در این مقاله به لیست ارزهای دیجیتال برای استخراج و ماینینگ خواهیم پرداخت. ارزهای دیجیتال زیادی برای استخراج وجود دارند که هر کدام از آن ها دارای ارزش و جایگاه متفاوتی است. ارزهای دیجیتال را می توان آینده سیستم پولی نامید. برای آشنایی با لیست ارزهای دیجیتال با ما همراه باشید.

نام ارز دیجیتال قیمت به دلار قیمت به تومان
بیت کوین ۹/۶۰۳.۷۹ $ ۱۸۵/۳۸۱/۷۵۵
اتریوم ۲۴۱.۰۹ $ ۴/۶۵۴/۵۵۶
ریپل ۰.۱۸۸۶۹۱ $ ۳/۶۳۰
تتر ۰.۹۹۸۶۳۳ $ ۱۹/۲۷۴
بیت کوین کش ۲۳۸.۸۲ $ ۴/۶۰۹/۵۴۹
لایت کوین ۴۳.۸۷ $ ۸۴۶/۶۱۰
استلار ۰.۰۷۰۵۱۰ $ ۱.۳۶۱
اتریوم کلاسیک ۶.۳۱ $ ۱۲۱/۷۷۳
بیت کوین گلد ۹.۶۱ $ ۱۵۰/۹۰۵

لیست ارزهای دیجیتال

لیست ارزهای دیجیتال , بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند؟ در این بخش قصد داریم شما را با لیست ارزهای دیجیتال برتر آشنا کنیم. امروزه بسیاری از افراد به ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین روی آورده اند. اما سوال مهمی که وجود دارد این است که ارز دیجیتال تنها به بیت کوین محدود می شود؟ آیا امکان استخراج ارزهای دیگر نیز وجود دارد؟ ارزش و جایگاه ارزهای دیجیتال از بیشترین تا کمترین آن ها چگونه است؟ در ادامه لیست ارزهای دیجیتال را بر اساس ارزش آن ها بررسی می کنیم :

ارز دیجیتال بیت کوین

همان طور که درباره بیت کوین گفته ایم این ارز دیجیتال در صدر با ارزش ترین ارزها قرار گرفته است. بسیاری از کسانی که اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می کنند بیت کوین را بیشتر از سایر ارزها می شناسند. مشهور بودن این ارز به دلیل با ارزش بودن و پیشگام بودن آن در این حوزه است. در حال حاضر بیت کوین در جایگاه بالاتری نسبت به سایر ارزها قرار گرفته است و فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ شروع کرد. خالق بیت کوین را فردی به نام ” ساتوشی ناکاموتو ” می شناسند اما هیچ گاه هویت اصلی او فاش نشد و همچنان در گمنامی باقی مانده است. بیت کوین در بستر بلاک چین قرار دارد و به روش های مختلفی که در جلسات بعد به آن اشاره می کنیم می توان اقدام به استخراج آن کرد.ارز دیجیتال

ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم نوعی پلتفرم غیر متمرکز محسوب می شود که قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد. از جمله مزایای این پلتفرم می توان به عدم از کارافتادگی و سانسور اطلاعاتی اشاره کرد. همچنین هیچ شخص ثالثی نمی تواند در این سیستم دخالت و تقلب کند. این ویژگی ها باعث شد تا اتریوم بعد از بیت کوین از رتبه و جایگاه با ارزشی برخوردار شود.

اتریوم بعد از بیت کوین در رتبه دوم جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد. این ارز که یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال به شمار می رود مانند بیت کوین در بستر بلاک چین قرار دارد. این ارز دیجیتال در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و با نماد ETH نمایش داده می شود. یکی از تفاوت های اتریوم با بیت کوین در زمان استخراج آن است. برای استخراج هر بلاک در بیت کوین نیاز به ۱۰ دقیقه زمان است اما برای استخراج هر بلاک در اتریوم نیاز به زمانی حدود ۱۴ ثانیه است. سرعت استخراج اتریوم یکی از دلایل افزایش محبوبیت آن به شمار می رود. 

اتریوم چیست

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

بعد از معرفی اتریوم در سال ۲۰۱۳ به مدت ۳ سال تنها یک نوع از اتریوم وجود داشت. اما بعد از اتفاقی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد و به واسطه هک گسترده ای که بر روی این ارز دیجیتال صورت گرفت موجب خلق اتریوم جدیدی شد. بعد از اینکه اتریوم جدید خلق شد اتریوم قبلی را ” اتریوم کلاسیک ” نامیدند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که تفاوت سود آوری این دو اتریوم چیست؟ پاسخ این است که سودآوری آن ها تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد. یکی از تفاوت های اتریوم و اتریوم کلاسیک را می توان در محدودیت استخراج آن ها دانست. اتریوم کلاسیک تنها تا ۲۱۰ میلیون واحد استخراج خواهد شد.

ارز دیجیتال مونرو

مونرو در ۳ سال اخیر توانست جایگاه مناسبی در لیست ارزهای دیجیتال به دست بیاورد. این ارز در سال ۲۰۱۳ معرفی شد که با گذشت مدت زمان کوتاهی توانست خود را در لیست ۲۰ ارز برتر جهان قرار دهد. مونرو نیز در بستر بلاک چین قرار دارد که می توان از مهم ترین ویژگی های آن به غیر قابل نفوذ و دستکاری , غیر قابل پیگیری و هک , رمز نگاری شده و امن اشاره کرد. یکی از ویژگی های جالب ارز دیجیتال مونرو این است که به هیچ عنوان با دستگاه ای سیک استخراج نمی شود و به محض اینکه شبکه متوجه وارد شدن این دستگاه شود الگوریتم استخراج تغییر می کند. پس اگر نمی خواهید که برای ماینینگ ارزهای دیجیتال اقدام به خریداری دستگاه کنید و تمایل دارید که با CPU و کامپیوترهای خانگی ارز دیجیتال را استخراج کنید می توانید به سراغ ارز مونرو بروید.

ارز مونرو

ارز دیجیتال بیت کوین کش

می توان گفت بیت کوین کش یکی از انشعابات بیت کوین است که به دلیل بر طرف کردن برخی از مشکلات بیت کوین پا به عرصه ارزهای دیجیتال نهاده است. بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ پا به این عرصه گذاشت و توانست مشکلاتی مانند کند بودن تراکنش های بیت کوین را برطرف کند. به همین دلیل خود را ” ارز همتا به همتا ” نامید که می توان از آن در انجام بسیاری از معاملات استفاده کرد. بیت کوین کش علاوه بر افزایش سرعت استخراج می تواند با افزایش سایز بلاک ها پردازش بیشتر تراکنش ها را میسر کند. بیت کوین و بیت کوین کش شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. یکی از این شباهت ها عرضه مساوی آن ها به تعداد ۲۱ میلیون واحد است و واحد هش برای هر دوی آن ها کاربرد دارد. 

بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین گلد

بیت کوین گلد جزو لیست ارزهای دیجیتال قرار دارد که مناسب برای استخراج ارز با کارت گرافیک است. می توان گفت بیت کوین گلد زمانی که معرفی شد رقیبی جدی برای بیت کوین کش محسوب می شود اما به مرور زمان ارزش خود را از دست داد. در حال حاضر بیت کوین گلد توانسته ۱۰% ارزش خود را حفظ کند اما همین مقدار نیز بسیار ارزشمند است و هنوز هم این ارز دیجیتال در بین ۱۰ ارز برتر جهان قرار دارد. بیت کوین گلد نیز امکان استخراح به وسیله دستگاه های آی سیک را ندارد و به محض وارد شدن این دستگاه الگوریتم استخراج بیت کوین گلد تغییر می کند. این ارز دیجیتال به منظور افزایش تمرکز زدایی خلق شد اما نتوانست ارزش خود را مانند روز های اول حفظ کند. به جرات می توان گفت بیت کوین هنوز پر قدرت ترین ارز در لیست ارزهای دیجیتال جهان است.
بیت کوین گلد

ارز دیجیتال ریپل

ریپل جزو آن دسته از ارزهای دیجیتال است که هنگامی که بر روی آن سرمایه گذاری می کنید بدین معنی نیست که تنها بر روی شبکه رپیل سرمایه گذاری کرده اید. بلکه این ارز دیجیتال با بقیه ارزها تفاوتی عمده دارد. واقعیت این است که ریپل نام یک شرکت است که در ایالت سانفرانسیسکو آمریکا واقع شده است که محصولا مختلفی از جمله محصولات مالی غیرمتمرکز می سازد. هدف اصلی از تولید این محصولات در اختیار قرار دادن آن برای موسسات بانکی و نهادهای مالی آمریکاست. از مهم ترین کاربردهای ریپل می توان به انجام سریع تر معاملات و انتقال پول به صورت بین المللی اشاره کرد. امروزه بسیاری از موسسات مالی آمریکا از محصولات کمپانی ریپل بدین منظور استفاده می کنند. پس هنگامی که شما ارز دیجیتال ریپل را با عنوان XRP خریداری می کنید به معنای سرمایه گذاری در یکی از محصولات شرکت ریپل است.

ارز دیجیتال تتر

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از تغغیر ارزش و بی ثباتی ارزهای دیجیتال نگران می شوید؟ ارز تتر در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. ارز دیجیتال تتر نوعی ارز رمزنگاری شده است که ارزش آن به صورت ثابت در نظر گرفته شده است و هر تتر معادل با ۱ دلار است. پس ارزش تتر با قیمت دلار تغییر می کند. امروزه به این نوع از ارزهای دیجیتال ارزهای استیبل کوین نیز گفته می شود که بیانگر ثبات آن است. ارزهای استیبل زیادی وجود دارند مانند USD coin، True USD اما هیچ کدام از آن ها نتوانستند مانند تتر ارزش خود را در طول زمان حفظ کنند.ارز دیجیتال

ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین ارز دیگری در لیست ارزهای دیجیتال است که مهم ترین هدف و کاربرد آن پرداخت های فوری و کم هزینه در جهان است. لایت کوین در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و خالق آن فردی به نام ” چارلی لی ” بود که توانست با تحولی عظیم در سیستم بلاک چین نوعی ارز دیجیتال جدید را خلق و عرضه کند. ” چارلی لی ” کارمند اسبق گوگل و کوین بیس بود. این ارز رمز نگاری شده همانند بیت کوین در بستر بلاک چین کار می کند و با نام اختصاری LTC شناخته می شود. یکی دیگر از ویژگی های مثبت لایت کوین سرعت تراکنش آن است. می توان گفت که لایت کوین نسبت به بیت کوین حدودا ۴ برابر سریع تر است.

ارز دیجیتال استلار

استلار که یکی از شاخه های ریپل محسوب می شود در سال ۲۰۱۴ خلق و معرفی شد. شخصی به نام ” جد مک کالب ” که بنیان گذار ارز دیجیتال ریپل بود بر روی استلار کار کرد و توانست به هدف اصلی خود که تسهیل پرداخت بین افراد در سراسر جهان بود دست پیدا کند. می توان گفت که تقریبا کارکرد ریپل و استلار مشابه با یکدیگر است اما سرعت تراکنش ها در استلار به مراتب سریع تر می باشد به نحوی که تراکنش های استلار کمتر از ۶ ثانیه زمان می برند. جالب است که بدانید که ارز دیجیتال استلار بر خلاف بسیاری از رمز ارزها بر روی بلاک چین فعالیت نمی کند.

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.
با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی همت سادات
  ۱۲:۱۰ ۱۳۹۹/۰۱/۰۸

  سلام و وقت بخیر
  مقالتون خوب نوشته شده ولی کامل نیست ، من بین اون همه نتایج صفحه اول روی سایت شما کلیک کردم ، اما فقط به چند مورد اشاره کردید
  بقیه سایت ها لیستی از ارزهای دیجیتال رو قراردادن ، قیمت ، جدول بندی شده
  به هر حال لازم دیدم این مورد رو بگم
  ممنون از شما