در این مقاله به ایجاد محصول متغیر در ووکامرس پرداخته ایم تا بتوانید قیمت محصول را بر اساس ویژگی های مختلف تعریف کنید. ایجاد محصول متغیر یکی از ویژگی های فروشگاه هایی است که با ووکامرس راه اندازی و مدیریت میشوند. این قابلیت یکی از قابلیت های بسیار عالی در ووکامرس است.ایجاد محصول متغیر در ووکامرس

ساخت محصول متغیر در ووکامرس

ایجاد محصول متغیر در ووکامرس , آیا میدانید قیمت گذاری محصولات بر اساس ویژگی ها چیست؟ با قسمت چهاردهم از آموزش ووکامرس در خدمت شما کاربران وب سایت کارسازشو هستیم. در قسمت قبل به آموزش اعمال تخفیف عمده در ووکامرس پرداختیم و با معرفی افزونه ای به نام woocommerce bulk discount توانستیم بر روی محصولاتی که به صورت عمده به فروش میرسند تخفیفاتی را اعمال کنیم. در این قسمت قصد داریم به آموزش ساخت محصول متغیر در ووکامرس بپردازیم. ایجاد محصول متغیر در ووکامرس برای محصولاتی انجام میشود که یک محصول اما دارای چند نوع مختلف هستند و تفاوت آنها ممکن است در رنگ، سایز و…. باشد. و برای هر نوع از این محصولات میتوان قیمت های مختلفی را در نظر گرفت.

محصولات متغیر , محصولاتی هستند که در ویژگی ها با هم تفاوت دارند.

آموزش ساخت محصول متغیر در ووکامرس

برای شروع به پنل مدیریت پیشخوان مراجعه کنید و بر روی محصولات > افزودن محصول جدید کلیک کنید. اگر با افزودن محصول جدید در ووکامرس آشنایی ندارید میتوانید به مقاله جلسه ششم از آموزش جامع ووکامرس تحت عنوان افزودن محصول جدید در ووکامرس مراجعه کنید.

افزودن محصول در ووکامرس

در این بخش بعد از وارد کردن نام و توضیحات محصول به بخش اطلاعات محصول میرویم و گزینه محصول متغیر را انتخاب میکنیم.

محصول متغیر در ووکامرسبعد از انتخاب این گزینه بر روی ویژگی ها کلیک میکنیم تا ویژگی های مختلفی که قصد داریم بر اساس آن، قیمت محصول را متغیر در نظر بگیریم انتخاب میکنیم.

ایجاد محصول متغیراگر با نحوه وارد کردن ویژگی های محصول آشنایی ندارید به شما توصیه میکنیم مقاله جلسه ششم از آموزش ووکامرس را مطالعه کنید.ما در این مقاله قصد داریم محصولمان را بر اساس رنگ تفکیک کنیم و برای هر رنگی قیمت جداگانه ای در نظر بگیریم.
بعد از انتخاب ویژگی های مدنظرمان گزینه استفاده برای متغیر ها را فعال میکنیم. سپس بر روی گزینه متغیرها کلیک میکنیم تا قیمت ها را برای هر رنگ تعیین کنیم.

محصول متغیر چیستبر روی افزودن متغیر کلیک کنید و گزینه ساخت متغیرها از همه ویژگی ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه برو کلیک کنید. در این بخش تمام ویژگی هایی را که از قبل انتخاب کرده بودیم برای ما نمایش داده میشود و میتوانیم با کلیک بر روی فلشی که در سمت چپ ویژگی وجود دارد اطلاعات مورد نیاز را برای آن محصول وارد کنیم.متغیرها در ووکامرسایجاد محصول متغیر در ووکامرس | اطلاعات محصول متغیر

در این بخش باید اطلاعات محصول متغیر را وارد کنید.

مشخصات محصول متغیر

قیمت اصلی : در این بخش قیمت واقعی محصول را وارد میکنیم.
قیمت فوق العاده : اگر قصد دارید قیمت حراج یا فوق العاده برای محصول در نظر بگیرید در این بخش آن را وارد کنید.
وضعیت موجودی در انبار : در این بخش میتوانید تعیین کنید که محصول در انبار وجود دارد یا خیر.
وزن : در این بخش میتوانید وزن محصول را به کیلوگرم وارد کنید.
ابعاد : در این بخش میتوانید طول، عرض و ارتفاع محصول را به سانتیمتر وارد کنید.
کلاس ارسال : در این بخش میتوانید روش حمل و نقل را تعیین کنید.
توضیحات : در این بخش نیز میتوانید توضیحی برای این متغیر تعریف کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات برای آن متغیر اعمال شود. پس از اعمال تغییرات به سراغ متغیر بعدی بروید و همین مراحل را برای آن اجرا کنید.
در تصویر زیر مشاهده میکنید که برای محصولمان سه رنگ مختلف در نظر گرفته ایم که با انتخاب هر رنگ قیمت مختلفی را به ما نمایش میدهد.

نحوه وارد کردن محصول متغیر

به این ترتیب میتوانید محصولات فروشگاهتان را بر اساس ویژگی هایی که دارند قیمت گذاری کنید. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتوانید محصولات متغیر را در فروشگاهتان بسازید.

نظرات خود را با ما میان بگذارید.

 

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.