افزونه آمار وردپرس ، پلاگینی است برای مشاهده رفتار کاربران در وب سایت و ارائه آمار های تاثیر گذار به وب مستر ، کارسازشو شما را به خواندن مقاله کاربردی افزونه آمار وردپرس دعوت میکند . پلاگین آمار وردپرس یکی از پرطرفدارترین پلاگین های وردپرس است.

افزونه آمار وردپرس ، امروز قصد داریم یکی از افزونه های کاربردی وردپرس را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم . افزونه ای که باعث میشود شما به طور کلی آماری از تعداد کاربران وارد شده ، نوع مرور گر و …. را در داشبورد وردپرس خودتان داشته باشید تا بنا به سیاست های کلی سایت تغییر در ساختار وب سایت یا نحوه جذب کاربر بیشتر داشته باشید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

افزونه آمار وردپرس فارسی

آموزش نصب افزونه آمار وردپرس:

بعد از دانلود از قسمت دانلود همین صفحه در قسمت پیشخوان وردپرس > افزونه ها > افزودن افزونه را کلیک کنید تا به صفحه زیر برسید ، از قسمت انتخاب فایل (choose file) کلیک کنید تا به فایل های ویندوز خود دسترسی داشته باشید . از جایی که افزونه را ذخیره کردید آن را فراخوانی کنید و بعد بر روی نصب کلیک کنید.بعد از نصب افزونه و فعال کردن آن در قسمت کناری پیشخوان خود مشاهده میکنید که گزینه ای تحت عنوان آمار اضافه شده است . از این قسمت میتوانید به بخش های مختلف این افزونه دسترسی داشته باشید .

کاربرد ویجت ها

اگر یک نگاهی به پیشخوان وردپرسی خود بیندازید شاهد خواهید بود که ویجت هایی اضافه شده که هرکدام برای کاری است.در فیلم کامل توضیح دادیم که هر کدام برای چه کاری است پیشنهاد میکنم اگه اهل مطالعه نیستید حتما ویدو را مشاهده کنید.بعد از نصب  ، پیشخوان وردپرسی شما به صورت شکل زیر خواهید شد که از بالای پیشخوان خود میتوانید ویجت ها را مدیریت کنید.هر کدام را نیاز دارید تیک بزنید و هر کدام که مورد استفاده نیست غیر فعال کنیدبرای دسترسی به تنطیمات و مواردی که قطعا مورد نیاز هست تا درمورد آن بدانید با ما همراه باشید .مطابق شکل از منوی سمت راست بر روی آمار > تنطیمات کلیک کنید تا در صفحه جدید تنطیمات برای شما نمایش داده شود

افزونه Wp statistics

سربرگ تنظیمات عمومی افزونه Wp statistics

در قسمت تنطیمات مواردی است که نیاز به توضیح دارد تا مفهوم آن را به خوبی بشناسید و بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید در تصویر زیر میتوانید آن را مشاهده کنید تا هر کدام را به صورت جداگانه توضیح دهیم.

زمان بررسی و محاسبه هر کاربر افزونه آمار وردپرس

در قسمت زمان بررسی برای محاسبه کاربران آنلاین  : این قسمت که به صورت پیش فرض بر روی ۳۰ گذاشته شده به معنی این است که هر کاربری که وارد سایت شما میشود باید حداقل ۳۰ ثانیه در سایت شما حضور داشته باشد تا یک بازید ثبت شود . شما میتوانید تایم آن را بر حسب نیاز و سیاست گذاری سایت خود تغییر دهید اما :

نکته: این نکته را توجه کنید که گوگل دائم میگوید که سعی کنید با کار های متنوع تایم ماندن کاربر را در سایت بالا ببرید شاید شما با کم کردن تایم این قسمت شاهد خواهید بود که عدد کاربران زیاد بوده اما شما باید روی کاربرانی حساب باز کنید که حداقل چند دقیقه در سایت شما حضور داشته باشند.

پیشنهاد ما این است که بیشتر از ۶۰ ثانیه را ثبت کنید که حداقل کاربرانی که بیشتر از ۱دقیقه در سایت هستند را به عنوان بازدید کننده نمایش دهد

پلاگین بازدید سایت وردپرس

در ادامه توضیح درباره پلاگین بازدید سایت یا همان پلاگین آمار وردپرس در قسمت تنظیمات به بخش دوم یعنی قسمت برگه ها و نوشته ها مراجعه میکنیم در این قسمت سه مورد مهم هستند که به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

  • صفحات : با فعال کردن این قسمت و زدن این تیک افزونه آمار وردپرس تمام صفحات سایت شما را مورد بررسی قرار میدهید به این معنی که هر کاربر به هر قسمت از سایت که مراجعه کند فعالیت های آن را دنبال میکند.
  • رهگیری همه برگه ها : با فعال کردن این قسمت افزونه Wp statistics تمامی برگه هایی که شما برای (ارتباط با کاربر ، تماس با ما یا ….) قرار داده بودید هم مورد بررسی قرار میدهد.
  • پارامترهای نوار از url : قبل از توضیح این مورد بگویم که علامت ؟ در یو آر ال سایت به معنی این است که یک کوئری استرینگ موجود دارد .گاهی اوقات یک سایت بعضی از مقالات خود را برای کاربران خود ایمیل میکند اگر بعد از باز کردن ایمیل خود بر روی خواندن ایمیل کلیک کنید.

با چنین ادرسی روبه رو میشوید:

http://localhost/karsaz/ view/?FMfcgxvzMBjNwbcGHGjsVxMKXKrvRpdD

این صرفا یک آدرس تست هست بعد از view مشاهده میکنید یک علامت سوال هست و یه سری حروف اگر این تیک را بزنید تمام آدرس ها را که علامت سوال در آن هستند حذف میکند و مستقیم آدرس اصلی را میگذارد.

مشکلات تیک زدن این علامت سوال

در بعضی از وب سایت ها افزونه ای تحت عنوان افلیت مارکتینگ فعال است این افزونه به صورت پیش فرض از کوئری استرینگ استفاده میکند یعنی از همین علامت سوال در آدرس ها ی خود استفاده میکند که اگر این تیک زده شود شاید مشکلاتی برای افزونه های این چنینی ایجاد کنید.

  • استفاده از کش افزونه : در صورت استفاده از افزونه های کش حتما این تیک را بزنید که از مشکلات احتمالی و اختلالات احتمالی جلو گیری کنید.

قسمت موتور های جستجو

در قسمت موتور های جستجو به این نکته توجه کنید که لازم نیست همه موتور های جستجو فعال باشند چرا که در ایران بیش از ۹۰ درصد افراد برای سرچ های خود از موتور جستجوی گوگل استفاده میکند ولی نظر شما وب مستر عزیز مهم است اگر نیاز است که بقیه موتور ها هم فعال باشند میتوانید تیک آن ها را بردارید.ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که هر چقدر که این تیک ها را زیاد کنید فشار زیادی به سرور شما وارد میشود چرا که عملیات و پردازی باید صورت گیرد.

پلاگین بازدید سایت

در ادامه آموزش کار با پلاگین بازدید سایت به سربرگ پیشخوان رسیدیم در این قسمت دو مورد مهم وجود دارد که به صورت جدا توضیح خواهیم داد.
غیر فعال کردن ابزارک پیشخوان : در قسمت پیشخوان بعد از نصب افزونه ویجت هایی برای شما فعال میشود که در قسمت بالای پیشخوان میتوانید آن ها را مدیریت کنید اما در صورتی که به کل نمیخواهید نمایش داده شود میتوانید در این قسمت غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن ابزارک افزونه بازدید Wp statistics در برگه و نوشته : در این قسمت شما میتوانید باکسی که در قسمت نوشته و برگ ها برای شما وب مستر عزیز فعال شده و یک سری اطلاعات به شما داده را غیر فعال کنید اما این مورد هم هماهنند پیشخوان وردپرس در قسمت بالای صفحه برگه و نوشته میتوانید مدیریت کنید.

Wp statistics فارسی افزونه ای برای آماربازدید

در این قسمت به بررسی سربرگ استتثنائات می پردازیم . در این قسمت میتوانید دسترسی افراد را که نقش های مختلفی در وردپرس دارند را تعیین کنید که ایا به این افزونه دسترسی داشته باشند یا نه شما به عنوان مدیر سایت این قابلیت را دارید که بتوانید این قسمت را مدیریت کنید.

افزونه آنالیز وردپرس

این افزونه به صورت پیش فرض یک سری از ربات های تخریبی را شناسایی کرده و در صورتی که این ربات ها به سایت شما سر بزنند به عنوان بازدید محاسبه نمیکند اما شما میتوانید در این قسمت ربات هایی که خود میشناسید را اضافه کنید تا این موارد هم به آن ها اضافه شود.شما میتوانید با استفاده از این افزونه یک سری از کاربرانی که ای پی ان ها را خود افزونه به شما میدهد را به عنوان بلک لیست تعیین کنید تا مورد محاسبه قرار ندهد.

بهترین افزونه آمار وردپرس

از بهترین افزونه هایی که برای آمار وردپرس یا بررسی بازدید کننده سایت وردپرسی تولید و ساخته شده میتوان به افزونه آمار وردپرس اشاره کرد که توسط ۶ نفر از توسعه دهنده گان ایرانی وردپرس ساخته شده است در زیر میتوانید آمار این پلاگین را مشاهده کنید.

افزونه آمار گوگل

افزونه هایی که برای آمار وردپرس هستند بیش از ۱۰ مورد است که انشالله در مقاله ای جدا به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت تا شما به عنوان یک وب مستر و کسی که با وردپرس کار میکنید با آن ها اشنا شوید و در مواقعی که احتیاج هست بدانید از هر کدام در چه موارد باید استفاده شود.برای تهیه این مقاله چندین ساعت زمان صرف شد از تست های مختلف تا تهیه فیلم و…. ، با نظرات خود در قسمت کامنت سایت ما را یاری نمایید تا بتوانیم خدمات بهتر و شایسته تری در خور شان کاربران عزیز وب سایت کارسازشو ارائه دهیم.

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *