در جلسه ششم از دوره آموزشی سئو وردپرس تصمیم داریم شما را با انواع روش‌های متداول سئو سایت آشنا کنیم. سئو به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود؛ سئو داخل سایت (One Page Seo) و سئو خارج سایت (Off Page Seo). در این جلسه تعریف کلی از این مفاهیم را ارائه خواهیم داد و در جلسات بعد به جزئیات این مفاهیم خواهیم پرداخت. با ما در کارسازشو همراه باشید.

سئو داخلی سایت (One Page Seo)

سئو داخلی سایت یکی از روش‌های متداول سئو سایت است و به مجموعه فعالیت‌هایی گفت میشود که ما باید به طور متداول در صفحات سایت خود انجام دهیم تا سایت ما در شرایط استاندارد و بهینه قرار بگیرد. برخی از کارهایی که در سئو داخلی سایت باید انجام دهید عبارتند از:

کدهای وب‌سایت

برخی تصور میکنند که بعد از اتمام کدنویسی و راه اندازی وب سایت، کار تمام شده است و دیگر نیازی به انجام کارهای جانبی و نگهداری از وب سایت نیست. این تصور بسیار غلطی است، همانطور که بعد از خرید یک اتومبیل صفر کیلومتر به صورت دوره‌ای باید کارهایی مثل تعویض روغن موتور، تنظیم موتور و … را انجام دهید؛ در مورد وب سایت نیز به همین صورت است. وب سایت شما نیاز به مراقب دارد و باید همیشه بروز نگه داشته شود. از روش‌های متداول سئو داخلی سایت، آپدیت کردن، کم یا زیاد کردن کدهای سایت است. چند نکته درباره ی کدنویسی سایت:

کدهای وب سایت خود را همیشه باید در یک شرایط بهینه نگه دارید
کدهای سایت را کمپرس کنید و تغییرات را روی کدهای کمپرس شده اعمال کنید.
از نوشتن کدهای طولانی و غیر ضروری خودداری کنید.

محتوای متنی

وقتی که می‌خواهیم محتوایی برای سایت خود بنویسیم باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. هر محتوایی را نباید در سایت خود قرار دهید. به عنوان مثال در حال حاضر حداقل محتوایی که در وب سایت خود قرار می‌دهید باید حداقل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه باشد؛ اما مشاهده می‌شود که برخی از وب سایت‌ها محتوای ۳۰۰ یا ۵۰۰ کلمه‌ای

تصاویر در متن

یکی از روش‌های متداول سئو داخلی استفاده از تصاویر گرافیکی و زیبا در مقالات است؛ متاسفانه برخی از وب سایت‌ها از تصاویر در مقالات خود استفاده نمی‌کنند و از این قابلیت مهم در سئو داخلی بهره نمی‌برند.

لینک‌دهی داخلی

لینک‌دهی داخلی یکی از روش‌های متداول سئو داخلی است. وقتی که ما یک مقاله با کلید واژه سئو در سایت خود منتشر می‌کنیم به عنوان یک سند در سایت ما موجود است، هرگاه ما در سایر مقالات خود از این واژه استفاده کنیم باید از طریق این کلمه به آن مقاله لینک دهیم که متاسفانه برخی وب سایت از انجام این کار آسان و در عین حال بسیار تاثیرگذار غفلت می‌کنند.
ما در جلسه آینده سئو و بهینه سازی داخلی سایت را به طور جامع و کامل بررسی خواهیم کرد.

سئو خارجی سایت (Off Page Seo).

همانطور که گفتیم یکی دیگر از روش‌های متداول سئو سایت، سئو خارجی است. توجه به این نکته ضروری است که کار سئو داخلی را هر کسی می‌تواند انجام دهد. با استفاده از پلاگینی مثل پلاگین یوست (که در جلسات بعد به صورت اختصاصی این پلاگین را بررسی خواهیم کرد) یا سایر پلاگین‌ها و ابزارهای آنلاین میتوان کار سئو داخلی سایت را انجام داد. اما سئو خارجی یک کار تکنیکال است و انجام آن باید با حساسیت زیادی صورت گیرد. برخی از کارهایی که در سئو خارجی سایت اعمال شود به شرح زیر است:

لینک سازی

لینک سازی یکی از روش‌های متداول سئو خارجی است. لینک سازی به معنی ایجاد اعتبار در سراسر وب است. بعضی مواقع خود ما این کار را به صورت دستی انجام می‌دهیم. و در بعضی موارد محتوای تولید شده در وب سایت ما به اندازه‌ای ارزشمند است که دیگران به ما لینک می‌دهند. نوع دوم از دید گوگل بسیار ارزشمند است.

لینک سازی یعنی ایجاد اعتبار در سراسر وب

برندینگ

یکی از روشهای متداول سئو خارجی، برندینگ است. ما باید کاری کنیم که دیگران اسم وب سایت‌مان را در وب سرچ کنند. وقتی که میزان سرچ اسم سایت ما بالا برود، گوگل این موضوع را نشانه‌ی داشتن برتری سایت شما نسبت به رقبا در نظر میگیرد و به ما اعتبار می‌دهد.

شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از روش‌های متداول در سئوی خارجی است. برخی از مدیران وب سایت‌ها فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را محدود به تلگرام، اینستاگرام یا واتساپ می‌دانند در صورتیکه شبکه‌های اجتماعی اصلی مثل فیسبوک، توییتر، لینکدین و پینترست یا پلتفرم‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات در سئوی خارجی سایت اثرگذار هستند.

در جلسه آینده درباره‌ی سئو داخلی سایت صحبت خواهیم کرد. امیدواریم که از مطالب مطرح شده در این جلسه برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *