خطای ۴۰۴ در وردپرس زمانی پیش می‌آید که صفحه موردنظر در دسترس نباشد. برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس می‌توانید از این مقاله استفاده کنید تا خطای رایج در وردپرس را رفع کنید. این خطای وردپرس را می‌توانید به‌وسیله افزونه و یا رعایت نکاتی برطرف سازید.

خطای ۴۰۴ در وردپرس , چگونه خطای ۴۰۴ در وردپرس را برطرف کنیم. احتمالاً برای شما هم پیش‌آمده که به دنبال صفحه‌ای در یک وب‌سایت می‌گردید اما بعدازاینکه آن صفحه را جستجو می‌کنید با خطای ۴۰۴ مواجه می‌شوید. زمانی این خطا به شما نمایش داده می‌شود که صفحه موردنظر توسط سرور پیدا نشود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر کاربران در سایت شما با خطای ۴۰۴ مواجه شدند ازنظر گوگل بسیار بد است و شامل جریمه می‌شوید. این مسئله می‌تواند تأثیر بدی بر روی سئوی وب‌سایت شما داشته باشد.شما میتوانید به کمک این آموزش خطای رایج در وردپرس را از بین ببرید و یا اینکه از افزونه خطای ۴۰۴ در وردپرس استفاده کنید.

ارور 404

وجود لینک های شکسته در وب سایت باعث میشود از سمت گوگل جریمه شوید.

انواع نمایش خطای ۴۰۴ در وردپرس

خطاهایی که معمولا در وردپرس نمایش داده می شوند به صورت زیر است.

۴۰۴
Error 404
Not found 404
http 404
page not found 404
Error 404 not found
Resource not found 404
File or directory not found 404

تمام ارور هایی که نام بردیم یک معنی و مفهوم ‌دارند و مفهوم آن این است که این صفحه وب در دسترس نیست. ارور ۴۰۴ در وردپرس دلایلی مختلفی دارد. در ادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که به کمک آن‌ها می‌توانید به رفع این خطاها کمک کنید.

عوامل بروز خطای ۴۰۴ در وردپرس

باگذشت مدت زیادی از فعالیت وب‌سایت، طبیعی است که وب‌سایت شما دارای لینک‌های زیادی ‌شود. لینک به صفحات داخلی و یا لینک به صفحات و وب‌سایت‌های خارجی؛ اما ممکن است باگذشت زمان برخی از این صفحات دیگر فعالیت نداشته باشند و با کلیک بر روی آن لینک شما به صفحه‌ای هدایت شوید که ارور ۴۰۴ را نمایش می‌دهد.این مورد برای گوگل و کابران اصلا جالب نیست. پس باید این لینک ها را شناسایی و در رفع آنها اقدام کنید.

دو حالت اصلی برای بروز خطای ۴۰۴ وجود دارد:

حالت اول : این است که کاربر آدرس صفحه موردنظرش را اشتباه وارد کرده است و نمی‌تواند به صفحه موردنظرش دسترسی داشته باشد. در این صورت با خطای ۴۰۴ در وردپرس روبرو می‌شود.
حالت دوم : این است که کاربر آدرس صفحه را درست وارد کرده , این صفحه قبلاً در وب‌سایت وجود داشته ولی به دلایل مختلف این آدرس دیگر جزو صفحات وب‌سایت نیست. در این حالت مدیر وب‌سایت باید آدرس قدیمی را به آدرس جدید صفحه ریدایرکت کند تا کاربران با این خطا مواجه نشوند.

برای بررسی لینک های شکسته میتوانید از افزونه هایی در این خصوص استفاده کنید.

ارور404

آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

انتقال سرور سایت

یکی از دلایل به وجود آمدن این خطا در وردپرس انتقال سرور سایت است. اگر سرور سایت را منتقل کرده‌اید به این نکته توجه داشته باشید که تمام صفحاتی که در سرور قبل توسط گوگل ایندکس شده بودند را دوباره بارگذاری کنید.

دکمه f5

اگر آدرس صفحاتی که خطای ۴۰۴ می‌دهند را به صفحه دیگری ریدایرکت کردید اما بازم هم آن صفحه خطای ۴۰۴ می‌دهد باید از دکمه F5 استفاده کنید. دکمه F5 صفحه شما را رفرش و مجدداً بارگذاری می‌کند. چندین بار این دکمه را بزنید تا اگر این آدرس در کش وجود داشته باشد از بین برود.

تصحیح URL

آدرس صفحات و URL ها را به‌دقت بررسی کنید. احتمال اینکه URL ها را اشتباه نوشته یا تایپ کرده باشید زیاد است.

کاهش سطح URL

سطح صفحات خود را تا جایی که می‌توانید کم کنید. به‌طور مثال آدرس www.novin.com/a/b/c بسیار طولانی است. این آدرس یا توسط کاربران فراموش می‌شود و باعث می‌شود که این آدرس را اشتباه تایپ کنند و یا اینکه حوصله تایپ url های طولانی را ندارند. پس اگر صفحاتی در وب‌سایتتان دارید که به این شکل هستند سعی کنید سطح آن‌ها را تا جای ممکن کم کنید.

URL را ساده بنویسید

آدرس صفحات را ساده بنویسید. معمولاً کاربران وقتی به دنبال صفحه‌ای می‌گردند اما آدرس آن را نمی‌دانند، آن را در گوگل جستجو می‌کنند. پس اگر آدرس صفحات شما ساده باشد کاربران به‌راحتی می‌توانند آن را در موتورهای جستجو پیدا کنند.

افزونه broken link | دانلود

افزونه Broken link checker یکی از افزونه‌هایی است که می‌تواند ulr های وب‌سایت شما را بررسی کند و لینک‌های شکسته و خراب را تشخیص دهد.به کمک این افزونه میتوانید خطای ۴۰۴ در وردپرس را از بین ببرید. لینک افزونه را با کلیک بر روی دکمه زیر دانلود کنید.

بعد از دانلود افزونه Broken link checker آن را نصب و فعال‌سازی کنید. برای آموزش نصب افزونه در وردپرس به جلسه ششم از آموزش جامع وردپرس مراجعه کنید. بعد از فعال‌سازی این افزونه وارد پنل پیشخوان وردپرس شوید و بر روی تنظیمات کلیک کنید. در این بخش گزینه‌ای به نام بررسی‌کننده پیوند اضافه‌شده است که با کلیک بر روی آن وارد تنظیمات این افزونه می‌شوید.

عمومی

بررسی هر یک از پیوندها: در این بخش می‌توانید تعیین کنید این افزونه هرچند ساعت یک‌بار لینک‌های شما را بررسی کند و لینک‌های خراب را تشخیص دهد.
آگاه‌سازی از طریق رایانامه: اگر می‌خواهید که گزارش لینک‌های شکسته و خراب از طریق ایمیل برای شما ارسال شود این گزینه را فعال کنید.
Notification e-mail address: اگر در بخش قبلی تیک فعال‌سازی را زده باشید در این قسمت باید ایمیلی را وارد کنید تا گزارش تشخیص لینک‌های شکسته به ایمیل شما ارسال شود.
تنظیم پیوند: در این بخش سه گزینه وجود دارد که می‌توانید تعیین کنید افزونه لینک‌های شکسته در قالب را تشخیص دهد و یا اینکه این لینک‌های شکسته در گوگل حذف شوند.
Suggestions: اگر این گزینه را فعال کنید می‌توانید از گزارش‌های این افزونه در خصوص لینک‌های خراب مطلع شوید.
Warning: اگر این گزینه را فعال کنید خطای ۴۰۴ در وردپرس که توسط این افزونه درست نمی‌شوند نمایش داده میشود.

دنبال پیوندها بگرد در

در این تب لیستی از قسمت‌های مختلف وب‌سایتتان مشاهده می‌کنید. با تیک زدن هرکدام از این قسمت‌ها می‌توانید تعیین کنید که این افزونه در کدام قسمت‌های سایتتان به دنبال لینک‌های شکسته و خراب بگردد. با وضعیت‌های نوشته شده در این بخش نیز می‌توانید تعیین کنید که افزونه Broken link checker چه نوع نوشته‌هایی را جهت یافتن لینک‌های شکسته بررسی کند.

بررسی کدام پیوندها

در این بخش می‌توانید در لیست محروم‌ها آن لینک‌هایی را که نمی‌خواهید بررسی شوند را وارد کنید.

پروتکل‌ها و رابط‌ های برنامه کاربردی

در این بخش رسانه‌هایی را که لینک آن‌ها شکسته و خراب است و به وب‌سایت شما وصل هستند را موردبررسی قرار می‌دهید.

پیشرفته

نیازی به تغییرات در این بخش نیست.

بعدازاینکه تنظیمات موردنظر را اعمال کردید بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا افزونه خطای ۴۰۴ در وردپرس کار خود را آغاز کند.در این مقاله به بررسی خطای ۴۰۴ در وردپرس و رفع آن پرداختیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.
با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. پورافشاری
  ۸:۱۲ ۱۳۹۸/۰۴/۰۲

  سلام اگر خطای ۴۰۴ رو درست نکیم از لحاظ سئو به سایت آسیب وارد میشه؟
  ممنون

  • نگین حبیب زاده
   ۱۱:۱۳ ۱۳۹۸/۰۴/۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   بله خطای ۴۰۴ بسیار مهمه.اگر این خطا رو برطرف نکنید در سئوی سایتتون تاثیر منفی میزاره چون این خطا از نظر گوگل اصلا خوشایند نیست. و مورد مهم دیگه ای که هست اینه که در صورت برطرف نکردن خطای ۴۰۴ امنیت سایتتون به خطر میفته.
   موفق باشید