در آموزش امنيت سايت به اهمیت امنیت در وب‌سایت‌ها می‌پردازیم و دلایل متفاوتی که باعث می‌شود یک سایت هک شود را موردبررسی قرار می‌دهیم. در این دوره به توجه گوگل نسبت به سایت‌هایی که دارای امنیت بالایی هستند خواهیم پرداخت و شما را با مهم‌ترین معیار سئو در سال ۲۰۱۹ یعنی تأمین امنیت در سایت آشنا خواهیم کرد.

جلسه دوم دوره متخصص امنیت در سایت

سلام و عرض ادب دارم خدمت شما کاربران عزیز وب‌سایت کارسازشو. به جلسه دوم دوره متخصص امنیت در وب‌سایت خوش‌آمدید. در جلسه گذشته درباره امنیت در وب سایت صحبت کردیم. در این دوره قرار است مفاهیم بسیار مقدماتی تا پیشرفته امنیت در وب‌سایت را یاد بگیریم تا یک‌بار برای همیشه درباره تأمین امنیت در وب سایت‌ها اطلاعات جامع و کاملی را داشته باشیم و بتونیم در وب‌سایت‌هایی که در حال فعالیت بر روی آن‌ها هستیم امنیت را در سطح قابل قبولی پیاده‌سازی کنیم.

دلیل برگزاری دوره متخصص امنیت

قبل از شروع دوره آموزش امنيت بهتر است که دلیل برگزاری چنین آموزشی را بیان کنم تا شما عزیزان بهتر در روند این دوره آموزشی قرار بگیرید. در سالهای گذشته یعنی از ابتدای سال ۹۴ موج دیدی از هکرها وارد فضای وب شدند و وب‌سایت‌های زیادی رو موردحمله قراردادند. وب‌سایت‌هایی مثل همیار وردپرس, مدیر سبز, فرانش, فرادرس و بسیاری از وب‌سایت‌هایی که در حوزه آموزش فعالیت می‌کنند و وب‌سایت‌هایی که محصول دانلودی ارائه می‌دهند. به همین خاطر وب‌سایت‌های زیادی در این بازه زمانی چندساله هک شدند و متأسفانه اطلاعات این سایت‌ها به بیرون درز پیدا کرد. اطلاعاتی مانند دوره‌های آموزشی, محصولات دانلودی و… پس وب‌سایت‌های بزرگ هم که همه ما آن‌ها را می‌شناسیم و شاید روزانه در حال استفاده کردن از آن‌ها هستیم نیز از حملات هکرها در امان نیستند.

دلیل هک شدن وب‌سایت‌ها

 سایت‌هایی که از آن‌ها نام بردیم به دو دلیل هک شدند: یا به لحاظ امنیتی بر روی آن‌ها کار نشده بود یا امنیت آن‌ها در سطح ضعیفی تأمین‌شده بود. به‌هرحال این موارد دست‌به‌دست هم داد تا این وب‌سایت‌ها ازلحاظ امنیتی دچار مشکل شوند.به همین دلیل تصمیم گرفتیم دوره متخصص امنیت در وب‌سایت را در کارسازشو قرار دهیم تا بتونیم امنیت را در سطح قابل قبولی به کاربرانمان آموزش دهیم تا اگر قصد کارکردن بر روی وب‌سایتی را داشتند و یا اینکه خودشان دارای وب‌سایت هستند و در حوزه کسب‌وکار اینترنتی فعالیت می‌کنند بتوانند امنیت را در سطح قابل قبولی در وب‌سایتشان پیاده‌سازی کنند.

شروع دوره متخصص امنیت

چرا دوره متخصص امنیت؟ متأسفانه واقعیت این است که در کشور ما به متخصصین امنیت اهمیت زیادی نمی‌دهند. مبحث امنیت در وب‌سایت مانند بازی فوتبال است. همان‌طور که باید گل بزنید باید مواظب باشید که گل هم نخورید تا بتوانید برنده بازی باشید. متخصصین امنیت در یک شرایطی قرار گرفتند که نمی‌توانند از تخصصشان استفاده کنند و مجبور هستند به کارهای تخریبی روی بیاورند. این جمله را به این معنی برداشت نکنید که آن‌ها حق چنین کاری رادارند. متخصصین امنیتی وجود دارند که باید در سطح بسیار بالایی کارکنند و شناخته‌شده باشند اما متأسفانه در جایگاه خودشان قرار ندارند.

قبل از اینکه دزد به خانه‌تان بزند برای آن قفل بگذارید

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید از جهت امنیت آسیبی به سایتشان وارد شود تا به فکر تأمین امنیت در وب سایت شان باشند. درصورتی‌که این‌گونه نیست. باید به امنیت در وب‌سایت قبل از آنکه آسیبی وارد شود فکر کرد. اهمیت امنیت مثل یک‌خانه است که نیاز دارد درب و قفل داشته باشد و نباید منتظر باشیم تا هر وقت که دزد به خانه ما آمد آن‌وقت به فکر تامین امنیت خانه باشیم. امنیت در وب‌سایت هم به همین صورت است. وقتی‌که کسب‌وکار آنلاین و اینترنتی را راه‌اندازی می‌کنید باید از همان ابتدا به فکر امنیت آن باشید تا از آسیب‌های احتمالی در امان بمانید.

چرا دوره متخصص امنیت در سایت؟

چرا دوره متخصص امنیت می‌تواند بسیار زیاد به درد شما بخورد؟ ما تصمیم گرفتیم دوره متخصص امنیت را برای شما تدوین کنیم زیرا نیاز دیدیم که تک‌تک دوستان و کاربران کارسازشو به بحث امنیت و اهمیت امنیت تسلط داشته باشند تا بتوانند امنیت قابل قبولی را در سایتشان پیاده‌سازی کنند.

اهداف کلی دوره متخصص امنیت

اهداف دوره متخصص امنیت را در ۷ مرحله به شما عزیزان عرض می‌کنیم تا با روند این آموزش آشنا شوید.

 • شاخص‌های اصلی امنیت
 • چرا باید به امنیت وب‌سایت اهمیت بدهم؟
 • هکرها چگونه و با چه روش‌های سایت را هک می‌کنند؟
 • آیا وردپرس از امنیت قابل قبولی برخوردار است؟
 • روش‌های متداول و همیشگی هک وب‌سایت‌ها
 • روش‌های جلوگیری از هک شدن
 • عوامل مخرب در هک وب‌سایت‌ها کدام است؟

چالش مهم در امنیت وب سایت ها

شاید از خودتان بپرسید که با گذراندن این دوره و دانستن نکات امنیتی می‌توانید از هر نوع هک شدنی در امان بمانیم و امنیت را به‌طور صد درصد در وب‌سایت ایجاد کنیم؟

جواب این سؤال خیر است. تحت هیچ شرایطی نمی‌توانیم امنیت را در بالاترین حالت ممکن یعنی ۱۰۰ درصد ایجاد کنیم. دلیلش هم این است که امنیت یک مبحث نسبی است؛ یعنی شما باید هر بار تلاش کنید که روزنه‌های نفوذ را پیدا کنید و آن‌ها را بپوشانید و نقاط ضعف را پوشش دهید. حتی گوگل با آن عظمت نتوانسته که صدرصد امنیت را در سیستم‌های خود ایجاد کند. ما هم نمی‌توانیم شعار بدهیم که در دوره متخصص امنیت می‌توانید صد درصد امنیت در وب‌سایت را پیاده‌سازی کنید. بالاترین ضریب امنیتی که می‌توانید در وب‌سایت خودتان پیاده‌سازی کنید ۹۹ درصد است.

تأمین امنیت در سایت با رعایت نکاتی ساده

اما لازم است نکته‌ای را خدمت شما عرض کنیم که بر اساس تجربیاتی که در این حوزه کسب کرده‌ایم مبحث امنیت و تأمین امنیت در سایت عموماً ۵۰ درصد مربوط به کارهای پیش‌پاافتاده و ساده است. پس اگر نکاتی را که در شروع دوره برای شما توضیح می‌دهیم را رعایت کنید ۵۰ درصد امنیت را تأمین کرده‌اید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که با تأمین ۵۰ درصد از تأمین امنیت وب‌سایتتان می‌توانید ۹۰ درصد خودتان را از حمله هکرها ایمن کنید.

پیش‌نیازهای اساسی دوره امنیت در وب‌سایت‌ها

 • آشنایی ابتدایی با برنامه‌نویسی
 • آشنایی با سایت و روند راه‌اندازی آن

کسب درآمد از تامین امنیت در سایت

شاید برای شما این سؤال پیش‌آمده باشد که چطور می‌توان از تخصص امنیت در وب‌سایت‌ها کسب درآمد کرد؟ قطعاً در مورد این موضوع در دوره متخصص امنیت صحبت خواهیم کرد. پس تک‌تک جلسات را دنبال کنید.

امنیت در وب‌سایت و تأثیر آن در رتبه گوگل

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در سالهای گذشته برای گوگل بسیار مهم شده است مسئله امنیت در وب‌سایت‌هاست. گوگل به دنبال این است که اگر کاربری را به سایتی هدایت کرد موضوع امنیت در آن سایت به‌خوبی لحاظ شده باشد و اگر کاربر اطلاعات خود را وارد سایتی می‌کند آن مشخصات محفوظ بماند. پس اهمیت امنیت برای گوگل بسیار زیاد است. وب‌سایت‌های که گواهی https و یا ssl را دارند بسیار موردتوجه گوگل قرار می‌گیرند و این مسئله یکی از شاخص‌های سئو در سال ۲۰۱۹ است.

هدف ما در این جلسه این بود که نمایی کلی از دوره را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید با دیدی بهتر دوره را ادامه دهید و ما را همراهی کنید تا در پایان دوره مبحث تأمین امنیت در وب‌سایتتان را به‌خوبی بیاموزید تا بتوانید امنیت را در وب‌سایت خود و یا مشتریانتان برقرار کنید. امیدواریم این دوره موردتوجه شما قرار بگیرد. در جلسه بعد درباره اساس امنیت در وب سایت با شما صحبت خواهیم کرد.

ثبت نام در سایت

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. Zahra
  1:46 2019/06/18

  یه سوال هم داشتم…
  اگر بنا به دلایلی مجبور شدیم از قالب یا افزونه نال شده استفاده کنیم. چطور میتونیم وجود فایلهای مخرب رو شناسایی کنیم؟

  • وحید طهماسبی
   4:31 2019/06/18

   واقعا تحت هر شرایطی از افزونه های نال استفاده نکنید این توصیه ماست و جدی بگیرید این موضوع رو اما به هر دلیلی استفاده کردید باید این نکته رو بدونید که عموما قالب ها و افزونه های نال خودشون رو نشون نمیدن چون بستگی به هدف اون برنامه نویس داره ، برای مثال میبینیم که برنامه نویسی واسه کارهای سئو مجبوره صبر کنه تا تعداد نصب این افزونه به بیش از ۱۰۰۰ مورد برسه و شاید ۶ ماه تا یه سال طول بکشه و شما هم در این مدت هیچ مشکلی واستون به وجود نیاد و بعدشم شما عملا چیزی رو مشاهده نمیکنید و این شخص فقط بک لینک های خودشو در سایت شما قرار میده.
   تو جلسات بعد کاملا برای شما پنل سایت خودمون رو باز میکنم میبینید در طول روز چقدر حمله میشه به سایت های وردپرسی از جمله ما
   اما میتونید نگاه کنید که آیا دیتابیش شما تغییراتی داشته ؟
   توی گوگل سایت خودتون رو به این شکل : Site:karsazsho.com سرچ کنید ببنید لینک مشکوک دارید یا نه
   و راهکارهایی دیگه که در جلسه خاص خودش مطرح میکنیم ، که شما از این راه ها میتونید تشخیص بدید که ایا سایت شما موردی براش به وجود اومده یا نه

 2. Zahra
  1:43 2019/06/18

  سلام . ممنون از مطالب مفیدتون. خداقوت.
  ویدیو بعدی امنیت کی منتشر میشه؟

  • وحید طهماسبی
   4:24 2019/06/18

   سلام خدمت شما کاربر محترم
   ما از تاریخ ۲۷ ام فروردین دوره های ویدئویی رو آپدیت نکردیم تا گواهی های نشر محتوای دیجیتال رو دریافت کنیم و این پروسه ظاهر بخاطر تغییراتی در قوانین ، طولانی شده واسه ما
   رو همین رفته انشالله از شنبه ویدئوهای خودمون رو از سر میگیریم ، همچنین یک سری از آموزش های حرفه ای دیگه رو هم برای کاربرانمون تهیه کردیم انشالله منتشر شد میتونید استفاده کنید
   موفق باشید