در جلسه گذشته ی دوره آموزش ووکامرس درباره تنظیمات پیکربندی حساب کاربری و حریم خصوصی نکاتی را بیان کردیم. در این قسمت قصد داریم به سراغ تنظیمات پیکربندی ایمیل ها برویم. با ما در کارسازشو همراه باشید تا کاملا با تنظیمات این بخش آشنا شوید و به راحتی در وب سایت خود آن ها پیاده سازی کنید.

تنظیمات پیکربندی ایمیل ها

در سربرگ ایمیل ها یک جدول مشاهده می کنید. در این جدول سه ستون ایمیل، نوع محتوا و گیرنده را مشاهده می کنید. 

ستون ایمیل ها: در این ستون  مواردی مانند سفارش جدید، سفارش لغو شده، سفارش انجام نشده، سفارش در انتظار بررسی و … را مشاهده می کنید.

ستون نوع محتوا: در این قسمت می توانید مشخص کنید محتوا به صورت text باشد یا html

ستون گیرنده: در این قسمت سه مورد اول برای مدیر وب سایت و بقیه موارد برای مشتری‌ها است.

برای اینکه بتوانید تنظیمات ایمیل مشتریان و مدیر وب سایت را تغییر دهید باید بر روی دکمه “مدیریت” کلیک کنید. در قسمت مدیریت گزینه های زیر را مشاهده می کنید.

فعال/ غیر فعال: می توانید اطلاع رسانی از طریق ایمیل را با انتخاب این گزینه، فعال کنید. 

گیرنده: در این قسمت گیرنده را مشخص می کنید.

عنوان ایمیل: عنوان ایمیل را در این بخش وارد کنید.

محتوای اضافه: محتوای ایمیل را در این قسمت اضافه کنید.

نوع ایمیل: htmlمی توانید تنظیمات را در این قسمت اعمال کنید.

پس از اعمال تنظیمات قسمت های بالا، با کلیک روی گزینه “دیدن الگو” می‌تواند الگویی که در این قالب رعایت شده را مشاهده کنید. کسانی که با برنامه نویسی آشنایی دارند می‌توانند تغییراتی را که می‌خواهند (متناسب با نیازهای خود) در این قسمت اعمال کنند. کسانی که با برنامه نویسی آشنایی ندارند می توانند از پلاگین “شخصی سازی شده ایمیل ووکامرس”  استفاده کنند و به سادگی ایمیل های سفارشی برای خود را ایجاد کنند.

گزینه های ارسال کننده ایمیل

در قسمت پایین این جدول بخش ارسال کننده های ایمیل وجود دارد. در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به ایمیلی که ارسال می شود را انجام دهید.

نام ارسال کننده: اسم سایت شما را به صورت خودکار در اینجا قرار می‌دهد.

آدرس ارسال کننده: معمولاً الگوهایی مثل noreply یا info@karsazsho.com قرار می‌ دهند.

قالب ایمیل

تصویر سربرگ: می توانید انتخاب کنید تصویری که قبلا در سایت آپلود کرده باشید و یا معادل آن را در این قسمت قرار بدید

متن پاورقی: در انتهای ایمیل یک متن وجود داره که اسم سایت شما در این قسمت قرار می گیرد که اگر کاربران کلیک کنه وارد سایت شما می شود در این قسمت می توانید متن را تعیین کنید و مشخص کنید که چه کلمه ای لینک دار شود.

رنگ پایه: رنگ حج را مشخص می‌کند رنگ پس زمینه و پشت زمینه بدنه رنگ پشت تصویر شما را مشخص می‌کنند رنگ متن برای تعیین رنگ متن پیام ارسالی شما به کاربران است.

در این جلسه درباره تنظیمات پیکربندی ایمیل ها صحبت کردیم؛ در جلسه بعد راجع به تنظیمات پیکربندی پیشرفته صحبت خواهیم کرد. امیدواریم که مطالب ارائه شده در این جلسه برای شما مفید واقع شده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

configuring-woocommerce-settings

دوره های آموزشی

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *