اینفلوئنسر اینستاگرام ، عبارتی جدید ، پرسود و پر درآمد. کاملا درست شنیدید این یک شغل در حال پیشرفت محسوب میشود و حاصل تغییر نگاه کسب و کارها به بازاریابی اینترنتی میباشد . کلیه برند های برتر دنیا متوجه تاثیر و نفوذ کلام این افراد شدند و امروزه بخش زیادی از تبلیغات اینستاگرام بر عهده اینفلوئنسرهاست ، در این مقاله قصد داریم معروف ترین اینفلوئنسر هر حوزه را به شما معرفی کنیم

دنیای پر از رنگ و تصویرهای سرگرم کننده‌ی اینستاگرام باعث شده این شبکه‌ی اجتماعی بیش از 1 میلیارد کاربر فعال به صورت ماهانه داشته باشد طبق آمارهای اینستاگرام (instagram) در سال 2019، این کاربران به طور متوسط روزانه 53 دقیقه از وقت خود را در این شبکه می‌گذرانند. بخشی از این وقت صرف تماشای تصاویر، کلیپ‌های و استورهای اینفلوئنسرهای اینستاگرام می‌شود.

ممکن است برای برخی کاربران سوالاتی نظیر اینکه به چه کسانی اینفلوئنسر می‌گویند؟ اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسانی هستند؟ درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟ پیش بیایید. من تصمیم دارم در این مقاله درباره‌ی این موضوعات با شما صحبت کنم؛ پس با ما در کارسازشو همراه باشید.

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر (Influencer) در لغت به معنای شخص تاثیرگذار است. وقتی این کلمه در دنیای تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد منظور شخصی است که می‌تواند با کلام یا رفتار خود بر رفتار یا تصمیم بخشی از مردم اثر بگذارد. در بازاریابی اینفلوئنسر به کسی گفته می‌شود که بتواند دیگران را ترغیب کند تا از محصولات یک برند خرید کنند.از آنجایی که صاحبان کسب و کارها به اهمیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی جهت معرفی محصولات خود پی برده‌اند، تبلیغات و برندینگ را با روش‌های مختلفی در این شبکه‌ها انجام می‌دهند. یکی از راه‌هایی که برای تبلیغات دراین شبکه‌ها استفاده می‌شود، تبلیغاتی است که اینفلوئنسرها انجام می‌دهند. همانطور که گفته شد در این مقاله تصمیم داریم درباره‌ی درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام با شما صحبت کنیم. در ادامه به معرفی چند اینفلوئنسر اینستاگرام می‌پردازیم.

معرفی اینفلوئنسرهای اینستاگرام

در این قسمت شما را با 8 تا از اینفلوئنسرهای اینستاگرام (ایرانی و خارجی) که در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و میزان درآمد این اینفلوئنسرها آشنا می‌کنیم.

سلنا گومز (اینفلوئنسر موسیقی)

سلنا گومز خواننده و بازیگر اهل آمریکا است. این خواننده معروف از اینفلوئنسرهای اینستاگرام نیز به شمار میرود. سلنا گومز در حال حاضر 171 میلیون فالوور دارد. درآمد سلنا گومز چیزی حدود 75 میلیون دلار تخمین زده شده است. البته این امر طبیعی به نظر می‌آید که شرکت‌ها از سلبریتی‌ها برای معرفی محصولات خود استفاده کنند، اما این بدین معنی نیست که این کار تنها توسط سلبریتی‌های مشهور انجام می‌شود. افرادی که در همین شبکه‌های اجتماعی معروف شده‌اند (که به آن‌ها Viral star می‌گویند) و فالوورهای زیادی دارند.

اینفلوئنسر اینستاگرام

کریستیانو رونالدو (اینفلوئنسر ورزشی)

کریستیانو رونالدو فوتبالیست معروف پرتغالی است. این فوتبالیست معروف (که حتما همه‌ی ما می‌شناسیمش( هم یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است. رونالدو با داشتن 209 میلیون فالوور یکی از پرطرفدارترین فوتبالیست‌های جهان در اینستاگرام است. درآمد 420 میلیون دلار درآمدی است که برای این فوتبالیست مشهور تخمین زده شده است. قطعا شرکت‌های بزرگ می‌دانند تبلیغ محصولشان توسط رونالدو چقدر می‌تواند نتیجه‌ی مثبتی داشته باشد، پس برای رسیدن به اهداف خود حاضرند مبالغ زیادی را پرداخت کنند.

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام

کریس بورکارد (اینفلوئنسر سفر)

کریس بورکارد نویسنده، عکاس، سخنران آمریکایی است. عکس‌های او بیشتر درباره طبیعت و سفر است. او در سن 32 سالگی یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام شد. بورکارد با سفر رفتن و معرفی مکان‌های مختلف در دنیا، مردم را ترغیب می‌کند که به این مکان‌ها سفر کنند و با طبیعت مهربان باشند. او در حال حاضر 3.5 میلیون فالوور در اینستاگرام دارد. درآمد این شخص 1.2 میلیون دلار است.
https://www.chrisburkard.com

درآمد اینفلوئنسرها

مراد عثمان (اینفلوئنسر سفر)

مراد اوسمان عکاس حرفه‌ای اهل روسیه است که با مجموعه عکس‌های “followe me to”، که با همکاری همسرش تهیه شده بود، در سال 2012 به شهرت رسید. او یکی دیگر ازاینفلوئنسرهای اینستاگرام که در زمینه سفر فعالیت می‌کند. او با سفر به نقاط مختلف جهان و تهیه‌ی عکس‌های جذاب و دیدنی، سعی می‌کند دیگران را به سفر کردن به این نقاط تشویق کند. مراد اوسمان در حال حاضر4 میلیون نفر فالوور در اینستاگرام دارد و درآمد تقریبی او 1 میلیون دلار است.
https://followmeto.travel

جیمی اولیور (اینفلوئنسر غذا)

جیمی اولیور یک آشپز بریتانیایی است. میلیون‌ها جلد از کتاب‌های این آشپز در سراسر جهان به فروش رفته است. جیمی اولیور معتقد بود که وعده‌های غذایی در مدارس انگلستان ارزش غذایی زیادی ندارد، در نتیجه برنامه‌ای برای بهبود کیفیت مواد غذایی راه انداخت و سرانجام موفق شد رضایت دولت انگلستان برای درنظر گرفتن بودجه‌ای برای بهبود کیفیت وعده‌های غذایی مدارس در انگلستان را جلب کند.جیمی اولیور نیز یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است؛ در حال حاضر 7.8 میلیون نفر فالوور دارد و درآمد او 300 میلیون دلار است.
http://www.jamieoliver.com

اینفلوئنسر اینستاگرام

هدی بیوتی (اینفلوئنسر آرایش و زیبایی)

هدی قطان یک شخص آمریکایی- عراقی و صاحب برند معروف هدی بیوتی است. هدی قطان یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است که در زمینه آرایش و زیبایی فعالیت می‌کند.او در حال حاضر42.4 میلیون فالوور دارد. حداقل درآمدی که برای او تخمین زده‌اند 550 میلیون دلار است.

اینفلوئنسر اینستاگرام

کایلا ایتسینس (اینفلوئنسر فیتنس)

کایلا ایتسینس یک مربی بدنسازی اهل استرالیا است؛ از او چند کتاب در زمینه بدنسازی و تناسب اندام منتشر شده است. کایلا ایتسینس یکی دیگر از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است که در حال حاضر 12.4 میلیون نفر فالوور دارد. درآمد تقریبی او 46 میلیون دلار است.
www.kaylaitsines.com

اینستاگرام

بینامین جهرمی (اینفلوئنسر فیتنس)

بینامین جهرمی نیز یکی دیگر از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است که در حوزه فیتنس فعالیت می‌کند. جهرمی در حال حاضر 335 هزار فالوور در اینستاگرام دارد.ایشان الگوی بسیاری از جوانانی که قصد فعالیت در حوزه زیبایی اندام دارند هست و بسیار از وی تقلید میکنند.

وبسایت کارسازشو

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟

شاید عده‌ای تصور کنند که تنها افراد مشهور می‌توانند به عنوان یک اینفلوئنسر در اینستاگرام فعالیت کنند؛ همانطور که گفته شد افرادی که در همین شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسیده‌اند نیز به اینفلوئنسرهای مطرحی دراینستاگرام تبدیل شده‌اند و مبالغی قابل توجهی را برای هر استوری خود دریافت می‌کنند.
بسیاری از کسب و کارها قادر نیستند هزینه‌های زیادی برای تبلیغات توسط سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرهای مشهور را بپردازند؛ از همین رو بیشتر از میکرو اینفلوئنسرها (افرادی که بین 10هزار تا 100هزار فالوور دارند، میکرو اینفلوئنسر گویند( برای تبلیغات استفاده می‌کنند. پس داشتن فالوور امر مهمی است که شما بتوانید به یک اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شوید.

اگر شما هم جذب درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام شده‌اید و دوست دارید از این راه درآمد کسب کنید باید برخی نکات را رعایت کنید تا به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید:

• جذب فاولوور در اینستاگرام
• یک اکانت تجاری در اینستاگرام راه اندازی کنید.
• باید در قسمت بیوگرافی خود اطلاعات خوب و دقیقی به مخاطبان بدهید.
• محتوای خوب و با کیفیت تولید کنید.
• باید همیشه محتوای جدید در صفحه خود منتشر کنید.
• با مخاطبان خود در تعامل باشید
• رقبای خود را بشناسید و فعالیت آنها را رصد کنید.
• همیشه اطلاعات بروز در حوزه کاری خود داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از اینفلوئنسرهای مطرح اینستاگرام آشنا کنیم، همچنین از درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام صحبت کردیم. اگر فردی تصمیم داشته باشد که از این طریق کسب درآمد کند باید به صورت حرفه‌ای کار خود را آغاز کند و مانند برخی از افرادی که به هر روشی خود را مطرح می‌کنند و اقدام به جذب فالوور می‌کنند، نباشید. مسلما برندهای معتبر بیشتر تمایل دارند تا با افراد حرفه‌ای همکاری کنند. هدف خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن، اصول را فرا بگیرید، مطالعه کنید تا بتوانید در مسیر درست قدم بردارید

دوره های آموزشی

محبوبه پیروز هستم کارشناس ارشد اقتصاد، مفتخر هستم که تیم پویا و جوان کارسازشو را در امر تولید محتوا، موضوعی که نیاز به آن هر روز بیش از پیش برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی احساس می شود، همراهی می کنم.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. طاها مقدسیان
  1:51 2020/04/05

  سلام وقت بخیر
  مچکرم از محتوای خوب و کاربر پسندتون ، منتها یا مقاله شما خیلی قدیمی هستش که تاریخ انتشاری این مقاله 2020-04-03 واسه چند روز پیش هستش یا در آمار و ارقام اشتباه کردید ، برای مثال سلنا گومز تعداد فالور هاش 172 میلیون هستش ، یا مثلا رونالدو 210 میلیون فالور داره
  البته با توجه به معروف بودن این افراد شاید در همین چند روز یهو اینقدر فالورهاشون افزایش پیدا کرده
  سپاس

  • محبوبه پیروز
   3:45 2020/04/05

   سلام و وقت بخیر
   این مقاله قدیمی نیست، روزی که من مقاله را نوشتم تعداد فالووهای این افراد همون تعدادی بود که در متن ذکر شده. همونطور که اشاره کردید این افراد به دلیل شهرتشون عجیب نیست که تعداد فالوورهاشون به سرعت افزایش پیدا کنه مخصوصا در این روزهای قرنطینه ی جهانی که مردم وقت بیشتری را در شبکه های اجتماعی می گذرونند.
   بسیار ممنون از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. حتما در آپدیت های بعدی مقاله، این آمار آپدیت خواهند شد.

 2. عاطفه رضوانی
  3:20 2020/04/04

  سلام
  مقاله قشنگ و جذابی بود
  به نظرم در انتها روی موارد ایرانی ، داخل کشور تمرکز میشد خیلی جذاب تر میشد و راهکارها رو خیلی ملموس تر توضیح میدادید
  مچکرم

  • نگین حبیب زاده
   4:30 2020/04/04

   سلام. ممنون از توجه شما
   در آپدیت های بعدی مقاله به تعداد بیشتری از اینفلوئنسرهای ایرانی و خارجی و راه های افزایش دنبال کنندگان از طریق اینستاگرام میپردازیم. در مقاله ای تحت عنوان ” 5 راهکار ساده افزایش فالوورهای اینستاگرام ” نیز به معرفی مهم ترین روش ها اشاره کردیم.
   موفق باشید