در جلسه قبل معرفی افزونه التیمیت اد ان را داشتیم؛ در جلسه دوم از دوره آموزشی التیمیت اد ان تصمیم داریم شما را با المان بلاک انیمیشن آشنا کنیم تا بتوانید صفحات وب‌سابت خود را به زیبایی طراحی کنید. با ما در کارسازشو همراه باشید.

المان بلاک انیمیشن

پیش از اینکه شما را با امکانات این المان آشنا کنیم؛ خوب است که به این نکته اشاره کنیم که شما می‌توانید در سایت Ultimate.BrainStorm همه‌ی المان‌ها را مشاهده کنید و ببیند که هر المان چه قابلیت‌هایی دارد.

برای اینکه بتوانیم از المان بلاک انیمیشن استفاده کنیم باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. برگه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید.
  2. روی ویرایشگر صفحه کلیک کنید.
  3. روی افزودن المان کلیک کنید.
  4. وارد سربرگ التیمیت اد ان شوید.
  5. المان بلاک انیمیشن را انتخاب کنید.

تنظیمات بلاک انیمیشن

در این قسمت بخش‌های زیر را مشاهده می‌کنید.

نوع انیمیشن: در این قسمت می‌توانید نوع انیمیشن را انتخاب کنید. 

مدت زمان انیمیشن: در این قسمت مدت زمان اجرای انیمیشن را می‌توانید تنظیم کنید. هر چقدر زمان بیشتری را انتخاب کنید، انیمیشن با سرعت کمتری به نمایش در خواهد آمد.

تاخیر انیمیشن: در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که انیمیشن با تاخیر اجرا شود یا خیر. اگر چند ثانیه تاخیر به انیمیشن بدهید، آن انیمیشن نسبت به سایر انیمیشن‌ها یا بخش‌های دیگر صفحه با تاخیر اجرا می‌شود.

تعداد تکرار: در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که هر انیمیشن چند مرتبه تکرار و سپس متوقف شود. اگر این قسمت را روی “صفر” تنظیم کنید، انیمیشن متوقف نمی‌شود.

عناصر را در مدت زمان تاخیر مخفی کنید: این قسمت در صورتی کاربرد دارد که تاخیر برای انیمیشن را در نظر گرفته باشید. اگر “Yes” را انتخاب کنید، تصویری که به آن انیمیشن داده‌اید تا زمان اجرا مخفی می‌ماند؛ در صورت انتخاب “No” تصویر مخفی نیست و فقط انیمیشن با تاخیر روی آن اجرا می‌شود.

افزونه های مورد نیاز

برای استفاده از این افزونه ابتدا باید آن را نصب کنید. در این قسمت افزونه های مورد نیاز شما (ویژوال کامپوزر و التیمیت اد ان) را قرار می دهیم تا بتوانید به راحتی آن ها را دریافت و سپس نصب کنید.

در ویدئوی آموزشی بالا این موارد به طور کامل توضیح داده شده است. برای درک بهتر این المان، ویدئوی آموزشی المان بلاک انیمیشن را مشاهده کنید. در صورتی که سوال یا پیشنهادی دارید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. در جلسه بعد درباره‌ی المان عنوان‌ها (header) صحبت خواهیم کرد. با ما تا انتهای این دوره‌ی آموزشی همراه باشید.

ثبت نام در سایت

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *