در جلسات گذشته از دوره آموزش ووکامرس راجع به تنظیمات پیکربندی همگانی و تنظیمات پیکریندی محصولات صحبت کردیم. در این جلسه می خواهیم درباده تنظیمات پیکربندی درگاه پرداخت صحبت کنیم. در این قسمت علاوه بر تنظیمات این سربرگ، شما را با برخی از درگاه های پرداخت و نحوه فعال کردن این درگاه ها آشنا می کنیم. با ما در کارسازشو همراه باشید.

تنظیمات پیکریندی درگاه پرداخت

درگاه های پرداخت به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط

درگاه پرداخت مستقیم: زمانی که درگاه پرداخت یک بانک مانند بانک ملت را برای پرداخت مشتریان در سایت قرار می دهیم. برای گرفتن یک درگاه بانکی مستقیم باید یک سری پارامترها را داشته باشیم. از آنجا که در این زمینه بانک ها با هم تفاوت هایی دارند برای کسب اطلاع از شرایط هر بانک باید به وب‌سایت آن بانک مراجعه کنید و پروسه ی دریافت یک درگاه پرداخت (غالبا طولانی و زمانبر است) را طی کنید.

درگاه های پرداخت واسط: برخی وب سایت ها هستند که به عنوان واسطه ای بین بانک ها و کسب و کارهای اینترنتی عمل می کنند؛ به عنوان مثال درگاه پرداخت زرین پال و pay.ir.

اگر تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید بهتر است از درگاه های پرداخت واسط استفاده کنید

مدیریت درگاه های پرداخت

برای اینکه بتوانید از این درگاه ها استفاده کنید باید افزونه درگاه پرداخت زرین پال و pay.ir را نصب کنید و همچنین در این وب سایت ها ثبت نام کنید و پس از طی کردن مراحل ثبت نام یک کد دریافت می کنید که در افزونه pay.ir به عنوان کد API و در افزونه زرین پال کد مرچنت نامیده می شوند. پس از دریافت کد به قسمت مدیریت این افزونه ها مراجعه کنید، در این قسمت گزینه های زیر را مشاهده می کنید.

فعال سازی: اگر بخواهید این درگاه برای شما فعال باشد، تیک این قسمت را بزنید.

عنوان درگاه: در این قسمت باید عنوان درگاه را وارد کنید.

توضیحات درگاه: در این قسمت توضیحاتی مثل “پرداخت امن از طریق کلیه کارتهای عضو شتاب” را در وارد کنید.

هدایت مستقیم به درگاه: در صورتی که قصد دارید کاربر مستقیماً به درگاه هدایت شود و در صفحه ی پیش فاکتور گزینه پرداخت را کلیک نکند این قسمت را تیک بزنید.

فعالسازی حالت آزمایشی: پس از اینکه تنظیمات را انجام دادید چند بار امتحان کنید تا از نحوه عملکرد درگاه پرداخت مطمئن شوید.

پیام پرداخت موفق/ ناموفق: در این قسمت ها می توانید یک پیام وارد کنید تا بعد از اتمام مراحل پرداخت به کاربر نمایش داده شود.

 

در ویدئوی این جلسه موارد بالا به طور کامل توضیح داده شده اند، ویدئو را تماشا کنید و سپس نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها با ما مطرح کنید. در جلسه آینده درباره تنظیمات پیکریندی حساب کاربری و حریم خصوصی صحبت خواهیم کرد. 

configuring-woocommerce-settings

دوره های آموزشی

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *