در جلسه قبل درباره تنظیمات پیکربندی در ووکامرس با شما عزیزان صحبت کردیم. در جلسه شانزدهم دوره آموزش ووکامرس قصد داریم به موضوع بررسی وضعیت ووکامرس و بایدها و نباید های این بخش بپردازیم، شاید در یک نگاه کلی نیاز به چک کردن دائم قسمت وضعیت در ووکامرس نداشته باشید.اما این بخش در صورت شخصی سازی کردن قالب بسیار مهم میباشد.دلیل این موضوع نیز نیاز به آپدیت و چک کردن هماهنگی قالب و افزونه ها با سیستم مدیریت محتوای وردپرس و خود ووکامرس میباشد. اما در بعضی قالب ها، توسعه دهنده، ووکامرس را برای قالب مورد نظر شخصی سازی نکرده، پس نیازی هم به آپدیت دائم وجود ندارد.

وضعیت ووکامرس

در بخش وضعیت ووکامرس ، چهار بخش وجود دارد. که بین این موارد مهم ترین بخش ، قسمت وضعیت سیستم میباشد. که گزارشی از شرایط سایت ، سرور و بعضی مشخصات را ارائه میدهد. اما در صورتی که قالب شما به صورت شخصی و کاستومایز شده روی ووکامرس کار کرده باشد. در انتهای همین صفحه ، بخش (قالب‌ها) مواردی که توسط شما بعد از اپدیت کردن افزونه ووکامرس نادیده گرفته شده گزارش میشود. وردپرس به شکلی طراحی و پیاده سازی شده که این امکان را به توسعه دهنده می دهد تا در صورت نیاز کلیه بخش های جانبی از جمله صفحات خاص یک پلاگین  مثل ووکامرس را در کنار قالب اصلی سایت قرار دهید و شخصی سازی مد نظر خود را در این بخش لحاظ کنید.اما بسیاری از این توسعه دهنده ها توجهی به آپدیت کردن قالب وردپرس و افزونه وردپرس ندارند.

در این جلسه درباره بررسی و رفع ایراد در وضعیت ووکامرس صحبت کردیم؛ در جلسه بعد راجع به ترجمه کردن بخش ها در ووکامرس صحبت خواهیم کرد. امیدواریم که مطالب ارائه شده در این جلسه برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ثبت نام در سایت

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *