سفارش تولید محتوا را به چه کسی یا سایتی بسپاریم؟ اصلا چرا باید سفارش تولید محتوا دهیم؟ و مهمتر از همه این‌ها باید بگویم تولید محتوا چیست، محتوا چیست؟ اگر بدنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید ما در این مقاله به موارد مهمی پرداختیم و در انتها راه های ثبت سفارش برای تولید محتوا را قرار داده ایم در ادامه با ما همراه باشید

سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوای الکترونیکی

از آنجایی که ممکن است مخاطبین ما در این مقاله افرادی باشند که صرفا در زمینه‌ی محتوا و محتوانویسی و سایت تخصصی ندارند و یا اینکه ابتدای راه کسب و کار اینترنتی هستند، برخود لازم می‌دانیم تا الفبا و جزئیات مربوط به محتوا را به صورت دقیق شرح دهیم و سپس به اهیمت محتوا نزد گوگل و البته کاربر می‌پردازیم.  شاید تصور اغلب افراد از محتوا، متنی باشد که در خور موضوع مدنظر آماده می‌شود. اما باید بگوییم که این تصوری اشتباه است! چرا که محتوا می‌تواند شامل متن، تصویر، ویدیو و یا حتی صوت(یا سخنرانی) متناسب موضوع و حرفه‌ی شما باشد. که تمرکز ما در این مقاله بروی محتوای متنی است.

آوینا کائوشیک معتقد است که محتوا هر آن چیزی است که به زندگی خواننده‌ی آن ارزشی می‌افزاید. این ارزش ممکن است موجب خنداندن مخاطب، سرگرم کردن وی، دقیق‌تر شدن و یا انجام بهتر شغل توسط او باشد. پس در درجه‌ی اول قبل از تهیه محتوا باید به این موضوع که آیا محتوای ما چیزی به خواننده می‌افزاید یا خیر بیاندیشیم و در نتیجه با این هدف و در ارتباط با موضوع خود به تولید محتوای مناسب بپردازیم. محتوا بخش مهم هر کسب و کاری محسوب می‌شود چرا که قرار است اطلاعات لازم از حرفه و یا محصول ما را به مخاطب انتقال دهد.

آوینا کائوشیک معتقد است که محتوا هر آن چیزی است که به زندگی خواننده‌ی آن ارزشی می‌افزاید.

اهمیت محتوا

سفارش تولید محتوا را باید به کسی سپرد که از اهمیت این موضوع چه در نزد گوگل و چه در نظر کاربر با خبر باشد. محتوای خوب از نظر گوگل چه ویژگی هایی دارد؟ صحبت از محتوای خوب خود یک مبحث و مقاله‌ی جدا می‌طلبد که ما در کارسازشو در مقاله ای با عنوان تولید محتوای سبز به صورت مفصل به آن پرداخته‌ایم، اما اگر بخواهیم بصورت خلاصه و تیتروار ویژگی های یک محتوای خوب از نظر گوگل را نام ببریم باید بگوییم که در تولید محتوا باید موارد زیر را رعایت کنیم:

 • انتخاب عنوان مناسب
 • استفاده از کلمه کلیدی مرتبط
 • رعایت چگالی کلمه کلیدی
 • پاراگراف بندی متن‌ها
 • استفاده از تصاویر مرتبط و مناسب
 • استفاده از تگ‌ها
 • رعایت اصول نگارشی و پرهیز از غلط املایی و…

با توجه و دقت به این نکات در هنگام تولید محتوا به راحتی می‌توانید در رتبه‌بندی گوگل رتبه‌ی بالایی بدست آورید. چرا که همه‌ی این موارد موجب می‌شود کاربر، سایت شما را برای مطالعه انتخاب کند و در نتیجه ترافیک سایت افزایش یافته و گوگل متوجه می‌شود که محتوای شما نمره‌ی قبولی را بدست آورده‌است.

سفارش تولید محتوا

با مقدمه‌ای کوتاه سعی کردیم اصطلاح تولید محتوا و اهمیت آن را به شما توضیح دهیم. اکنون به مبحث شیرین و مهم سفارش تولید محتوا می‌رسیم. همانقدر که خود محتوا اهمیت دارد سفارش تولید محتوا هم نیز مهم است و برای این منظور باید با دانستن اطلاعات لازم در این زمینه اقدام به سفارش نماییم.

نکاتی مهم در سفارش تولید محتوا

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار زمانی که تصمیم می‌گیرید برای وب سایت خود به تولید محتوا بپردازید باید بدانید که به چه کسی یا متخصصی در این زمینه سفارش تولید محتوا می‌دهید؟ اولین نکته که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید این است که فرد نویسنده چقدر به اصول اصلی کانتنت مارکتینگ یا همان تولید محتوا تسلط دارد. آیا مخاطبین محتوای خود را به خوبی می‌شناسد و میداند که مخاطبینش به دنبال چطور محتواهایی هستند یا خیر! پس یک کانتنت مارکتر خوب باید با درنظر گرفتن مخاطبین خود محتوایی باکیفیت و اثر گذار تولید کند که علاوه بر همه‌ی اینها نیز دست اول باشد، به گونه‌ای که وقتی مخاطب آن را می‌خواند یا می‌بیند به یک مشتری تبدیل شود. نکته‌ی دوم که در سفارش تولید محتوا باید به آن توجه کنید وب سایتی است که قرار است انجام تولید محتوا را به آن بسپارید.

وب سایت مناسب برای سفارش تولید محتوا

زمانی که می‌خواهید وب سایتی را برای سفارش تولید محتوا انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که خود وب سایت چه تعداد محتوا دارد؟ در تولید محتوای مناسب چقدر موفق بوده‌است؟ و در واقع برای وب سایت خود چه تعداد مقاله مناسب و پربازدید دارد؟  یک وب سایت یا شرکت خوب در زمینه تولید محتوا، به گونه‌ای عمل می‌کند که کاربر وقتی که محتوا را مطالعه می‌کند از اینکه وقت و هزینه ای را صرف آن کرده رضایت کامل داشته باشد. در واقع محتوایی با کیفیت، هدفمند و تازه تولید می‌کند. رایا مارکتینگ وب سایتی است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارد که تاکنون برای سایت خود بالغ بر ۱۰۰۰ مقاله تولید و منتشر نموده‌است. این وب سایت با به کارگیری تعداد زیادی نویسنده ی مختصص در حوزه های مختلف این امکان را به کسب وکارهای مختلفی داده است که برای تولید محتوا به آنها مراجعه کنند.

سومین نکته در بحث سفارش تولید محتوا هزینه ی آن است، این که چقدر شما می‌خواهید برای تولید محتوای خود خرج کنید. در ادامه جزئیات مربوط به این مهم را بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ی سفارش تولید محتوا

در رابطه با هزینه کردن برای سفارش تولید محتوا باید بگوییم که تا جای ممکن از صرفه جویی در این زمینه باید خودداری کنید چرا که هرچقدر بودجه ای که صرف این کار می‌کنید بیشتر باشد نتیجه‌ی بهتر و با کیفیت تری نیز دریافت خواهید کرد. به این دلیل که با پرداخت بیشتر، مسئولیت نویسنده ی محتوا بیشتر می‌شود. با این حال منظور پرداخت هزینه بالا و بی رویه نیست. صرفا باید توجه داشته باشیم که قیمت در کیفیت اثرگذار است. در نتیجه باید یادآوری کنیم که بهتر است این امر مهم را به یک گروه متخصص بسپارید که در تولید محتوای با کیفیت تبحر کافی دارند و با بهترین قیمت، با کیفیت ترین محتوا را آماده می‌کنند.

باید یادآوری کنیم که بهتر است این امر مهم را به یک گروه متخصص بسپارید که در تولید محتوای با کیفیت تبحر کافی دارند و با بهترین قیمت، با کیفیت ترین محتوا را آماده می‌کنند.

پارامتر زمان در سفارش تولید محتوا

در رابطه با هزینه ی سفارش تولید محتوا پارامترهای متعددی اثر گذارند. زمان تحویل محتوا، از مهمترین موارد اثر گذار بر قیمت سفارش می‌باشد. اینکه شما برای دریافت محتوای خود عجله دارید یا اینکه می‌خواهید این کار با صرف وقت کافی انجام شود باعث می‌شود مبلغ پرداختی در این زمینه هم نیز تفاوت داشته باشد. مثلا اگر می‌خواهید محتوای شما زودتر آماده شود مسلما هزینه ی بیشتری خواهد داشت. ناگفته نماند که نوشتن محتوای عجله ای از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود. هر چقدر نویسنده زمان کافی برای تولید محتوا داشته باشد، فرصت بیشتری برای تفکر و تعمق در موضوع خواهد داشت و در نتیجه محتوای با کیفیت تر وجذاب تری ارائه می‌دهد.

تعداد کلمات و هزینه تولید محتوا

دومین پارامتر موثر بر هزینه سفارش تولید محتوا تعداد کلمه‌ی مقاله ی درخواستی است و همین طور تعداد مقالاتی که برای تولید محتوا سفارش می‌دهید. به طور مثال استراتژی قیمت گذاری رایامارکتینگ به این صورت است که با افزایش تعداد مقالات سفارشی هزینه تولید محتوا نیزکاهش می‌باید، مثلا اگر ۱ الی ۳۰ مقاله ی ۳۰۰ کلمه ای بخواهید هزینه هر محتوا ۶۹۰۰ و هزینه هر کلمه هم ۲۳ هزار تومان است، در صورتی که اگر تعداد مقالات شما بین ۳۱ تا ۱۰۰ مقاله باشد هزینه هر کلمه به ۲۱ هزار تومان و هزینه هر محتوای ۳۰۰ کلمه ای به ۶۳۰۰ تومان کاهش می‌یابد و الی آخر.

چرا باید سفارش تولید محتوا دهیم؟

دنیای امروز کسب و کار، دنیایی رقابتی است که هر کسب و کاری که برای مشتری و مخاطب خود ارزش بیشتری قائل شود موفق تر خواهد بود. مشتری برای خرید خود نیازمند دریافت اطلاعات کافی و کامل است که از طریق آن به راحتی تصمیم به خرید بگیرد. برای همین منظور لازمه ی هر کسب و کاری تلاش برای تولید یک متحوای مناسب و جذاب برای مخاطب خود است.

بنابراین شما باید در اسرع وقت به فکر تولید محتوایی مناسب کسب وکار خود باشید، اما نگران نباشید اگر حتی در این زمینه تخصص ندارید می‌توانید براحتی و با سفارش تولید محتوا به یک وب سایت متخصص در این زمینه محتوایی مناسب کار خود دریافت کنید. متخصصین ما در تیم کارسازشو در پی برآورد نیاز کسب و کارهای مختلف، تولید محتوای با کیفیت را از اصلی ترین دغدغه های خود می‌دانند. در کارسازشو تلاش بر، بروز نگه داشتن اطلاعات در زمینه ی محتوا نویسی و همچنین جلب رضایت مشتریان است. مقالات منتشر شده در سایت تاییدی بر این موضوع است.

خلاصه ی مطلب

محتوای خوب موجب ایجاد اعتماد در مشتری می‌شود و احتمال تبدیل شدن وی به یک مشتری دائمی را افزایش می‌دهد. در این مقاله سعی کردیم به اهمیت تولید محتوا و تاثیر آن بر کسب وکار و نحوه ی سفارش تولید محتوا بپردازیم. با همه‌ی این اوصاف به صورت خلاصه باید بگوییم که هنگام سفارش تولید محتوا باید به چند نکته ی اساسی توجه داشته باشید:

 • وب سایتی که تولید محتوا را به آن می‌سپارید چطور وب سایتی و با چه سابقه ای است.
 • نویسندگان محتوا چقدر به اصول کانتنت مارکتینگ تسلط دارند.
 • چقدر میخواهید هزینه کنید.
 • چقدر زمان برای تولید محتوا می‌دهید.

این که شما در زمینه فروش محصول خاصی فعالیت دارید و یا اینکه به آموزش مهارت خاصی مشغول هستید در ضرورتِ داشتن محتوای با کیفیت برای کسب وکارتان تفاوتی ایجاد نمیکند. چرا که اگر محتوای خوبی برای خود تهیه کنید مشتری شما براحتی محصول خود را انتخاب می‌کند و یا اینکه اطلاعات کافی در زمینه‌ی فعالیت شما بدست می‌آورد. بدنبال این امر همکاران ما در کارسازشو همواره در تلاشند تا با رعایت اصول سئو و کانتنت مارکتینگ محتوایی ارزشمند و به موقع برای مشتریان خود آماده کنند.

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *