اگر بعد از راه اندازی وب سایت خود به فکر راهی برای افزایش ترافیک وب سایت و بازدید کننده نبودید ، قطعا بعد از مدتی از کسب و کار اینترنتی دلسرد خواهید شد ، افزایش بازدید و ترافیک وب سایت سبب رونق کسب وکار شما خواهد شد.

۸ روش برای افزایش ترافیک وب سایت

مهم ترین عامل در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما داشتن ترافیکی دائم از کاربران به سمت وب سایت و کسب و کار اینترنتی شما است. شما در هر زمینه ای که فعالیت میکنید باید به این نکته توجه داشته باشید که وب سایتی که بازدید کننده ندارد قطعا علاقه مندی ندارد و اگر علاقه مندی نداشته باشد مطمئنا فروشی هم نخواهد داشت و بعد از مدتی مدیر سایت از ادامه مسیر دلسرد میشود.شما با استفاده از این ۸ روشی که در زیر به آنها خواهیم پرداخت میتوانید ترافیکی مطمئن به سمت وب سایت خود ایجاد کنید.


۱-اولین روش افزایش ترافیک وب سایت : موتورهای جستجو

بعد از راه اندازی وب سایت خود اولین کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت خود را به موتورهای جستجوگر از جمله گوگل معرفی کنید.بعد از آن باید وب سایت خود را طوری بهینه و استاندارد کنید که با کلمات کلیدی هدف کسب و کار شما را در بالاترین نتایج خود نشان دهد. یکی دیگر از کارهایی که باید انجام دهید این است که وب سایت خود را در تمام مراجع معرفی وب سایت ثبت کنید تا کاربران مورد علاقه خود را بتوانید از این مسیر به سمت سایت خود هدایت کنید. اگر میخواهید وب سایت خود را در این مراجع ثبت کنید در گوگل تایپ کنید (فهرست سایت های فارسی) شما میتوانید وب سایت خود را در این دایرکتوری ها ثبت کنید.

 

۲-دومین روش افزایش ترافیک وب سایت : استفاده از فروم ها و انجمن ها

برای اکثر کسب و کار ها فروم ها و انجمن هایی وجود دارد که کاربران و علاقه مندان به آن حوزه دائم به این انجمن ها سر میزند و دنبال کننده تاپیک ها و سوالات دیگران و مطرح کردن سوالات خود هستند ، اگر شما انجمن یا انجمن های مخصوص در حوزه کاری خود را پیدا کنید و با روش هایی مثل مطرح کردن سوال و پاسخ به سوالات دیگران میتوانید خود را به هزاران مخاطب هدف خود معرفی کنید و اگر قوانین انجمن مربوطه به شما اجازه بدهد میتوانید لینک وب سایت خود را در سوال و یا پاسخ سوالات قرار دهید ، با این روش علاوه بر اینکه کاربران زیادی با کلیک بر روی آن به وب سایت شما هدایت میشوند ، بک لینکی نیز برای شما ثبت خواهید شد.

۳-سومین روش افزایش ترافیک وب سایت : امضا ایمیل استفاده کردن

یکی دیگر از روش های افزایش ترافیک وب سایت ایجاد کردن امضا اختصاصی در انتهای ایمیل های ارسال میباشد. بسیار از کاربران بعد از اینکه ایمیلی مورد توجشان قرار گیرد آن را برای سایر دوستان خود فوروارد میکنند.حالا اگر شما یک امضای درست از کسب و کار خود و معرفی خدمات وب سایت خود را در انتهای این ایمیل ها قرار دهید احتمال اینکه این ایمیل بعد از ارسال و فوروارد آن مخاطب جدید دقیقا همان مخاطب هدف شما است بسیار زیاد میباشد و این روش بسیار در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

۴- چهارمین روش افزایش ترافیک وب سایت : وبلاگ ها

استفاده از سیستم وبلاگ ها از قدیم بسیار متداول بوده و دائم سئوکاران و مدیران وب سایت از آن استفاده میکردند شما اگر بتوانید وبلاگ هایی پیدا کنید که از اعتبار بالایی برخوردار باشند و مطالب خود را برای آنها ارسال کنید. قطعا قرار دادن مطلب به همراه لینک وب سایت شما از ارزش بسیار بالایی برخورد دار خواهد شد برای سایت شما ، چرا که شما توانسته اید از یک وبلاگ لینک بگیرید و قطعا نزد موتورهای جستجو ارزش زیادی دارد و باعث افزایش رتبه صفحات شما میشود و همین امر باعث بهبود نتایج شما در موتور های جستجو شود.

۵-پنجمین روش افزایش ترافیک وب سایت : شبکه های اجتماعی

اگر شما زمان اختصاص دهید و در تمامی شبکه های اجتماعی متداول و معروف صفحه بسازید و مقالات و مطالب خود را در این سایت ها منتشر کنید قطعا اعتبار زیادی به شما داده خواهد شد ، اما دقت کنید در این شبکه ها از محصولات و خدمات خود زیاد نام نبرید و تمام سعی خود را در جهت افزایش ورودی کاربران از این بستر قرار دهید. شاید بهترین کاری که میتواند بسیار تاثیر گذار باشد استفاده از مطالب کوتاه و مفید و لینک دادن به صفحه وب سایت خود باشد و این اثر بسیار مثبتی در افزایش ترافیک وب سایت شما دارد.

 

افزایش ترافیک وب سایت

۶-ششمین روش افزایش ترافیک وب سایت : تبادل لینک

تبادل لینک با سایر وب سایت ها میتواند تاثیر مثبت و چشم گیری در افزایش ترافیک وب سایت داشته باشد، شما میتوانید با وب سایت هایی که در گرید کاری شما هستند و یا در هدف کسب و کار شما قرار دارند تبادل لینک کنید ، در این روش هر دو وب سایت به یک اندازه بهره میبرند و باعث میشود رتبه وب سایت شما بهبود پیدا کنید ، دقت کنید که با وب سایت هایی که رتبه الکسای آن ها تقریبا با وب سایت شما یکی باشد تبادل لینک کنید.

 

افزایش ترافیک وب سایت

۷-هفتمین روش افزایش ترافیک وب سایت : تبادل تبلیغ

یکی دیگر از روش های افزایش ترافیک وب سایت استفاده از بنر های تبلیغاتی است شما میتوانید همانند روش تبادیل لینک بنری را از سایت تبادل کننده در سایت خود قرار دهید و از آن نیز بخواهید تا بنر تبلیغاتی شما را در سایت خود قرار دهد و این طور باعث میشود مخاطبان بتوانند از خدمات و سرویس های هر دو وب سایت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

افزایش ترافیک وب سایت

۸-هشتمین روش افزایش ترافیک وب سایت : انتشار مقالات

شما میتوانید مقالاتی را بنویسید و در وب سایت های مرجع و پربازدید خبری و… منتشر کنید همچنین میتوانید در انتها و یا در قسمت نویسنده آن درباره خود و کسب و کار خودتان توضیح دهید این باعث میشود تا شما به عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود معرفی شوید ، همچنین باعث میشود تا به وب سایت شما لینکی داده شود که برای سئوی وب سایت شما اثر مثبت خواهد داشت و اگر مقاله شما مورد پسند واقع شود قطعا مقالات شما باز نشر خواهند شد و به این روش هم عده زیادی با شما و تخصص شما آشنا خواهند شد.

 

افزایش ترافیک وب سایت

پیشنهاد ما به شما : استفاده از وب سایت هایی مثل ویرگول میباشد که فضای مناسبی برای منتشر کردن مقالات را برای شما ایجاد میکند

اگرعلاقمند هستید

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :