و این شرایط باعث بروز مشکلات بعدی از سمت موتور جستجوگر گوگل و سایر موتورهای جستجو خواهید شد و رفته رفته رتبه های خود را در نتایج گوگل از دست خواهید داد و به شما اعتباری نمیدهد.

اسپم اسکور چگونه کار میکند؟

به روایت از تیم ماز : طی سال های گذشته تیم تحقیقاتی ما به رهبری دکتر Matt Peters عوامل مهم و تاثیر گذار یک وب سایت را که امکان دارد توسط موتور جستجوی گوگل مورد منع قرار گیرد را بررسی و پیش بینی کرده ایم ما به حدودا ۱۷ عامل مهم برای اسپم شدن رسیدیم. تقریبا هر زیر دامنه در Mozscore دارای اسپم اسکور مربوط به آن است ، و این نمره در open site Explorer و سایر ابزارهای شرکت ماز از جمله تولبار ماز قابل مشاهده و ردگیری است.

هر چقدر تعداد پرچم های اسپم اسکور شما بالاتر رود احتمال جریمه از سمت گوگل برای شما بیشتر خواهد شد.همانگونه که آزمایش کرده ایم، متوجه شدیم که اسپم اسکور های سطح زیر دامنه بهترین راه حلی است که می توانیم در مقیاس وب ایجاد کنیم. این یک کار خوب واضح و یک کار شایسته جهت برجسته کردن ریسک و رفتارهای پرخطر در سطوح مختلف است.

چگونگی دسترسی به اسپم اسکور

تا چندین ماه پیش محاسبه اسپم اسکور سایت فقط در ماز نسخه پرو وجود داشت و این امکان برای کاربران نسخه رایگان امکان پذیر نبود ، ولی در حال حاضر شما میتوانید از open site explorer وب سایت خود را وارد کنید و از اسپم بودن یا نبودن و یا میزان دقیق آن آگاهی پیدا کنید ، به تصویر زیر دقت کنید.

اسپم اسکور
شما می توانید بر روی هر ردیف Spam Score کلیک کنید و ریز جزئیات پرچم ها را مشاهده کنید. صفحه اصلی آنالیز Spam برگردید، در ردیف های خیلی پایین تر ، گزینه ای برای خارج کردن فایل disavow که سازگار با ابزار Google Webmaster است، پیدا خواهید کرد.شما می توانید فایل هایی را که فقط شامل سایت هایی با تعداد پرچم اسپم بیشتری هستند را در فیلتر قرار دهید

استخراج Disavow تا آخر معمولا کمتر از ۳ ساعت طول می کشد.بعد از آماده شدن این فایل یک ایمیل برای شما ارسال میشود که به شما اطلاع میدهد فایل مربوطه آماده شده است.

هشدار در رابطه با اسپم اسکور وب سایت

لطفا این فایل را خارج نکنید و فقط آن را در Google آپلود کنید! در صورت عدم آگاهی و دانش کافی ، شما می توانید به رتبه بندی سایت خود آسیب بزنید و ممکن است راهی برای بازیابی آن وجود نداشته باشد. در عوض، به دقت از طریق لینک های درون آن، آنها را مرتب کنید و اطمینان حاصل کنید که واقعا قصد دارید آنچه را که در آن وجود دارد، نادیده بگیرید.

شما به راحتی می توانید فایل را حذف یا ویرایش کنید تا لینک هایی را که احساس می کنید اسپم نیستند را بیابید. هنگامی که Cyrus Shepard سایت Moz، هر لینک را از سایت خود disavowe کرد، بیش از یک سال طول کشید تا رتبه خود را به دست آورد. در واقع فایل را برای آپلود در Google به طور کامل آماده کرده ، تا به مراتب مطمئن شویم که افراد با این گام ویژه بیش از حد سرگردان نمیشوند. شما باید به مراتب جهت آماده سازی آن برای ابزار وب مستر آن را باز کنید و مقداری ویرایش روی آن انجام دهید.

27 مورد از موارد مهم و تاثیر گذار در اسپم اسکور سایت

span Score

نحوه محاسبه اسپم اسکور

برای آن که بتوانید میزان دقیق اسپم اسکور سایت خود را چک کنید و دائم ردگیری کنید شما دو راه کار پیش رو دارید اول اینکه به وب سایت ماز مراجعه کنید و به قسمت open site explorer مراجعه کرده و ادرس وب سایت خود را وارد کنید و اطلاعات وب سایت خود را مشاهده کنید ، راهکار دومی که دارید استفاده از ماز بار (Moz Bar) برای کورم و یا فایرفاکس است که وقتی در سایت خود یا هر سایت دیگری هستید به صورت لحظه ای اطلاعات کاملی را از وب سایتی که در آن هستید به شما ارائه میدهد.

سپم سایت

در انتها نکاتی که باید متذکر شوم که قبل از ایجاد بک لینک و ساختار های لینک دهی در هر وب سایتی که مد نظر دارید دقت کنید که این وب سایت مشکلی از بابت اسپم اسکور وب سایت نداشته باشد چرا که اگر بیش از اندازه باشد قطعا تمام زحمت شما بابت لینک بیلدینگ یا کم و یا از بین خواهد رفت و این نکته را متعاسفانه بسیاری از سئوکارها و متخصصین این حوزه رعایت نمیکنند.

در مقاله بعدی شما میتوانید موارد مهم و بالقوه استفاده جهت تجزیه و تحلیل اسپم سایت را مطالعه نمایید تا بتوانید نسبت به برطرف کردن اسپم سایت خود اقدام کنید.

همیشه علاقمند بودم که در یک وب سایت به صورت کامل هر آنچه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز هست ، راه اندازی کنم تا اگر شخصی به حوزه کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب وکار اینترنتی علاقه مند بود ، بتواند به راحتی تمام نیاز های خود را در یک سایت پیدا کند. امروز تمام تلاش من و تیم کارسازشو بر این اصل استوار هست

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید به هیچ وجه از ایمیل های خسته کننده تبلیغاتی خبری نسیت ...

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۳۵

ممکن است علاقه مند باشيد :

منتظر ثبت نظر شما هستیم :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *