بهترین راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل در ایران را در این مقاله جمع آوری کردیم تا کاربران محترم که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند با مطالعه این موارد به کسب درآمد از اینترنت از طریق اپلیکیشن های موبایل تسلط کافی پیدا کنند. با ما در کارسازشو همراه باشید با روش های نوین کسب درآمد در دنیای اینترنت

کسب درآمد از اپلیکیشن

راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن

گوشی‌های هوشمند به یکی ازمهمترین ابزار مورد نیاز افراد جامعه تبدیل شده است. همین موضوع سبب شده است که کسب درآمد از اپ گوشی‌های موبایل به یکی از روش‌های مهم کسب درآمد اینترنتی تبدیل شود. شما با مراجعه به مارکت‌هایی مانند کافه بازار، گوگل پلی و اپ استور و … با اپلیکیشن‌های زیادی مواجه می‌شوید که بسیاری از آنها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

قطعاً توسعه دهندگان این اپلیکیشن‌ها اهدافی زیادی را دنبال می‌کنند و برای رسیدن به این اهداف از روش‌هایی استفاده می‌کنند که سود خوبی کسب کنند.قطعاً کسب درآمد از اپ موبایل دلیل اصلی طراحی و توسعه اپلیکیشن‌ها توسط اشخاص یا شرکت‌هایی می‌باشد. این افراد یا شرکت‌ها اهداف دیگری مثل معرفی محصول، جذب مشتری، ارتباط با مشتریان، اطلاع از نظرات کاربران و … را دنبال می‌کنند. شاید برای بسیاری این سوال به وجود بیایید که چگونه طراحی اپلیکیشن‌های رایگان برای شرکت‌ها یا افراد توسعه دهنده، درآمد اینترنتی ایجاد می‌کند. اگر شما نیز از آن دسته کاربران هستید که به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستید با ما همراه باشد. ما در این مقاله ۳ روش کسب درآمد با اپلیکیشن را توضیح خواهیم.

استراتژهای کسب درآمد از اپلیکیشن

یقیناً طراحان و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل به صورت تفریحی اقدام به طراحی یک اپلیکیشن نمی‌کنند. تمامی این افراد به دنبال کسب درآمد با اپلیکیشن هستند تا بتوانند کار خود، به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده، ادامه دهند. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از اپلیکیشن وجود دارد که هر شخصی باید متناسب با اپلیکیشنی که تولید کرده است،

روش مناسب برای کسب درآمد با اپلیکیشن خود را پیدا کند تا بتواند به درآمد مورد نظرش دست یابد.برای اینکه بتوانیم روش مناسب برای کسب درآمد از اپلیکیشن (طراحی شده توسط خودتان) را پیدا کنید ابتدا باید نیازمندی‌های آن حوزه را شناسایی کنید. اینکه اپلیکیشن شمادر چه حوزه‌ای و برای چه سنینی طراحی شده است، می تواند به شما کمک کند که روش مناسب برای کسب درآمد را انتخاب کنید. در ادامه چند تا از استراتژی‌های مناسب برای این کار که در سال‌های اخیر مورد استفاده قرار گرفته‌اند را معرفی خواهیم کرد.

کسب درآمد از اپلیکیشن

کسب درآمد از تبلیغات

تبلیغات درون برنامه‌ها یکی از آسانترین روش‌های کسب درآمد است. هرچند که این روش یکی از راه‌های جدید تبلیغات در این حوزه نیست اما این صنعت مانند سایر روش‌های تبلیغاتی در حال تکامل است. از آنجا که کاربران آن زمان زیادی را در یک اپلیکیشن ( مثلاً یک اپلیکیشن بازی) می گذراند؛ باعث شده است که صاحبان برندهای معتبر به این نتیجه برسند که تبلیغات در اپلیکیشن‌ها می‌توانند تاثیر زیادی ایجاد کنند.از آنجایی که زیاد بودن تبلیغات برای بسیاری از کاربران خوشایند نیست، طراحان برنامه‌ها به منظور اینکه مخاطب خود را از دست ندهند، به دنبال این هستند که از تبلیغاتی استفاده کنند که در عین داشتن بازدهی بالا، کمتر آزار دهنده باشند. در ادامه چند روش تبلیغات درون برنامه‌ها را معرفی خواهیم کرد.

کسب درآمد از Banner

تبلیغاتی که به صورت بنر باشند در روند کار کاربران برای استفاده از اپلیکیشن اختلالی ایجاد نمی‌کنند زیرا این تبلیغات در بالا و پایین صفحه قرار می‌گیرند. شاید این روش مزاحمتی برای کار کاربران ایجاد نکند، اما غالبا این نوع تبلیغات نرخ کلیک بالایی ایجاد نمی‌کنند.

کسب درآمد از Video

استفاده از تبلیغات ویدئویی یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن‌ از تبلیغات است. تبلیغات ویدئویی که یا به صورت خودکار، یا در ازای پرداخت جایزه به کاربران، نشان داده‌ می‌شوند.

 Native (همسان)

یکی از روش‌های مناسب برای کسب درآمد با اپلیکیشن، استفاده از این نوع تبلیغات است؛ زیرا این تبلیغات کاملا متناسب با محیط اپلیکیشن طراحی می‌شوند. این هماهنگی و تناسب با محیط اپ موجب می‌شود که کاربران کمتر اینگونه تبلیغات را نادیده بگیرند و در نتیجه نرخ کلیک‌ها افزایش خواهد یافت.

Interstitial (بینابینی)

این تبلیغات، معمولا در زمان‌های خاصی مثلا در زمان باز شدن یا بسته شدن اپلیکیشن به صورت پاپ آپ اجرا می‌شوند و کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به مشاهده‌ی آنها، از این تبلیغات خارج شوند. این روش را نیز می‌توانید در کنار سایر روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن استفاده کنید.

 Incentivized (ایجاد انگیزه)

حتما تا کنون در اپلیکیشن‌های مختلف با این گزینه مواجه شده‌اید که به شما پیشنهاد می‌دهد که در صورت به اشتراک گذاشتن این اپ یا دعوت از دوستان خود، جایزه‌ای دریافت کنید. این کار سبب می‌شود که کاربران بدون اینکه تبلیغات مزاحمتی برایشان ایجاد کنند، برنامه‌ی شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. این روش یکی از راه‌های بسیار خوب و موثر برای کسب درآمد با اپلیکیشن است.

خریدهای دورن برنامه ای

کسب درآمد از خریدهای درون برنامه

پرداخت‌های درون برنامه‌ای یکی از روش‌های بسیار خوب برای کسب درآمد است. این روش توسط طراحان زیادی امتحان شده و درکسب درآمد از اینترنت به این افراد کمک کرده است. روند این کار به این صورت است که در برخی از اپلیکیشن‌های رایگان؛ طراحان، بعضی از آیتم‌ها را برای فروش قرار می‌دهند. به عنوان مثال در بازی کوییز اف کینگز کاربران می‌توانند با پرداخت‌های درون برنامه سکه خریداری کنند و در نهایت با این سکه ها می‌توانند آواتار خود را تغییر دهند، به صورت نامحدود بازی کنند یا کارهایی از این قبیل را انجام دهند.برخی راه‌های خریدهای درون برنامه‌ای که منجر به کسب درآمد از اپلیکیشن می‌شوند را می‌توان در سه دسته‌ تقسیم‌بندی کرد:

آیتم های تمام شدنی:

شامل آیتم‌هایی می‌شود که در بازی به صورت مستمر مورد نیاز هستند و بعد از استفاده تمام می‌شوند مثل: سکه‌ها، جان و …

آیتم های تمام نشدنی:

آیتم‌هایی را شامل می‌شود که در صورتیکه کاربر یک بار آن را خریداری کند دیگر نیاز به خرید مجدد ندارد. مثل زمانی که کاربر پولی می‌پردازد تا دیگر تبلیغات درون برنامه را مشاهده نکند.

حق عضویت:

با حق عضویت این امکان را به کاربر می‌دهید که برای مدت محدودی امکان استفاده از یکی از امکانات اپلیکیشن را داشته باشد.

فروش اپلیکیشن

کسب درآمد از طریق فروش اپلیکیشن

یکی دیگر از راه‌ها این است که آپ خود را از همان ابتدا برای فروش در مارکت ها قرار دهید. در این حالت اگر شما تنها هزار تومان برای نصب این اپلیکیشن از کاربران دریافت کنید، در صورت اینکه اپ شما یک میلیون بار توسط کاربران نصب شود، شما می توانید درآمد زیادی را کسب کنید. اما انجام این کار ریسک بالایی دارد زیرا اپلیکیشن‌های رایگان بسیاری در مارکت‌ها وجود دارند که شما باید با آنها رقابت کنید و طبیعتا انتخاب و نصب اپلیکیشن‌های رایگان برای بسیاری از کاربران در اولویت قرار دارد.بهتر است که شما اپلیکیشن را به صورت رایگان منتشر کنید و سپس برای این که کاربران بتوانند به همه بخش‌های اپلیکیشن دسترسی پیدا کنند، یک اشتراک ماهانه در نظر بگیرید، این کار تاثیر بیشتری نسبت به فروش اپلیکیشن از همان ابتدای نصب، دارد.

کلام آخر

کسب درآمد از اپلیکیشن یکی از روش‌های کسب درآمد اینترنتی بدون نیاز به سرمایه زیاد است که به دلیل استقبال بسیاری از کاربران از اپلیکیشن‌ها، به یکی از راه‌های جذاب برای کسب درآمد تبدیل شده است. در این مقاله شما را با برخی از روش‌های کسب درآمد با اپلیکیشن آشنا کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

محبوبه پیروز هستم کارشناس ارشد اقتصاد، مفتخر هستم که تیم پویا و جوان کارسازشو را در امر تولید محتوا، موضوعی که نیاز به آن هر روز بیش از پیش برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی احساس می شود، همراهی می کنم.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *