کاهش تعداد درخواست http در وردپرس به این معنی است که درخواست برای لود انواع فایل ها را توسط مرورگر کم کنیم تا وردپرس بتواند به سرعت به درخواست کاربر جواب دهد و سرعت لود وب سایت افزایش پیدا کند. یکی از روش های کاهش تعداد درخواست http این است که تمام کدها در یک فایل باشند تا به سرعت خوانده و لود شوند.کاهش تعداد درخواست http در وردپرسکاهش تعداد درخواست http در وردپرس

کاهش تعداد درخواست http در وردپرس , بهترین راه افزایش سرعت وب سایت . اگر تمام کدهای وردپرس در یک فایل قرار بگیرند باعث میشود که از طریق کاهش تعداد درخواست http در وردپرس سرعت لود سایت افزایش پیدا کند. زیرا کدها یک بار خوانده و پاسخ داده میشوند. اما اگر این کدها پراکنده باشند چندین بار خوانده و سرعت پاسخگویی را به شدت کاهش میدهند و ممکن است برخی از فایل ها به دلیل تکراری بودن نیز چندبار خوانده شوند. در این مقاله به روش های کاهش تعداد درخواست http در وردپرس خواهیم پرداخت.

کاهش درخواست http در وردپرس میتواند سرعت وب سایت شما را افزایش دهد.

تشخیص تعداد درخواست http در وردپرس

برای تشخیص تعداد درخواست http در وردپرس میتوانید از سایت Requests Checker استفاده کنید. با استفاده از این وب سایت میتوانید با وارد کردن url در چک باکس وضعیتی از میزان درخواست در وردپرس تان را مشاهده کنید.بررسی وضعیت درخواست در وردپرس

البته این وب سایت برای ایرانی ها فیلتر است و برای استفاده از آن باید از وی پی ان استفاده کنید.

در این سایت میتوانید تعداد درخواست های http را برای تصاویر , کدهای javascript , کدهای css و ….مشاهده کنید. و اما اخرین موردی که این وب سایت به شما نمایش می دهد تعداد درخواست های http در وردپرس است. یکی از راه های کاهش در خواست http در وردپرس این است که این کدها را با یکدیگر ادغام کنیم تا تعداد درخواست ها به سرور کاهش پیدا کنند.

راه های دیگر برای کاهش درخواست http در وردپرس

اما تنها راه کاهش درخواست http در وردپرس ادغام کدها با یکدیگر نیست بلکه اقدامات مهم دیگری نیز میتوانید انجام دهید تا بتوانید با کم کردن این درخواست ها سرعت لود وب سایت تان را افزایش دهید و علاوه بر رضایت گوگل , رضایت کاربران را نیز داشته باشید. در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

فقط افزونه های ضروری را فعال نگه دارید

یکی از اشتباهات بسیار رایج در مدیریت وردپرس این است که برای انجام تمام کارها افزونه نصب کنید. نصب این افزونه ها باعث کاهش سرعت لود سایت و افزایش تعداد درخواست http در وردپرس میشود. زیرا هر افزونه ای دارای کدهای بسیار زیادی است که باعث میشود درخواست کاربر دیر پاسخ داده شود. بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که بجای استفاده از افزونه از کد استفاده کنید. در صورت نیاز به افزونه حتما از ساده ترین افزونه بهره بگیرید زیرا افزونه های متعددی هستند که امکاناتی فراتر از انتظار شما دارند و دارای تنظیمات زیادی هستند . همین تنظیمات پیچیده میتواند باعث کاهش سرعت سایت شود.

کاهش تعداد درخواست http در وردپرس
عدم استفاده از سرویس گراواتار

حتما با سرویس گراواتار آشنایی دارید. این سرویس میتواند تصویر پروفایل کاربران را با ایمیل شناسایی کند. استفاده از این سرویس میتواند به شدت در لود وب سایت اختلال ایجاد کند و سرعت وردپرس را کاهش دهد. بجای استفاده از سرویس گراواتار میتوانید از افزونه هایی برای این منظور استفاده کنید. با استفاده از افزونه هایی مانند wp user avatar یا wp first letter avatar میتوانید تصویر کاربران را در کنار نظراتشان نمایش دهید. این کار میتواند به راحتی تصویر کاربران را در کنار نظرات نمایش دهد و اختلالی در سرعت سایت شما ایجاد نکند.

http در وردپرس

غیرفعال کردن نظرات در سایت

برخی از سایت ها به دلیل نوع فعالیتی که دارند ممکن است نیازی به دیدگاه کاربران نداشته باشند و کاربران نیز نیازی به ارسال نظر پیدا نکنند. به همین دلیل میتوانید این بخش را غیرفعال کنید تا توانسته باشید قدمی دیگر در کاهش درخواست http برداشته باشید. اگر تصمیم گرفته اید که این کار را انجام دهید میتوانید ازکد زیر استفاده کنید.

function comments_clean_header_hook() {
wp_deregister_script( 'comment-reply' );
}

add_action('init','comments_clean_header_hook');

برای قرار دادن این کد میتوانید به پنل پیشخوان وردپرس بروید و بر روی نمایش > ویرایشگر کلیک کنید. کد را در فایلfunctions.php قرار دهید تا بخش دیدگاه ها در وردپرس بسته شود و کاربران نتوانند نظرات خود را ارسال کنند.

ادغام فایل ها

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم میتوانید برای کاهش تعداد درخواست http در وردپرس کدهای مشابه را در یک فایل قرار دهید تا سرعت لود از سمت سرور افزایش پیدا کند. برای اینکار میتوانید از وب سایت minifycss.com استفاده کنید و با وارد کردن کدهای css و کلیک بر روی compress کدهای مدنظر را فشرده کرد و آن ها را در یک خط قرار داد. برای فشرده سازی فایل های javascript نیز میتوانید از وب سایتjscompress.com استفاده کنید و کدهای جاوا اسکریپت را فشرده سازی کنید.

کاهش http در وردپرس

غیرفعال کردن شکلک ها در وردپرس

اگر بخواهید که شکلک ها را در وردپرس فعال کنید میتوانید با وارد کردن کد آنها این قابلیت را به بخش نظرات و دیدگاه ها اضافه کنید. اما اضافه کردن این قابلیت به وردپرس یکی دیگر از دلایل کاهش سرعت سایت و افزایش درخواست http میشود. پس بهتر است که آن را غیر فعال کنید. برای غیرفعال کردن شکلک ها در وردپرس باید فایل زیر را در بخش functions.php قرار دهید .

remove_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );

remove_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );

کاهش تصاویر

استفاده از تصاویر در وب سایت و در مقالات باعث افزایش جذابیت برای کاربر خواهد شد . اما متاسفانه با بالابردن تعداد تصاویر میتوانید در سرعت وب سایت اختلال ایجاد کنید. سعی کنید از تصاویر کمتر و بجای آن از تصاویر گویاتر و جذاب تر استفاده کنید تا علاوه بر افزایش سرعت وب سایت برای کاربر نیز جذاب باشد.

به جای قرار دادن تصاویر زیاد از تصاویر گویا و جذاب در وب سایت استفاده کنید.

کاهش تعداد دکمه های شبکه های اجتماعی

استفاده از دکمه های شبکه های اجتماعی در به اشتراک گذاری مطالب وب سایت تان تاثیر زیادی دارد . اگر قصد دارید که از این دکمه ها در وب سایت وردپرسی استفاده کنید باید دو نکته مهم را مدنظر داشته باشید. اولین نکته این است که برای قرار دادن این دکمه ها بهتر است که از کدنویسی استفاده کنید نه از افزونه ها و دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که از دکمه های شبکه های اجتماعی پرطرفدار استفاده کنید. قرار دادن تمام دکمه ها نه تنها کارآیی برای شما و کاربران ندارد بلکه باعث کاهش سرعت وب سایت , افزایش درخواست http در وردپرس و شلوغ شدن صفحات خواهد شد.

http در وردپرس

کلام آخر !

به طور کلی از افزودن هر قابلیت اضافه که میدانید کاربردی برای وب سایت و کاربر ندارد اجتناب کنید. هر چه وب سایت سبک تر باشد سرور سریع تر میتواند به کاربر پاسخ دهد. از نصب افزونه های متعدد بپرهیزید و برای هر کاری از نصب افزونه استفاده نکنید. استفده از کدنویسی سرعت وب سایت شما را افزایش میدهد و میتواند شما را از کار کردن با بسیاری از افزونه ها نجات دهد!

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. حمید
    ۴:۲۴ ۱۳۹۹/۰۳/۱۹

    مفید بود ، ممنون