اینستاگرام در سالی که گذشت آمارهای خیره کننده و جالبی بر جای گذاشت ، طوری که بسیاری از تحلیل گران دنیای رسانه های اجتماعی از بعضی از این آمارها شگفت زده شدند ، در ادامه قصد داریم آمارهای اینستاگرام در سالی که گذشت را مورد بررسی قراردهیم.

اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی در بین مردم جهان است. طبق آخرین آمارهای اینستاگرام، بیشتر از 1 میلیارد نفر کاربر فعال به صورت ماهانه در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند. بسیاری از این کاربران از این پلتفرم برای سرگرمی و برقراری ارتباط با دوستان خود استفاده می‌کنند؛ همچنین بسیاری از کسب و کارها نیز از این محیط برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

اطلاع از آمارهای اینستاگرام می‌تواند دید خوبی به صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابان اینترنتی بدهد، علاوه بر آن این آمارها گاهی برای کاربران عادی نیز جذابیت دارند. در این مقاله تصمیم داریم که شما را از برخی از آمارهای اینستاگرام در سال 2019، که ممکن است برای شما جالب باشد، آشنا کنیم. با ما در کارسازشو همراه باشید.

آمارهای اینستاگرام در سال 2019

برخی از آمارهای اینستاگرام در سال 2019 که ممکن است برای شما جالب و کاربردی باشند به شرح زیر هستند.

متوسط حضور کاربران به صورت روزانه

تصاویر و ویدئوهای جذاب باعث می‌شود که کاربران زمان زیادی از وقت خود را در طول روز به اینستاگرام اختصاص دهند بدون اینکه از فضای آن خسته شوند. براساس آمارهای اینستاگرام، به طور متوسط کاربران روزانه 53 دقیقه از وقت خود را در این اپلیکیشن می‌گذرانند. این موضوع می‌تواند برای افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند حائز اهمیت باشد، آن‌ها می‌توانند از پتاسیل حضور افراد در این شبکه به نفع خود استفاده کنند. قطعا کسانی که بتوانند از تصاویر و ویدئوهای سرگرم کننده و جذاب استفاده کنند، می‌توانند مخاطبان زیادی را جذب کنند و در مرحله‌ی بعد می‌توانند این مخاطبان را به مشتری‌های خود تبدیل کنند.

آمارهای اینستاگرام


متوسط نرخ مشارکت و تعامل (Engagement Rate) برای هر پست

در اینستاگرام افراد می‌توانند پست‌های یکدیگر را لایک کنند یا برای هم کامنت بگذراند؛ این اقدامات را مشارکت و تعامل (Engagement) میان کاربران می‌نامند. این معیار کمک می‌کند تا بتوانیم یک صفحه‌ی اینستاگرام را تحلیل کنیم و متوجه شویم که مشارکت کاربران در آن صفحه چه میزان است و چه تعداد از فالوورهای این صفحه واقعی هستند.

طبق آمارهای اینستاگرام در سال 2019 متوسط نرخ Engagement برای هر پست برندهای فعال در اینستاگرام 3/4 درصد بوده است. مدیران اینستاگرام تصمیم گرفتند که به طور آزمایشی در برخی کشورها مثل کانادا، استرالیا، ژاپن، برزیل، نیوزلند و … تعداد لایک‌ها و مشاهده‌ی ویدئوها را از دید کاربران مخفی کنند. برخی از کاربران معتقدند که این موضوع باعث پایین آمدن نرخ Engagement شده است. اما مدیران اینستاگرام معتقدند که این تصمیم اینستاگرام را به امن‌ترین شبکه‌ی اجتماعی تبدیل خواهد کرد.

آمارهای اینستاگرام


تعداد پست‌های لایک شده به صورت روزانه

طبق آمارهای اینستاگرام در سال 2019 کاربران اینستاگرام به طور متوسط روزانه 4/2 میلیارد پست را لایک می‌کنند. این موضوع برای کاربران عادی و صاحبان کسب و کار از اهمیت زیادی برخوردار است، دیده و پسندیده شدن پست‌ها برای کاربران مهم است؛ اگر پستی از صفحه‌ی ما توسط افراد زیادی لایک شود، احتمال اینکه تعداد فالوورهای ما افزایش یابد، بالاتر می‌رود.
البته گاهی رفتار کاربران عجیب می‌شود، شاید پست‌هایی لایک‌های زیادی می‌گیرند که در نظر برخی دیگر از کاربران ارزش این همه دیده شدن را نداشته باشند. برای اینکه بتوان رفتارهای کاربران را تحلیل کرد قطعا باید به تحلیل آمارهای اینستاگرام توسط کارشناسان و روانشناسان رجوع کرد. شناخت فضای فکری حاکم بر قشرهای مختلفی که در اینستاگرام فعالیت می‌کند قطعا می‌تواند به پیشبرد اهداف صاحبان کسب و کارها کمک کند.

آمارهای شبکه های اجتماعی

تخم‌ مرغ معروف اینستاگرام

طبق آمارهای اینستاگرام در سال 2019 بیشترین تعداد لایک مربوط به تصویر یک تخم ‌مرغ بود. این تخم مرغ در سال گذشته رکورد بیشترین لایک در این پلتفرم را با 53 میلیون لایک شکست. اما داستان این تخم مرغ معروف چه بود؟ صفحه‌ی اینستاگرامی world_record_egg در تاریخ 4 ژانویه 2019 با انتشار تصویر یک تخم مرغ تلاش کرد که رکورد 18 میلیونی تعداد لایک که متعلق به تصویر دختر کایلی جنر بود را بشکند. تصویر این تخم مرغ مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفت به گونه‌ای که توانست رکورد 53 میلیون لایک را از آن خود کند. بعدا مشخص شد که صاحب این اکانت کریس گادفری، یک خلاق تبلغاتی در هولو است.

https://www.instagram.com/world_record_egg

آمارهای اینستا


هشتگ مورد علاقه کاربران اینستاگرام

هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند که به راحتی پست‌های مربوط به مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند. طبق آمارهای اینستاگرام در سال 2019، هشتگ مورد علاقه‌ی کاربران #Love بوده است. صاحبان کسب و کارها بهتر است در پست‌های خود بین 8 تا 14 هشتگ استفاده کنند. هشتگ‌ها را با دقت و پس از بررسی اینکه کاربران چه چیزهایی را بیشتر جستجو می‌کنند، انتخاب کنید. قطعا انتخاب هشتگ‌های دقیق به بیشتر دیده شدن شما کمک می‌کند و شما می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

آمارهای اینستاگرام


خریدهای انجام شده توسط کاربران در این اپلیکیشن

کاربران زیادی تمایل دارند که خریدهای آنلاین خود را در اینستاگرام انجام دهند. بر اساس آمارهای اینستاگرام در سال 2019، 33 درصد کاربران اینستاگرام در این سال از طریق این اپلیکیشن حداقل یک خرید انجام داده‌اند. اگر تعداد کاربران اینستاگرام را 1 میلیارد در نظر بگیریم، حداقل 330 میلیون خرید ازطریق این شبکه‌ی اجتماعی صورت گرفته است که این موضوع نشان از اهمیت بالای اینستاگرام در زمینه فروش محصولات برای صاحبان کسب و کارها دارد. این موضوع نشان می‌دهد که کاربران به این شبکه‌ی اجتماعی مانند فروشگاه‌های معتبر آنلاین، اعتماد دارند.صاحبان کسب و کارها علاوه بر اینکه باید راه‌های افزایش فالوور در اینستاگرام را بدانند، باید با ارائه‌ی خدمات خوب، تحویل به موقع کالا و … اعتماد مشتریان خود را جلب کنند.

آمار


نکته‌ی آخر

اینستاگرام به دلیل اینکه از معدود شبکه‌های اجتماعی است که در کشور ما فیلتر نشده است و دسترسی به آن برای کاربران به مراتب ساده‌تر است؛ همچنین فضای سراسر تصویر و ویدئوی اینستاگرام توانسته طیف‌های مختلف سنی را به خود جذب کند. صاحبان کسب و کارها علاوه بر اینکه باید در اینستاگرام فعال باشند و اتفاقات مهم و واکنش‌های کاربران را نسبت به مسائل روز را رصد کنند، باید از نظریات کارشناسان حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند تا در شرایط مختلف بتوانند کسب و کار خود را پیش ببرند، اغلب افراد خلاق در این حوزه می‌توانند از با نکات جالبی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد تبلیغات خاص و مبتکرانه‌ای را ایجاد کنند.
instagram

دوره های آموزشی

همیشه علاقمند بودم که در یک وب سایت به صورت کامل هر آنچه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز هست ، راه اندازی کنم تا اگر شخصی به حوزه کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب وکار اینترنتی علاقه مند بود ، بتواند به راحتی تمام نیاز های خود را در یک سایت پیدا کند. امروز تمام تلاش من و تیم کارسازشو بر این اصل استوار هست

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. salmanravanji
  12:48 2020/05/03

  آمار بدرد بخوریه .
  این مقاله برای من بسیار کاربردی و مفید هست .
  سپاسگزارم از انتشار این مقاله و امیدوارم که مرتبا انتشار چنین مقالاتی را توسط شما شاهد باشیم بخصوص برای دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و لینکدین

  • وحید طهماسبی
   6:39 2020/05/03

   سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز و گرامی
   قطعا در مقالات آینده به سایر شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت
   موفق باشید

 2. نیوویژن وهاب
  3:44 2020/04/15

  سلام به مجموعه خوب کارسازشو ، در اخر مقاله شما نوشته شده (اینستاگرام به دلیل اینکه از معدود شبکه‌های اجتماعی است که در کشور ما فیلتر نشده است) شایعاتی وجود دارد که امکان این که اینستا نیز فیلتر شود وجود دارد ، آیا حقیقت دارد؟

  • زهرا سپنج پور
   12:53 2020/04/16

   سلام و درود خدمت شما کاربر گرامی
   ما هم مثل شما به عنوان یک کاربر تا زمانی که اینستاگرام فعال هست، استفاده می‌کنیم و در صورت فیلتر شدن هم گزینه ی دیگری را جایگزین می‌کنیم.