شبکه‌های اجتماعی به جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان‌‌‌ها در قرن ۲۱ تبدیل شده‌اند. این شبکه‌های اجتماعی فضای جدیدی را برای ارتباط و کسب و کار انسان‌ها فراهم آورده‌اند. در این مقاله تصمیم داریم که شما را با اینستاگرام که یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان ایرانیان است و روش کسب درآمد از اینستاگرام آشنا کنیم.

روش کسب درآمد از اینستاگرام , ۶ روش برتر کسب درآمد از اینستاگرام در ایران. بعد از خواندن این مقاله با راه‌ های پول درآوردن از اینستاگرام آشنا خواهید شد که طی این سال‌ها به عنوان راه ‌های درآمدزایی از اینستاگرام، آزموده شده‌اند و افراد زیادی از آن بهره جسته‌اند. اگر شما نیز از کاربرانی هستید که می‌خواهید با روش کسب درآمد از اینستاگرام آشنا شوید.

روش کسب درآمد از اینستاگرام

علت محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان مردم

تا پیش از ظهور شبکه‌های اجتماعی نوع ارتباطات افراد و یافتن دوستان جدید محدود به محیط زندگی، محل کار یا تحصیل افراد میشد. با پیدایش شبکه‌های اجتماعی فضای متفاوت و جدیدی برای ارتباط میان افراد به وجود آمد. از آنجا که افراد در این شبکه‌ها می‌توانند علاوه بر اینکه به سرعت می‌توانند به هرگونه اطلاعات و اخباری از سراسر دنیا دست یابند؛ می‌توانند بدون هیچ محدودیتی دوستان زیادی از سراسر دنیا پبدا کنند؛ همچنین شبکه‌های اجتماعی این قابلیت را به افراد می‌دهد تا بتوانند در هر زمینه‌ای اظهار نظر کنند و این یکی از دلایل مهم برای جذابیت این شبکه‌ها است. برخی معتقدند که بسیاری از افراد به ویژه نوجوانان دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و به سرعت به افراد مشهوری تبدیل شوند، شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای بسیاری از افراد فراهم آورده است.

مواردی که بیان شد بخشی از دلایل گرایش افراد به شبکه‌های اجتماعی است. موضوع اصلی که غیر قابل انکار است این است که شبکه‌های اجتماعی بخش اعظمی از زندگی افراد را به خود اختصاص داده است و طبیعتا نقش موثری در زندگی انسان‌ها، جریانات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خواهند داشت.

محبوبیت شبکه های اجتماعی

نسل اولیه شبکه های اجتماعی

با وارد شدن اینترنت به زندگی افراد عادی در سال ۱۹۹۰، زمینه ظهور شبکه‌های گوناگون برای قشرهای مختلف جامعه، دانشجویان، تجار و … فراهم شد. می‌توان از شبکه‌ی اجتماعی Classmates.com که در سال ۱۹۹۵ توسط رانی کونرادز به عنوان اولین شبکه‌ی اجتماعی به معنای امروزی، یاد کرد. در این شبکه‌ی اجتماعی افراد می‌توانستند با همکلاسی‌های خود در ارتباط باشند. بعد از این شبکه‌ی اجتماعی، شبکه‌های زیادی در طی سال‌ها به وجود آمدند که به دلیل دسترسی محدود به اینترنت و نبود زیرساخت‌های لازم، در ایران مطرح نشدند و مورد استفاده‌ی کاربران ایرانی واقع نشدند.

بعد از اینکه در ایران کم کم اینترنت در اختیار افراد بیشتری قرار گرفت، شبکه‌ی اجتماعی اورکات یکی از اولین شبکه‌های اجتماعی بود که میان کاربران ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار بود به گونه‌ای که زبان فارسی یکی از ۵ زبان پر استفاده در این شبکه‌ی اجتماعی بود. با گسترش Yahoo عده‌ی زیادی از کاربران ایرانی جذب این شبکه شدند.

شبکه های اجتماعی اولیه

معرفی نسل های جدید پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی

شبکه اجتماعی Facebook

با راه‌اندازی Facebook در سال ۲۰۰۴ توسط زاکربرگ، این شبکه‌ی اجتماعی به یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب میان کاربران در سراسر دنیا تبدیل شد و همچنین میان کاربران ایرانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود که امکان برقراری ارتباط را به سبک متفاوتی برای کاربران ایرانی فراهم می‌کرد. طبق آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۹، تعداد کاربران فیسبوک بیش از ۲میلیارد نفر در سراسر جهان است.

شبکه اجتماعی YouTube

یوتیوب توسط چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم در ماه مه سال ۲۰۰۵ به وجود آمد. این شبکه اجتماعی که برای به اشتراک‌گذاری ویدئوها استفاده می‌شود طبق آخرین آمار در ژانویه‌ی ۲۰۱۹، ۱میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر کاربر در این شبکه حضور دارند. یوتیوب در میان ایرانیان طرفداران بسیاری دارد و برخی از افراد از یوتیوب برای کسب درآمد از اینترنت بهره می‌برند.

شبکه های اجتماعی جدید

شبکه اجتماعی Twitter

توییتر یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی است که در سال ۲۰۰۶ توسط جک دروسی راه‌اندازی شد. در حال حاضر ۳۲۶ میلیون نفر عضو توییتر هستند. شاید بتوان گفت در ایران توییتر نسبت به فیسبوک کمتر مورد توجه واقع شد. هرچند در سال‌های اخیر این شبکه اجتماعی در ایران مورد توجه سیاستمداران و خبرنگاران واقع شده است اما باز هم نسبت به برخی از شبکه‌های اجتماعی از اقبال کمتری میان کاربران ایرانی برخوردار بوده‌ است.

شبکه اجتماعی TikTok

تیک تاک یک شبکه‌ی اجتماعی چینی است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و به کاربران اجازه میدهد که ویدئوهای خود را در آن به اشتراک بگذارند. این شبکه اجتماعی نیز با استقبال کاربران زیادی مواجه شده است و در حال حاضر حدود ۴۴۷ میلیون نفر در آن عضویت دارند.با ورود گوشی‌های هوشمند به بازار و دسترسی آسانتر به اینترنت با معرفی نسل‌های جدید اینترنت همراه، نرم افزارهای پیام رسان جدیدی به بازار عرضه شدند که توانستند به سرعت جایگاه خود را میان کاربران پیدا کنند.

در میان نرم افزارهایی مثل واتس‌اپ، وی چت، وایبر، تلگرام و … تلگرام توانست علاوه بر اینکه یک پیام‌رسان موفق بود، زمینه‌ی مناسبی برای کسب و کار‌های اینترنتی بوجود آورد و ارتباط میان کاربران بیشتری را در ابر گروه‌ها فراهم کرد.اینستاگرام یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی جدید که طی سال‌های اخیر مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. در این مقاله ضمن معرفی این شبکه‌ی اجتماعی، تصمیم داریم راه های درآمدزایی از اینستاگرام را نیز به شما معرفی کنیم.

روش کسب درآمد از اینستاگرام- رسانه های اجتماعی

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر منتشر شد. این نرم افزار ابتدا برای سیستم ios طراحی شد. بعد از اینکه مورد توجه کاربران زیادی واقع شد در سال ۲۰۱۲ نسخه‌ی مناسب اندروید نیز منتشر شد و در نوامبر ۲۰۱۲ نسخه‌ی تحت وب اینستاگرام نیز معرفی شد. در تاریخ ششم سپتامبر سال ۲۰۱۲، برنامه اینستاگرام به ارزش یک میلیارد دلار آمریکا توسط شرکت فیسبوک خریداری شد.

اینستاگرام به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی تا دسامبر ۲۰۱۰ در حدود یک میلیون کاربر داشت. در ژوئن ۲۰۱۱ به ۵ میلیون کاربر و در سپتامبر همان سال به ۱۰ میلیون کاربر رسید. در آوریل ۲۰۱۲ به بیش از ۳۰ میلیون کاربر رسید. و طی این سال‌ها هرروز به تعداد کاربران این شبکه افزوده می‌شود. تعداد کاربران اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ به ۱ میلیارد رسیده است؛ که از این تعداد، ۳۲ میلیون کاربر آن ایرانی هستند. حال که با تاریخچه‌ی شبکه‌های اجتماعی و به طور خاص با تاریخچه‌ی اینستاگرام ، آشنا شدید؛ در ادامه راه های پول درآوردن از اینستاگرام را برای شما معرفی خواهیم کرد.

تاریخچه اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

همانطور که گفتیم در سالهای اخیر اینستاگرام به یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار میان ایرانیان تبدیل است. استقبال زیاد کاربران از این شبکه‌ی اجتماعی، این فرصت را در اختیار برخی از افراد قرار داده است تا از طریق اینستاگرام درآمد کسب کنند. راه های پول درآوردن از اینستاگرام به دلیل اینکه به سرمایه‌ی اندکی برای شروع نیاز دارند، به یکی از روش‌های محبوب کسب درآمد اینترنتی برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا تبدیل شده است.

برای بسیاری از کاربران این سوال مطرح می‌شود که آیا روش کسب درآمد از اینستاگرام ساده است یا خیر؟ یا اینکه آیا همه افراد توانایی کسب درآمد از اینستاگرام را دارند یا خیر؟ در پاسخ می‌توان گفت که کسب درآمد از اینستاگرام ساده نیست اما همه‌ی افراد می‌توانند از این روش کسب درآمد کنند. اینستاگرام فرصت کسب درآمد را برای همه‌ی افراد فراهم کرده است به گونه‌ای که هم افراد مشهور و هم کاربران عادی بتوانند از این طریق کسب درآمد کنند. از آنجا که بحث روش کسب درآمد از اینستاگرام به یکی موضوعات داغ میان کاربران تبدیل شده است و کاربران زیادی به دنبال یافتن راه‌ های درآمدزایی از اینستاگرام هستند، تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با روش کسب درآمد از اینستاگرام آشنا کنیم.

ایده های کسب درآمد از اینستاگرام

همانطور که بیان شد طی سال‌های اخیر، کسب درآمد از اینستاگرام، در میان بسیاری از افرادی که به دنبال کسب درآمد اینترنتی هستند، به عنوان یکی از راه‌های محبوب برای کسب درآمد از اینترنت شناخته شده است؛ به همین علت افراد زیادی در حال حاضر از این راه کسب درآمد می کنند و عده‌ی زیادی نیز به دنبال این هستند که را‌ه های پول درآوردن از اینستاگرام را بیایند و از طریق آن‌ها کسب درآمد کنند اما با روش کسب درآمد از اینستاگرام آشنا نیستند. شاید برخی تصور کنند که تبلیغات تنها روش کسب درآمد از اینستاگرام باشد؛ اما ذکر این نکته ضروری است که راه‌های کسب درآمد از این شبکه‌ی اجتماعی تنها به این مورد ختم نمی‌شود. در ادامه به راه های درآمدزایی از اینستاگرام را اشاره خواهیم

روش کسب درآمد از اینستاگرام

فروش مستقیم کالا یا خدمات و کسب درآمد از اینستاگرام

در این روش کسب درآمد از اینستاگرام، اشخاص حقیقی یا حقوقی به دنبال فروش محصولات خود از طریق اینستاگرام هستند. حتماً شما صفحات بسیاری را در اینستاگرام مشاهده کرده‌اید که محصولات مختلفی را برای فروش ارائه می کنند؛ این محصولات می‌توانند شامل محصولات فیزیکی یا ارائه خدمات مختلفی مثل فروش تورهای گردشگری، فروش پکیج‌های آموزشی و… باشند.

تبلیغات یکی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام

تبلیغات و برندینگ یک روش کسب درآمد از اینستاگرام است که بسیار پر درآمد است و مورد توجه عده‌ی زیادی از افراد قرار گرفته است. بسیاری از کسانی که در این شبکه‌های اجتماعی معروف شده‌اند (Viral Stars) به دلیل اینکه فالوورهای زیادی دارند، توانسته‌اند درآمدهای زیادی را از طریق اینستاگرام کسب کنند. البته یکی از آیتم‌های مهم برای اینکه بتوانید از طریق تبلیغات پول در بیاورید این است که فالوورهای زیادی داشته باشید.

راه های پول درآوردن از اینستاگرام- تبلیغات

برند سازی کنید

یک روش کسب درآمد از اینستاگرام، برندسازی است. بیشتر مورد استفاده‌ی صاحبان کسب و کارها قرار می‌گیرد. صاحبان مشاغل می‌توانند از طریق اینستاگرام محصول یا برند خود را به مخاطبان معرفی کند. در واقع در این روش به صورت مستقیم از طریق اینستاگرام کالا را به فروش نمی‌رسانند. بعد از اینکه از طریق بازاریابی محصول انجام شد، سپس مخاطبان را به بستر اصلی کسب و کار که می‌تواند وب‌سایت یا فروشگاه‌هایشان باشد، هدایت می‌کنند. 

تهیه و فروش عکس

یک روش کسب درآمد از اینستاگرام فروش عکس است. از آنجایی که تصاویر یکی از محورهای اساسی اینستاگرام هستند و صاحبان برند‌های مختلف از اهمیت به اشتراک گذاری تصاویر مناسب و با کیفیت به خوبی اطلاع دارند، این موضوع فرصت مناسبی برای شما ایجاد می‌کند که بتوانید با تهیه‌ی عکس‌های جذاب درآمد خوبی کسب کنید.

توجه به یک نکته در اینجا ضروری است، مخاطب هدف شما تنها شرکت‌ها و صاحبان مشاغل نیستند؛ افراد عادی نیز تمایل زیادی دارند که به جای رفتن به آتلیه و هزینه‌های زیاد، عکس‌های با کیفیتی داشته باشند و آنها را در صفحه‌ی اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. پس شما می‌توانید با تهیه‌ی یک دوربین عکاسی خوب و بعد از گذراندن دوره‌های عکاسی و فتوشاپ، از این طریق درآمد کسب کنید. این روش کسب درآمد از اینستاگرام ضمن اینکه درآمد خوبی برای شما خواهد داشت، بسیار جذاب است و شما با اندکی خلاقیت می‌توانید تصاویر خارق‌العاده بسازید و از کار خود لذت ببرید.

راه های درآمدزایی از اینستاگرام- عکس

فروش فالوور و لایک اینستاگرام

یکی از راه های پول درآوردن از اینستاگرام فروش فالوور و لایک در اینستاگرام است. از آنجاییکه افراد زیادی در اینستاگرام به دنبال فروش محصولات یا خدماتشان هستند، این افراد برای این که بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند باید فالوورهای زیادی را جذب کنند بنابراین به دنبال این هستند که نشان دهند صفحه‌شان توسط افراد زیادی دنبال می‌شود. لذا فروش فالوور و لایک یک روش کسب درآمد از اینستاگرام است که مورد استقبال عده‌ای قرار گرفته است. توجه کنید که فروش فالوور و لایک در اینستاگرام در بین سایر راه های درآمدزایی از اینستاگرام، به یک روش زرد کسب درآمد می‌ماند؛ هدف ما از معرفی این روش، این بود که شما را با همه‌ی راه های پول درآوردن از اینستاگرام آشنا کنیم. در نهایت انتخاب راه مناسب بر عهده‌ی شما است.

ساخت انیمیشن‌های جذاب

اگر با ساخت انیمیشن آشنا هستید، می‌توانید از آن به عنوان یک روش کسب درآمد از اینستاگرام استفاده کنید. معمولا کلیپ‌های کوتاه سرگرم‌کننده و متناسب با موضوعات روز به سرعت می‌تواند نظر مخاطبان را جلب کند. اگر بتوانید مخاطب زیادی را برای انیمیشن‌های کوتاه خود پیدا کنید و آمار بازدید از کلیپ‌ها افزایش یابند، می‌توانید از راه تبلیغات درآمد خوبی کسب کنید. سوریلند یک نمونه موفق در این زمینه است که از طریق شبکه‌های اجتماعی توانسته مخاطب زیادی را طی سالیان گذشته داشته باشد.

روش کسب درآمد از اینستاگرام- ساخت انیمیشن

 

راه های جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تعداد زیاد دنبال‌کنندگان عامل مهمی برای کسب درآمد از اینستاگرام است. برای اینکه بتوانید فالوور جذب کنید باید به نکات مختلفی توجه کنید. درادامه به چندتا از این نکات اشاره می‌کنیم.

جذب فالوور در اینستاگرام

یک زمان‌بندی خاص برای به اشتراک گذاشتن پست‌ها داشته باشید

یک نکته که اهمیت زیادی برای جذب مخاطب دارد این است که حضور مداوم در اینستاگرام داشته باشید. سعی کنید هرروز یک پست خوب با تصاویر مناسب را به اشتراک بگذارید.

استفاده از سایت یا وبلاگ شخصی

اگر سایت یا وبلاگی دارید حتما لینک آن را در اینستاگرام خود قرار دهید. این کار موجب می‌شود که مخاطبان شما در اینستاگرام به وب‌سایت شما نیز مراجعه کنند.

از شبکه‌ای اجتماعی دیگر برای جذب فالوور استفاده کنید

اگر در شبکه‌های دیگر اجتماعی فعالیت می‌کنید، آدرس اینستاگرام خود را درآن صفحات با کانال‌ها قرار دهید. از این طریق می‌توانید فالوورهای جدیدی کسب کنید.

استفاده از هشتگ‌ها

برای همه‌ی پست‌هایتان از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید، این کار باعث می‌شود کاربرانی که آن هشتگ را دنبال می‌کنند، با صفحه‌ی شما آشنا شوند.

استفاده از هشتگ ها

با مخاطبان در تعامل باشید

سعی کنید کامنت‌های مخاطبان را بی‌پاسخ نگذارید. تعامل با کاربران یک اصل مهم در یک شغل اینترنتی به شمار می‌رود. این کار بازخورد مثبتی برای فعالیت شما ایجاد می‌کند.

استفاده از ویدئوهای کوتاه و خلاقانه

سعی کنید که ویدئوهای کوتاه و خلاقانه‌ ایجاد کنید. ویدئوهای کوتاه به دلیل اینکه حجم کمتری دارند، بسیار تاثیرگذار هستند.

هویت واقعی داشته باشید

با هویت واقعی خود در اینستاگرام فعالیت کنید و از اسامی مستعار استفاده نکنید. اگر صاحب یک فروشگاه هستید یا برند خاصی دارید، با همان اسامی فعالیت خود را آغاز کنید. با این کار می‌توانید اعتماد مخاطبان را جلب کنید.

روزها و مناسبت‌های مختلف را فراموش نکنید

سعی کنید در مناسبت‌های مختلف پست‌های مرتبط با آن روز را به اشتراک بگذارید. اینگونه پست‌ها فرصت تعامل بیشتر با مخاطب را ایجاد می‌کند.

راه های پول درآوردن از اینستاگرام

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

سعی کنید عکس‌هایی که به اشتراک می‌گذارید، عکس‌هایی باشند که خودتان تهیه کرده‌اید. این عکس‌ها باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند.

پست‌های متنوع ارسال کنید

برای به اشتراک گذاشتن پست‌ها از فرمت‌های متفاوتی استفاده کنید. مثلا در کنار استفاده از تصاویر، از ویدئو، استوری و لایو اینستاگرام استفاده کنید.

استفاده از استوری در اینستاگرام

نکات مهم در کسب درآمد از اینستاگرام

اگر به طور جدی تصمیم گرفتید که یکی از راه‌ های پول درآوردن از اینستاگرام را انتخاب کنید توجه به چند نکته برای دوام کارتان ضرورت دارد. در ادامه به چند نکته‌ی بسیار مهم اشاره خواهیم کرد.

فالوور و لایک فیک خریداری نکنید

هرگز برای افزایش فالوور در اینستاگرام از فالوورهای فیک و غیرواقعی استفاده نکنید. این افزایش در تعداد فالوورها اغلب توسط ربات‌ها یا کاربران غیر ایرانی صورت می‌گیرد. در صورتیکه اینستاگرام متوجه شود که فالوورهای شما فیک هستند، حساب کاربری شما را مسدود خواهد کرد. در صورت مسدود شدن حسابتان شما فالوورهای واقعی خود را نیز از دست خواهید داد و باید مجددا شروع به کار کنید.

تنها به اینستاگرام متکی نباشید

قطعا شما نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که اینستاگرام تا چه زمانی برای کاربران جذابیت خواهد داشت. پس بهتر است در کنار اینستاگرام، فعالیت خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی گسترش دهید وهمچنین یک وب‌سایت داشته باشید و مخاطبان را به وب‌سایتتان هدایت کنید.

 

طراحی وب سایت

از برنامه‌های افزایش فالوور استفاده نکنید

به هیچ وجه از برنامه‌ها و ربات‌های افزایش فالوور استفاده نکنید. برای استفاده از این برنامه‌ها باید با اکانت اصلی اینستاگرامتان وارد شوید که این کار از نظر امنیتی بسیار خطرناک است. بسیاری از اکانت‌هایی که فالوورهای زیادی داشته‌اند توسط این برنامه‌ها اکانت خود را از دست داده‌اند. در این مورد نیز اگر اینستاگرام پی ببرد که این فالوورها واقعی نیستند، حساب شما را مسدود خواهد کرد.

مزایای کسب درآمد از اینستاگرام

حال که شما را با راه های پول درآوردن از اینستاگرام آشنا کردیم؛ بهتر است مزایای استفاده از این شبکه برای کسب درآمد اینترنتی، را نیز به شما معرفی کنیم.

سرمایه اندک برای شروع کار

در اغلب راه‌ های پول درآوردن از اینستاگرام نیاز به سرمایه زیاد برای راه اندازی و آغاز کار نیست. پس همه‌ی افراد با سرمایه اندک می‌توانند کسب و کار خود را داشته باشند.

بازاریابی بصری

بسیاری از بازاریابان معتقد هستند که افراد به متن‌ها توجه کمتری نسبت به تصاویر دارند، پس برای ارائه‌ی تبلیغات موثر بر تهیه‌ی تصاویر جذاب و گیرا تاکید دارند. در بازاریابی بصری (Visual Marketing) با استفاده از تصاویر جذاب، محصولات و مزایای آن‌ها را به شتریان معرفی می‌کنند. از آنجا که عملکرد اینستاگرام بر پایه‌ی تصاویر و ویدئوهای کوتاه است، این موضوع به شما فرصت می‌دهد تا با ساختن تصاویر جذاب، مخاطبان زیادی جذب کنید. پس در هرکدام از راه های درآمدزایی از اینستاگرام را به عنوان روشی برای کسب درآمد انتخاب کرده باشید، باید توجه خاصی به تهیه‌ی تصاویر با کیفیت و گیرا برای معرفی محصول داشته باشید.

استفاده از تصاویر جذاب

به راحتی می‌توانید دیده شوید

پیشتر با شما از اهمیت استفاده از هشتگ‌های در راه های پول درآوردن از اینستاگرام با شما صحبت شد. با استفاده‌ی هدفمند از هشتگ‌های مناسب می‌تواند به راحتی می‌توانید پست‌های خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.همچنین در اینستاگرام بر عکس توییتر یا فیسبوک که پست‌های قدیمی‌تر زیر انبوهی از پست‌های جدید دفن می‌شوند، پست‌های شما همواره در این شبکه باقی می‌مانند و کاربران با اسکرول کردن به راحتی می‌توانند به اطلاعات قدیمی شما دست پیدا کنند.

بکارگیری هشتگ های استراتزیک

مطمئناً مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا خواهید کرد

همانطور که گفتیم در حال حاضر اینستاگرام ۳۲ میلیون کاربر ایرانی دارد. پس مشاهده می‌کنید که بیش از ۱/۳ جمعیت ایران در اینستاگرام حضور دارند. پس می‌توان انتظار داشت که مخاطبان زیادی را از این طریق پیدا کنید. پس می‌توان گفت که بهتراست از این پتانسیل استفاده کنید و به راه های پول درآوردن از اینستاگرام بیشتر فکر کنید.

امکان تعامل بیشتر با مخاطبان

از هر روش کسب درآمد از اینستاگرام که استفاده می‌کنید همواره به یاد داشته باشید که باید با کاربران در تعامل باشید. از آنجایی که آمارها نشان می‌دهد که کاربران شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹ به طور میانگین در هر روز ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه از وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند که نسبت به سال ۲۰۱۴، به طور میانگین ۴۰ دقیقه افزایش داشته است. حضور بیشتر کاربران در این شبکه‌ها به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید بیشتر با این کاربران در ارتباط باشید و بازخورد کار خود را از نظرات کاربران شاهد باشید.

راه های درآمدزایی از اینستاگرام- ارتباط با مخاطب

ارتباط احساسی

همانطور که قبلا اشاره شد در راه های درآمدزایی از اینستاگرام، تصاویر نقش بسزایی دارند. تصاویر به شما کمک می‌کند که احساسات کاربران را برانگیزید واکنش‌های مورد انتظار خود را از جانب مخاطبین شاهد باشید. همانگونه که در طراحی پوسترهای یک خیریه، سعی می‌شود تا حس همدردی و نوع‌دوستی افراد برای کمک کردن به نیازمندان، برانگیخته شود؛ شما نیز باید به این موضوع توجه کنید یعنی باید به گونه‌ای تصاویر را طراحی کنید که بر ضمیر ناخودآگاه مخاطبان اثر بگذارید. اگر این کار را به درستی انجام دهید به میزان قابل توجهی می‌توانید بر مخاطب اثر بگذارید و در نتیجه‌ی به هدف مطلوب خود دست پیدا کنید.

قادر خواهید بود ترافیک وب‌ سایت خود را افزایش دهید

همانطور که قبلا اشاره شد هر چند روش کسب درآمد از اینستاگرام جذاب است و جذب مخاطب در این شبکه آسان‌ است اما نباید تمرکز شما تنها بر اینستاگرام باشد. یکی از اهداف اصلی شما باید هدایت مخاطبین به وب سایت‌تان و درنتیجه افزایش ترافیک وب سایت تان باشد. حتما در قسمت بیوگرافی خود لینک وب سایت‌تان را قرار دهید؛ علاوه بر این باید در قسمت کپشن و بخش نظرات پست‌ها، کاربران را به وب سایت هدایت کنید.

هدایت کاربران به وب سایت

محیطی لذت‌بخش و سرگرم کننده

محیط اینستاگرام موجب خستگی شما نمی‌شود به این دلیل که اینستاگرام حاوی تصاویر و ویدئوهای سرگرم‌کننده‌ی زیادی است، شما در حین انجام کار روزانه‌ی خود و تعامل با مخاطبان و مشتریان، می‌توانید با موضاعات داغ روز در اینستاگرام سرگرم شوید.

سخن آخر و آخرین نکته درباره روش کسب درآمد از اینستاگرام

در این مقاله سعی کردیم روش کسب درآمد از اینستاگرام را برای شما شرح دادیم. لازم به یادآوری است که شما نمی‌توانید در کوتاه مدت به درآمد زیادی برسید اگر تصمیم دارید که از اینستاگرام کسب درآمد کنید باید برای انجام این کار اراده‌ی کافی داشته باشید و این کار را با پشتکار زیاد انجام دهید.

instagram

محبوبه پیروز هستم کارشناس ارشد اقتصاد، مفتخر هستم که تیم پویا و جوان کارسازشو را در امر تولید محتوا، موضوعی که نیاز به آن هر روز بیش از پیش برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی احساس می شود، همراهی می کنم.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *