با بسته نصبی وردپرس که به صورت فایل installer یا  “بسته نصب آسان”  در اختیار شما قرار میگیرد به راحتی میتوانید وردپرس و قالب مدنظرتان را بر روی وب سایتتان نصب و راه اندازی کنید .در این مقاله به آموزش بسته نصبی وردپرس میپردازیم تا بتوانید دموی قالب خریداری شده را بر روی هاست تان نصب و راه اندازی کنید.

بسته نصبی وردپرس

 

آموزش بسته نصبی وردپرس

با قسمت چهارم از آموزش جامع وردپرس تحت عنوان ” بسته نصبی وردپرس ” در خدمت شما عزیزان هستیم. .در قسمت قبل به شما نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل را آموزش دادیم و به شما عزیزان توضیح دادیم که هاست سی پنل چیست و چگونه میتوانیم برای پیاده سازی وب سایتمان از هاست میزبان بهره بگیریم . همچنین به طور مختصر تفاوت هاست سی پنل و هاست دایرکت ادمین را برای شما توضیح دادیم و به این نتیجه رسیدیم که از بسیاری جهات هاست سی پنل برای راه اندازی وب سایت وردپرسی از بقیه هاست های موجود بهتر است . در این قسمت میخواهیم به شما راه اندازی وب سایت از طریق بسته های نصبی آسان را آموزش بدهیم تا بتوانید به راحتی وردپرس و قالب را با فایل installer بر روی هاستتان نصب کنید.

 

بسته نصبی وردپرس

اما بسته نصبی آسان چیست؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد خرید و دانلود قالب را برای وب سایتتان داشته اید و آن قالب را چه به صورت رایگان و چه با صرف هزینه بالایی خریداری و نصب کرده اید اما بعد از نصب متوجه شده اید که ظاهر وب سایتتان شبیه آن چیزی نیست که خریدید و با دمویی که از قالب دیده بودید متفاوت است . البته در ذوق شما میخورد و میخواهید که حتما ظاهر وب سایتتان شبیه دمویی باشد که قبلا آن را دیده بودید . 

راهکار چییست ؟

دو راه پیش روی شماست : راهکار اول اینکه باید زمان زیادی را صرف کنید و در بخش سفارشی سازی قالب تنظیمات مختلف را بررسی کنید تا به طرح مورد نظرتان برسید یا اینکه بسته نصب آسان قالب را نصب کنید که بعد از نصب وب سایتتان کاملا شبیه دمو شود .با این کار هم در وقتتان صرفه جویی کرده اید و هم به طرحی که مد نظرتان است رسیده اید و هم اینکه وردپرس همزمان با قالب بر روی هاستتان نصب میشود و دیگر نیازی به گذراندن مراحل نصب وردپرس نیست .

 

نصب بسته نصبی آسان در هاست سی پنل

ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه میتوانید بسته نصبی آسان را نصب کنید اما به این نکته توجه داشته باشید که زمانی بسته نصبی آسان را نصب کنید که از قبل وردپرس و قالبی را بر روی هاستتان نصب نکرده باشید .

 

 

موقع نصب این فایل در هاست نباید وردپرس و قالبی از قبل بر روی هاستتان نصب شده باشد

 

وارد محیط هاستتان شوید و بر روی file manager کلیک کنید. سپس بر روی پوشه public-html کلیک کنید.

 

بسته نصبی وردپرسبر روی گزینه upload کلیک کنید.

 

آموزش بسته نصبی وردپرس

 

و فایل نصب آسان را آپلود کنید .
بعد از آپلود بر روی فایل زیپ کلیک راست کنید و گزیه extract را انتخاب کنید تا فایلتان از حالت زیپ خارج شود .

 

آموزش بسته نصبی وردپرس

 

وقتی که از حالت زیپ خارج شد دو فایل در اختیار شما قرار میگیرد . یک فایل installer و یک فایل زیپ دیگر به نام قالبتان. فایل زیپ قبلی را پاک کنید و فایل زیپ جدید را دوباره انتخاب و extract کنید .
بعد از اینکار میبینید که تمام فایل های وردپرس بر روی هاست شما نصب میشوند .

 

آموزش بسته نصبی آسان | ورود به وب سایت

خب در ادامه کار یک صفحه جدید در مرورگر باز کنید و دامنه سایتتان را به این صورت تایپ کنید :
http://…………… .com/installer.php
بعد از تایپ نام دامنه وارد محیط داپلیکیتور میشوید . به ترتیبی که خدمتتان عرض میکنیم مراحل نصب از طریق داپلیکیتور را انجام دهید .

 

بسته نصبی وردپرس

 

در این بخش باید بر روی گزینه option کلیک کنید و گزینه ای که مشخص کردیم را انتخاب کنید . این گزینه به این معنی است که شما فایل بسته نصب آسان را به صورت دستی نصب کردید .

 

بسته نصبی وردپرس

 

گزینه I have read and accept all terms & notics را تیک بزنید و بر روی next کلیک کنید .
بعد از اینکار وارد مرحله اول نصب میشوید .

 

چند لحظه صبر کنید تا این مرحله به اتمام برسد و وارد مرحله بعد شوید .

 

نصب وردپرس

 

در این بخش دیتابیس و یوزر و پسوردی که قبلا ساختید را وارد کنید .
بعد از وارد کردن این مشخصات بر روی test database کلیک کنید تا مطمئن شوید دیتابیس وارده شده صحیح است .

 

نصب وردپرس

 

وقتی بر روی این گزینه کلیک کردید مواردی را به شما نمایش میدهد. اگر این موارد به رنگ سبز بودند یعنی مشکلی در دیتابیس شما وجود ندارد.

 

 

بر روی گزینه next کلیک کنید و گزینه ok را انتخاب کنید .

 

نصب از طریق داپلیکیتور

 

بعد از چند لحظه وارد صفحه زیر میشوید .

 

داپلیکیتور

 

بر روی next کلیک کنید و وارد بخش بعد شوید .

داپلیکیتور

 

بر روی admin login کلیک کنید و تمام….

 

ورود به وردپرس

وردپرس به همراه قالب مدنظر و دقیقا مشابه دمو بر روی وب سایت شما نصب شد . در بخش ورود به وردپرس نام کاربری ورمزمتان را وارد کنید.

ورود به وردپرسو وارد محیط کاربری وب سایتتان میشوید .
چند نکته را باید رعایت کنید : اول اینکه بعد از ورود به پنل مدیریت به بخش افزونه ها > افزونه های نصب شده بروید و افزونه داپلیکیتور را غیر فعال و بعد حذف کنید چون دیگر نیازی به این افزونه ندارید.

 

وردپرس

 

به دلیل اینکه قالبی که نصب کردید مطلب و نویسنده های مختلفی داشته شما باید نام نویسنده های قبلی را پاک کنید و فقط نام خودتان را به عنوان نویسنده وب سایت قرار بدهید .
برای اینکار از منوی پیشخوان > کاربران بروید و نام تمام نویسنده ها غیر از نام خودتان را تیک بزنید و پاک کنید.

 

برای تغییر ایمیل و مشخصات دیگر میتوانید بر روی نامتان کلیک کنید و گزینه ویرایش را انتخاب و تغییرات مدنظرتان را اعمال کنید .
معمولا نصب بسته های آسان به راحتی و بدون مشکل انجام میشوند اما اگر بعد از نصب نتوانستید وب سایتتان را باز کنید و خطای ۴۰۴ یا ۵۰۴ به شما داد , به هاستتان برگردید و تغییراتی که خدمتتان عرض میکنیم را اعمال کنید .

 

رفع خطای ۴۰۴ و ۵۰۴

وارد پوشه public-html بشوید . اگر توجه کنید در کنار پوشه هایی که انتخاب کردیم اعدادی را میبینید مثل ۰۷۵۵ . شما باید فایل هایی که به صورت پوشه هستند را انتخاب کنید.

 

رفع خطا

 

بر روی پوشه ها کلیک راست کنید و گزینه change permission را انتخاب کنید . و عدد ۷۵۵ را برای آنها انتخاب کنید.

 

خطا در وردپرس

 

در ادامه فایل هایی که به صورت پوشه نیستند را هم انتخاب کنید و طبق آموزش بالا اعدادشان را بر روی ۶۴۴ تنظیم کنید.

 

خطای وردپرس

 

خب در این مرحله وارد پوشه wp-admin شوید و کد های این پوشه را نیز برطبق آموزش بالا بر روی ۷۵۵ برای فایل هایی که به صورت پوشه هستند و عدد ۶۴۴ را برای باقی فایل ها تنظیم کنید .

حالا صفحه مرورگرتان را رفرش کنید و مشاهده میکنید که دیگر اروری به شما نمیدهد و به راحتی وارد صفحه ورود وردپرس میشوید و مشاهده میکنید که وب سایت شما دقیقا مشابه دمویی است که قبلا مشاهده کرده بودید .
امیدواریم با این آموزش توانسته باشیم به شما کمکی در جهت نصب بهتر وردپرس و قالب های مدنظرتان کرده باشیم .

 

نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

موفق و موید باشید

تیم حرفه ای کارسازشو

کسب درآمد دلاری

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید به هیچ وجه از ایمیل های خسته کننده تبلیغاتی خبری نسیت ...

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۳۴

ممکن است علاقه مند باشيد :

منتظر ثبت نظر شما هستیم :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *