الگوریتم پنگوئن چطور سایت شما را برای همیشه حذف میکند؟ حذف؟ بله دقیقا ، اگر شما صاحب کسب و کار انلاین هستید حتما باید مراقب این نگهبان همیشگی نتایج گوگل باشید. چرا که ممکن است گزینه بعدی حذف صفحه ای از صفحات سایت شما باشد.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست

اگر شما مدیرسایت هستند و با سئو به دنبال بالا بودن همیشگی رتبه های خود در نتایج گوگل هستید. باید مراقب نگهبانان گوگل باشید. امروز قصد داریم در این مقاله در مورد الگوریتم پنگوئن یکی از نگهبانان نتایج گوگل صحبت کنیم. اینکه الگوریتم پنگوئن چیست؟ روش کار الگوریتم پنگوئن به چه صورت است؟ موضوعات اصلی مقاله آموزشی رایگان در سایت کارسازشو است. لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید

در سال ۲۰۱۲ نگهبانی در گوگل متولد شد ، که تقریبا از همان روزهای اول حیاط خود بسیار منفور نزد متخصیصین سئو دیده شده. گوگل بعد از تولید این نگهبان آن را روانه سرزمین سرپ کرد. و هدف اصلی الگوریتم پنگوئن مبارزه با سئوکارهایی بود که به صورت بی رحمانه و غیرطبیعی برای صفحات سایت خود یا مشتریانشان بک لینک تولید میکردند.اگر شما هم جزو مدیران سایتی هستید که به تازگی مورد جریمه گوگل قرار گرفتید و یا حتی یه سایت کاملا سالم دارید پیشنهاد میکنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

الگوریتم پنگوئن چیست؟

سوال مهم که باید قبل از توضیح درباره روش کار الگوریتم پنگوئن پرسیده شود. الگوریتم پنگوئن دقیقا چیه؟ باهم کمی به گوگل با جزئیات بیشتری نگاه کنیم!.. موتور جستجوی گوگل در این سال ها تمام تلاش و هدف خود را با نگاه ارائه بهترین سایت ها به کاربران اینترنت قرار داده بود. یعنی هدف اولیه گوگل محتوای مدنظر از نظر تعداد کلمات (طول مقاله) و درصد استفاده از کلمات کلیدی مدنظر بود. اما این روند چندان طولانی نبود زیرا گوگل متوجه شد بسیاری از وبمستران با نوشتن اسپم کلمات کلیدی پشت سر هم درصد چگالی کلمات کلیدی در صفحه را بالا برده و به این صورت گوگل و سیستم ارزشیابی گوگل را دور میزنند.

الگوریتم پنگوئن

گوگل ساختار نگاه خود را کمی تغییر داد و یک مورد جدید را به عنوان پارامتر ارزش گذاری اضافه کرد ، بک لینک معیار جدیدی بود که کاربران وب و مدیران سایت باید از ان تبعیت میکردند. اما خیلی زود روش های دور زدن این معیار مهم هم شناسایی شد. برنامه نویسان با تولید نرم افزارهای تولید بک لینک در کوتاه ترین زمان ممکن برای یک صفحه صدها بک لینک بدون هزینه دریافت میکردند.

کارد به استخوان گوگل رسیده بود

تقریبا کارد به استخوان گوگل رسیده بود که مهندسین این شرکت بزرگ اینترنتی از یک الگوریتم رونمایی کردند. الگوریتم پنگوئن ، در اولین نسخه خود تلاش میکرد سایت ها را با نگاه متفاوتی بررسی کند. روش کار الگوریتم پنگوئن به این صورت بود که در فواصل زمان مختلف به سایت ها مراجعه میکرد و در صورتی که نشانه ای از کارهای مشکوک و اسپم مشاهده میکرد ، سایت مورد نظر را جریمه میکرد. قبل از تولد این نگهبان سمج و سرسخت معیار بالاتر بودن یک صفحه در نتایج گوگل تعداد بک لینک های (فارق از کیفیت و ارزش) بود. اما به زودی معیارهای کاملتری برای بالا بودن در نظر گرفته شد. یکی از این معیارها کیفیت بالای محتوا در سایت مورد نظر بود. مورد بعدی ارزش بک لینک گرفته شده بود. شما نمیتوانستید از هر سایتی با هر ارزشی بک لینک برای وبسایت خود دریافت کنید.

وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن چیست؟

اثر پنگوئن چیست

در اصل وظیفه اصلی الگوریتم پنگوئن حفاظت از نتایج با کیفیت در صفحه اصلی گوگل است. این الگوریتم تمام تلاش خود را در جهت حذف سایت هایی که با روش کلاه سیاه و تولید بک لینک های انبوه و به صورت غیرطبیعی بالا آمدند ، میکند.

توضیح آقای مت کاتس درباره الگوریتم پنگوئن

اقای مت کاتس یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل بودند که در جریان کنفرانس SMX در سال ۲۰۱۲ درباره مشکلات گوگل و دردسرهای رتبه بندی سایت ها این گونه بیان کرد که :“ما به این فکر کردیم که چطور با محتوای بی کیفیت مبارزه کنیم و برای حل این موضوع الگوریتم پاندا را معرفی کردیم. اما بعد از معرفی این الگوریتم متوجه شدیم که این شروع کار است و هنوز وبسایت های اسپم زیادی وجود دارند. سپس برای حل این مشکل الگوریتم پنگوئن را طراحی کردیم.”

بسیاری از کارشناسان حوزه سئو و بازاریابی دیجیتال بر این باروند که پنگوئن در اصل نسخه پر امکانات تر الگوریتم پاندا است. و گوگل سعی کرده تمامی ایراداتی که در الگوریتم پاندا وجود داشت را در این نسخه بهبود دهد و با نامی جدید و امکاناتی جدیدتر این نگهبان خشن را روانه بلاد سرپ کند.

روش کار الگوریتم پنگوئن

مبارزه اصلی الگوریتم پنگوئن در چه جبهه ای بود؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد ، گوگل در ابتدای راه تمام تمرکز خود را روی تعداد کلمات یک صفحه و درصد چگالی کلمه کلیدی گذاشته بود اما رفته رفته با تولد الگوریتم پنگوئن به کیفیت محتوا ، سایت های لینک دهنده ، و لینک های خروجی همین صفحه هم اهمیت داد و

بسیار سخت گیرانه تک تک این موارد را مورد بررسی قرار میگرفت ، سپس به یک صفحه رتبه داده میشد.هدف اصلی پنگوئن بررسی سلامت لینک های ساخته شده است. ولی یکی از وظایف جانبی و کمتر دیده شده آن توسط سئوکارها وظیفه بررسی و انالیز تکرار کلمات کلیدی

است. تا قبل از تولد این نگهبان کافی بود شما درصد بالایی از تکرار کلمه کلیدی را در صفحه مورد نظر رعایت میکردید ۱۰۰% بهترین جایگاه را دریافت میکردید.اگر خیلی کنجکاو هستید که چطور مورد جریمه این نگهبان قرار میگیرید ، یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه ای بنویسید و ۵۰ مرتبه کلمه کلیدی اصلی را در محتوا تکرار کنید. شاهد خواهید بود که این نگهبان چطور از خجالت شما در میاد!!! ?

نگاهی جزئی به این نگهبان خشن

اولین نسخه آپدیت شده پنگوئن در ۲۶ مارس سال ۲۰۱۲ منتشر شد، که در این نسخه دامنه اثرگذاری آن را وسیع تر کرده بودند اما بازهم فقط برای نتایج انگلیسی اثرگذار بود. در به روزرسانی بعدی یعنی ۵ اکتبر همان سال به نسخه ۱.۲ ارتقا پیدا کرد و توانست به سایت های غیر

انگلیسی هم نفوذ پیدا کند. و عملا با این کار دامنه بیشتری از سایت ها را تحت تاثیر خود قرار میداد. در نسخه های بعدی یعنی نسخه ۲.۰ و ۲.۱ تغییرات زیادی در هسته اصلی و الگوریتم بررسی سایت ها صورت گرفت و این روند ادامه داشت تا نسخه ۴ که جدیدترین نسخه این

الگوریتم ارائه شد. در این نسخه سرعت بسیار بالا ، درک بهتر فرایند و بررسی دقیق تر وبسایت ها در دستور کار این نگهبان قرار گرفت.

الگوریتم پنگوئن

تیر خلاص گوگل به وبسایت های متخلف

سرانجام در ۲۳ سپتامبر۲۰۱۶ اخرین نسخه اپدیت شده این الگوریتم ارائه شد ، نکته جالب ماجرا از جایی شروع میشود که گوگل هیچ توضیحی درباره این آپدیت ارائه نداده و شاید هدف از این کار پنهان بودن لایه های این اپدیت بزرگ بود.گوگل نتنها این اپدیت را یک بخش جدا از الگوریتم

های خود قرار نداده بلکه این بخش را به عنوان هسته اصلی و اثرگذار در نتایج خود در نظر گرفته و با استفاده از این ابزار کلمه موارد اسپم را بعد از شناسایی بی اثر میکند.تقریبا از زمانی که آپدیت نهایی الگوریتم پنگوئن ارائه شد. به هیچ وجه آپدیت رسمی جدیدی ارائه نشد. دلیل این

موضوع هم ارائه نتایج جستجو به صورت لحظه ای بود.

برای مطالعه بیشتر : Penguin Algorithm

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را مطالعه کنید :

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *