صاحبان کسب و کارها در طول سالیان متمادی از روش‌های مختلفی برای تبلیغات استفاده می‌کردند. در سال‌های اخیر تبلیغات کلیکی گوگل به عنوان یکی از بهترین و موثرین‌ترین روش‌های تبلیغات شناخته شده است. اما سوال مهمی که برای بسیاری از افراد مطرح می‌شود این است که تبلیغ کلیکی در گوگل چیست؟ تبلیغ کلیکی در گوگل چه تاثیری بر کسب و کارشان خواهد داشت؟ و اینکه تعرفه تبلیغات کلیکی گوگل چقدر است؟

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟ معرفی ۴ شرکت برتر برای تبلیغات کلیکی گوگل. گوگل ادز یکی از بهترین روش‌های افزایش بازدید از وب سایت‌ها است که می‌تواند به رونق کسب و کار اینترنتی شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم شما را با این روش تبلیغات آشنا کنیم. با ما در کارسازشو همراه باشید. 

تبلیغات کلیکی گوگل

روش‌های مختلف تبلیغات

همواره صاحبان کسب و کارها برای رونق کسب و کار خود از راه‌های مختلفی جهت معرفی محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنند. پیش ازظهور اینترنت، تبلیغات به صورت سنتی انجام میشد. از جمله روش‌های سنتی تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تبلیغات بنری
تبلیغات در رادیو و تلویزیون
تبلیغات کاغذی و بروشورها

اما با ظهور اینترنت، بستر جدیدی برای تبلیغات و برندینگ فراهم شد و صاحبان کسب و کارها توانستند با استفاده از روش‌های جدیدتر و کم هزینه‌تر محصولات خود را معرفی کنند. برخی از روش‌های تبلیغات اینترنتی عبارتند از:

تبلیغات کلیکی گوگل
تبلیغات بنری
تبلیغات ویدئویی
تبلیغات متنی
تبلیغات همسان

روش‌های متعددی برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد که پیشتر در مقاله “تبلیغات اینترنتی چیست” این روش‌ها را معرفی نموده‌ایم. در این مقاله تبلیغ کلیکی در گوگل را به طور مشخص بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل یا Google Ads (گوگل ادز) یکی از روش‌های تبلیغات در گوگل است که به افزایش بازدید وب سایت شما کمک می‌کند. در تبلیغ کلیکی در گوگل، کاربران با کلیک کردن بر تبلیغات شما، وارد وب سایتتان می‌شوند و گوگل در ازای هر کلیک از شما مبلغی دریافت می‌کند. از آنجایی که روزانه بالغ بر ۵ میلیارد جستجو در گوگل صورت می‌گیرد اگر از تبلیغ کلیکی در گوگل استفاده کنید امکان بازدید از وب سایت شما بسیار افزایش می‌یابد و در نتیجه می‌تواند به افزایش میزان فروش شما نیز منجر شود.

سئو بهتر است یا تبلیغ کلیکی در گوگل؟

تبلیغات کلیکی گوگل تنها راه افزایش بازدید از وب سایت نیست، همه‌ی وب سایت‌ها با رعایت اصول سئو سعی می‌کنند به رتبه‌های برتر گوگل دست یابند. هدف از سئو و تبلیغ کلیکی در گوگل افزایش بازدید از وب سایت است اما این دو روش تفاوت‌هایی نیز دارند. برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر هستند:

شما به ازای کاربرانی که با سئو به وب سایت شما هدایت می‌شوند، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید اما به ازای هر کلیک کاربران در تبلیغات گوگل باید هزینه‌ایپرداخت کنید.
در تبلیغات گوگل می‌توانید با استفاده از کلید واژه‌های بیشتری در معرض دید کاربران قرار بگیرد اما در سئوی وب سایت تمرکز شما باید بر کلمات کلیدی محدودی باشد تا بتوانید نتایج بهتری بگیرید.
با استفاده از تبلیغات گوگل می‌توانید سریع در میان رتبه‌های برتر مشاهده شوید اما قرار گرفتن در رتبه‌های برتر گوگل با استفاده از سئو، فرآیند زمان‌بری است.
محاسبه‌ی میزان تاثیری که تبلیغات گوگل بر بازدید وب سایت شما دارد نسبت به سنجش میزان تاثیر سئو بر بازدید از وب سایت‌تان، ساده‌تر است.

سئو و تبلیغ در گوگل باید همزمان مورد استفاده قرار گیرند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

گوگل ادوردز (Google AdWords)

گوگل ادوردز یک سیستم بازاریابی اینترنتی متعلق به شرکت گوگل است. شرکت گوگل این سیستم را در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، تبلیغات مربوط به محصولات یا خدمات خود را در موتورهای جستجوی‌ گوگل به نمایش بگذراند. در این پلت‌فرم شما باید کلمات کلیدی قدرتمندی را پیدا کنید و به گوگل معرفی کنید و متناسب با کلمه‌ی کلیدی، هزینه‌ای پرداخت خواهید کرد.برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در گوگل باید یک حساب کاربری در گوگل ادز ایجاد کنید. عضویت در این سایت رایگان است و شما فقط به ازای هر کلیک بر تبلیغات خود مبلغی را به گوگل باید بپردازید. (در هنگام راه‌اندازی اکانت حتما vpn خود را فعال کنید).

گوگل ادوردز

هزینه تبلیغ در گوگل

تعرفه تبلیغات کلیکی گوگل در کسب و کارهای مختلف متفاوت است؛ توجه به این نکته ضروری است که حتی در یک صنعت خاص نیز این تعرفه‌ها یکسان نخواهد بود و عوامل مختلفی بر تعرفه‌ی تبلیغات کلیکی گوگل اثر می‌گذارد. از جمله عواملی که بر تعرفه‌ی این تبلیغات اثرگذار است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بالا بودن میزان رقابت برای یک کلمه‌ی کلیدی خاص بر هزینه‌ی تبلیغات اثر می‌گذارد.
تعداد رقبا یکی دیگر از عواملی است که بر تعرفه‌ی تبلیغ کلیکی در گوگل موثر است.
هزینه‌ی پرداختی برای تبلیغات، بستگی به قیمت پیشنهادی رقبای شما خواهد داشت. در واقع نوعی مزایده شکل می‌گیرد و کسانی که نرخ‌های بالاتری پیشنهاد دهند جایگاه برتر را در گوگل پیدا کند.

صرفا راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در گوگل نمی‌تواند به افزایش فروش شما منجر شود، نکات بسیاری باید برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی باید مورد توجه قرار گیرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. برای کسب نتیجه‌ی بهتر از تبلیغ کلیکی در گوگل بهتر است با متخصصان در این حوزه مشورت کنید.

تعرفه تبلیغات کلیکی در گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل چگونه به کسب و کارها کمک می‌کند؟

برخی از صاحبان کسب و کارها تصور می‌کنند که استفاده از تبلیغ کلیکی در گوگل نمی‌تواند به موفقیت کسب و کار آن‌ها کمک کند، برخی نیز ممکن است در یک کمپین تبلیغاتی بازدهی مورد نظر را کسب نکرده باشند و نسبت به این نوع تبلیغات نگاه مثبتی نداشته باشند؛ اما از نظر ما این نوع تبلیغات در صورتیکه هدفمند باشد و زیر نظر متخصصان دیجیتال مارکتینگ انجام می‌شود می‌تواند به رونق کسب و کار شما کند. در زیر به برخی از مزایای استفاده از این تبلیغات اشاره می‌کنیم:

روزانه افراد زیادی در سراسر دنیا از گوگل استفاده می‌کنند، شما می‌توانید از پتانسیل موجود در این فضا به نفع خود استفاده کنید.
این نوع تبلیغات مقرون به صرفه هستند، کاربرانی که از این طریق به وب سایت شما هدایت می‌شوند حتما به منظور خرید کالا یا خدمات شما وارد سایت شده‌اند و در صورتیکه خرید صورت گیرد شما چندین برابر هزینه‌ای که برای هر کلیک پرداخت می‌کنید، درآمد کسب می‌کنید.
همانطور که قبلا گفته شد شما در این نوع تبلیغات می‌تواند خیلی سریع میزان بازدید از وب سایت خود را افزایش دهید.
این نوع تبلیغات را می‌توانید به زبان فارسی و انگلیسی انجام دهید. مثلا اگر در صنعت توریسم فعال هستید راه‌اندازی کمپین به زبان فارسی و انگلیسی باعث می‌شود که همزمان مخاطبان خود را در نقاط مختلف دنیا هدف قرار دهید.

موفقیت در کسب و کار با تبلیغ در گوگل

معرفی همکاران گوگل در ایران

در ایران برخی از وب سایت‌ها با شرکت گوگل همکاری می‌کنند در این بخش تصمیم داریم شما را با برخی از این وب سایت‌‌ها آشنا کنیم. اگر تصمیم دارید که از تبلیغات کلیکی گوگل برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید، می‌توانید از خدمات این وب سایت‌ها برای تبلیغ کلیکی در گوگل استفاده کنید.

همکاران گوگل در ایران

سایت برتینا

برتینا یکی از بزرگترین شرکت‌های تبلیغاتی در ایران است که ۱۵ سال در امر تبلیغات تجربه دارد. این شرکت یکی از نمایندگان رسمی گوگل در ایران است. این شرکت به کاربران خود اعلام کرده است که تبلیغات کلیکی گوگل در دفتر این شرکت در آلمان انجام می‌شود و مشتریان از بابت تحریم‌ها و بلوکه شدن پول خود هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند. پس شما می‌توانید برای تبلیغات خود در گوگل از خدمات این شرکت بدون اینکه تحریم‌ها برای شما مشکلی ایجاد کنند، بهره‌مند شوید.

تعرفه‌ تبلیغات کلیکی گوگل در شرکت برتینا در اسفند ماه ۱۳۸۹ به شرح زیر است:

تعرفه های سایت برتینا

سایت آکادمی نوین

این شرکت یکی دیگر از همکاران رسمی گوگل در ایران است که بیش از ۱۰ سال سابقه‌ی فعالیت در حوزه‌ی فناوری‌های دیجیتال دارد. این شرکت نیز به مخاطبان خود اعلام کرده است که با ثبت شرکت در خارج از ایران بدون هیچگونه مشکلی تبلیغ کلیکی در گوگل را برای مشتریان خود انجام خواهد داد.

قیمت برخی از پلن ها در سایت رسانه‌ی تجارت نوین در اسفند ماه ۱۳۸۹ به شرح زیر است:

قیمت ها در سایت آکادمی نوین

سایت g-ads

یکی دیگر از همکاران رسمی گوگل در ایران، وب سایت‌ g-ads می‌باشد. در این وب سایت با ارائه‌ی خدمات مختلفی از جمله تبلیغات مدیریت شده، شارژ اکانت، ساخت اکانت اختصاصی، به مشتریان کمک می‌کنند تا بتوانند از تبلیغ کلیکی در گوگل بیشترین بازدهی را کسب کنند.

برخی از تعرفه‌ تبلیغات کلیکی گوگل (به دلار) در سایت g-ads در اسفند ماه ۱۳۸۹ به شرح زیر است:

قیمت ها در سایت g-ads

سایت نوین مارکتینگ

نوین مارکتینگ یکی دیگر از همکاران گوگل در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ آغاز کرده است. این شرکت بیش از ۳ سال خارج از ایران با نام آریو مارکتینگ فعالیت میکند و مشتریان می‌توانند بدون نگرانی از تحریم‌ها، خدمات مربوط به تبلیغ کلیکی در گوگل را از این شرکت دریافت کنند.تعرفه‌ تبلیغات کلیکی گوگل در سایت نوین مارکتینگ در اسفند ماه ۱۳۸۹ به شرح زیر است:

قیمت ها در سایت نوین مارکتینگ

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با تبلیغ کلیکی در گوگل آشنا کنیم. تبلیغات کلیکی گوگل بسیار هدفمند عمل می‌کنند و هر شخصی بر اساس هدفی که دنبال می‌کند و بودجه‌ای که در اختیار دارد، می‌تواند این تبلیغات را انجام و میزان فروش خود را افزایش دهد. در این راستا شرکت‌های متفاوتی وجود دارند که می‌توانند به شما در امر تبلیغات در گوگل کمک کنند تا بالاترین بازدهی را از این تبلیغات بدست آورید؛ ما برخی از این شرکت‌‌ها را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که دراین مقاله پاسخ پرسش‌های خود را دریافت کرده باشید. اگر شما هم تجریه ای از کمپین های تبلیغاتی گوگل دارید با ما به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران بتوانند از تجارب شما در این زمینه استفاده کنند.

سوالات متداول پرتکرار درباره این مقاله:

۱-گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز یک سیستم بازاریابی اینترنتی متعلق به شرکت گوگل است. شرکت گوگل این سیستم را در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، تبلیغات مربوط به محصولات یا خدمات خود را در موتورهای جستجوی‌ گوگل به نمایش بگذراند. 

۲-تبلیغ کلیکی گوگل چیست؟

این روش تبلیغات یکی از روش‌های تبلیغات در گوگل است که به افزایش بازدید وب سایت شما کمک می‌کند. در تبلیغ کلیکی گوگل، کاربران با کلیک کردن بر تبلیغات شما، وارد وب سایتتان می‌شوند و گوگل در ازای هر کلیک از شما مبلغی دریافت می‌کند. 

۳-تعرفه‌ تبلیغ کلیکی گوگل چگونه است؟

تعرفه این تبلیفات در کسب و کارهای مختلف متفاوت است. حتی در یک صنعت خاص نیز این تعرفه‌ها یکسان نخواهد بود. عواملی مثل بالا بودن میزان رقابت بر کلمه کلیدی و بالا بودن تعداد رقبا بر تعرفه این تبلیغات اثر گذار است. 

محبوبه پیروز هستم کارشناس ارشد اقتصاد، مفتخر هستم که تیم پویا و جوان کارسازشو را در امر تولید محتوا، موضوعی که نیاز به آن هر روز بیش از پیش برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی احساس می شود، همراهی می کنم.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. AffiliateLabz
    ۱۱:۲۶ ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

    مطالب عالی! با کیفیت عالی! آن را ادامه دهید!