یکی از پر دردسرترین کارهایی که هر مدیر سایت با آن روبه رو میشود و بسیار کلافه کنندس ، موضوع فرم سازی در وردپرس میباشد.دلیل این موضوع هم چیزی جز خام بودم هسته مرکزی وردپرس نیست ، وردپرس یک سایت ساز رایگانیست که فقط شرایط اولیه برای راه اندازی یک وبسایت را در اختیار شما قرار میدهد. بنابر این هر نوع امکان جانبی و اضافی را باید روی این سیستم نصب و پیاده سازی کنید.یکی از متداول ترین پلاگین هایی که هر وبسایت وردپرسی به آن نیازمند است موضوع فرم سازی میباشد.

شما با استفاده از این پلاگین فوق حرفه ای قادر خواهید بود انواع فرم های ، تماس با ما ، ایجاد داشبورد ارسال مقاله ، فرم های رزرواسیون ، فروش محصولات ، فروش بلیط سمینار یا هر رویدادی و صدها امکان دیگر که همه باهم در یک پلاگین قرار داده شده و به راحتی در کارسازشو برای شما در دسترس قرار داده شده تا بتوانید به راحتی دانلود و در سایت شخصی خود استقاده کنید.

پلاگین گراویتی فرم

آشنایی بیشتر با فرم ساز گرویتی فرم

پلاگین گراویتی فرم یکی از فرم ساز های فوق العاده در وردپرس است. این پلاگین با امکانات ویژه خود نیاز هر وبسایت وردپرسی را پوشش میدهد و از صرف هزینه های گزاف برای فرم و ایجاد بسترهای ارتباطی با کاربر جلو گیری میکند.با استفاده از این ویرایشگر به سرعت میتوانید فرم وردپرسی خود را طراحی کنید،با ساخت فرم گروتی و با استفاده از امکانات و ابزارهای مختلفی که گرویتی فرم در اختیارتان قرار داده است این فرم را پیکربندی و فیلدهای مورد نیازتان را به آن اضافه کنید و در سایت وردپرسیتان این فرم را نمایش دهید. 

فرم های چند صفحه ای گرویتی فرم

فیلد برگه به شما این اجازه را می دهد که فرمتان را به چند مرحله تقسیم کرده و وضعیت مراحل را با استفاده از یک نوار وضعیت به کاربر نشان دهید. 

5e70f6fcc3d30f019172f217.png
5e70f71ce851ce01957415c4.png
5e70f730959b6d01bd6d4b8c.png
5e70f746fac83b01c25a9a05.png

تنظیمات فرم در فرم ساز وردپرس Gravity Forms

عنوان،توضیح،تنظیمات و پیام های تایید را به آسانی با استفاده از تنظیمات فرم پیکربندی کنید. 

5e70f75e94646d019856b8e9.png

محدودیت داده های ورودی در ساخت گراویتی فرم

به آسانی تعداد داده هایی را که یک فیلد میتواند قبول کند را محدود کنید و در صورتی که تعداد داده های ورودی کاربر از آن حد بیشتر شد پیغام خطایی را نمایش دهید. 

فیلدهای پیشرفته فرم ساز وردپرس گراویتی فرم

گاهی اوقات زمینه های استاندارد فرم پاسخگوی نیازهای ما نیستند، در این زمان است که می توانیم از فیلدهای پیشرفته استفاده کنیم. از نام و آدرس و شماره تلفن گرفته تا آدرس ایمیل و وب سایت و حتی بارگذاری فایل. 

زمانبندی فرم ها در فرم ساز وردپرس گراویتی فرم 

یک فرم در وردپرس را فقط برای یک بازه ی زمانی نیاز دارید؟ می توانید تاریخ شروع و تاریخ پایان تعریف کنید تا دسترسی به فرم را محدود کنید،در صورتی که بازه زمانی تعیین شده به پایان برسد به کاربر یک پیام نمایش می دهد که فرم منقضی شده است.

فیلدهای استاندارد در فرم ساز وردپرس گرویتی فرم

فیلدهای استاندارد شامل: فیلد متن،فیلد بند،دراپ داون،چک باکس و کلید رادیو می باشد. در این بخش ما به نیازهای شما پاسخ می دهیم،فیلدهای استاندارد ما انواع زمینه های اصلی فرم را شامل می شوند. 

فیلدهای قیمت گذاری در فرم ساز وردپرس گرویتی فرم

گرویتی فرم ساختن فرم های سفارش را ساده می کند، فرم های سفارش به شما این قابلیت را می دهند تا با استفاده از فیلدهای مختلف قیمت نهایی متفاوتی را ایجاد کنید و کاربران بعد از ارسال فرم مبلغ محاسبه شده را پرداخت کنند.

فیلدهای نوشته در فرم ساز وردپرس گرویتی فرم

فرم های ورودی فقط برای دریافت داده از کاربران نیستند بلکه می توانند نوشته های وردپرس را نیز ایجاد کنند،ساختن فرمی که نوشته ها را بر روی سایت شما ایجاد کند بسیار ساده است، آنها فوق العاده هستند برای ایجاد محتوا توسط کاربران،لیست کردن کاربران و چیزهای بیشتر. 

 

فیلدهای فرم در پلاگین گراویتی فرم

۱-فیلدهای استاندارد

فیلدهای استاندارد شامل:متن تک خطی،متن پاراگرافی،لیست باز شو،چند انتخابی،عددی،چک باکس،دکمه های رادیویی،مخفی،Html،جداکننده،برگه. 

۲-فیلدهای پیشرفته

فیلدهای پیشرفته شامل:نام،تاریخ،زمان،تلفن،آدرس،وب سایت،ایمیل،بارگذاری فایل،کد امنیتی،لیست،کد ملی می باشد. 

۳-فیلدهای ارسال نوشته

فیلدهای ارسال نوشته شامل:عنوان،متن نوشته،چکیده،برچسب ها،دسته بندی،عکس نوشته،زمینه دلخواه می باشد. 

۴-فیلدهای قیمت گذاری

فیلدهای قیمت گذاری شامل:محصول،تعداد/مقدار،انتخاب ها،هزینه حمل و نقل،مجموع می باشد. 

 

منطق شرطی در پلاگین گراویتی فرم پرو

منطق شرطی به شما این قابلیت را می دهد تا نمایش یا عدم نمایش فیلدها،بخش ها،برگه ها ویا حتی دکمه ی ارسال را براساس انتخاب های کاربر تعیین کنید،شمامیتوانید به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را از کاربر گرفته و فرم ها را متناسب با اطلاعات ورودی کاربر تغییر دهید. منطق شرطی فیلد منطق شرطی را به یک فیلد اعمال کنید تا نمایان باشد یا مخفی شود براساس انتخاب های قبلی کاربر. 

۱-منطق شرطی قسمت

منطق شرطی را به یک قسمت اعمال کنید تا نمایان یا مخفی شود، این شرط به همه ی فیلدهای بعد از آن قسمت اعمال می شود 

۲-منطق شرطی برگه

منطق شرطی برگه را استفاده کنید تا نمایان یا مخفی شود، منطق شرطی همچنین می توانید به دکمه بعدی یک صفحه اعمال شود. 

۳-منطق شرطی دکمه ارسال

شما میتوانید منطق شرطی را به دکمه ی ارسال یک فرم اعمال کنید تا از ارسال آن قبل از انتخاب گزینه های مشخصی جلوگیری کنید. 

۴-فرم های سفارش

با استفاده از فیلدهای قیمت گذاری ،فرم ساز وردپرس گرویتی فرم ساختن فرم های سفارش را در وردپرس ساده میکند.فرم های سفارش می توانند فیلدهای قیمت را داخل خود داشته باشند تا به کاربران شما اجازه دهند با انتخاب گزینه های مختلف قیمت نهایی را محاسبه کنند.  

۵-فیلدهای محصول

با استفاده از این فرم به کاربر اجازه میدهد یک یا چند محصول را انتخاب کند. این فیلد قیمت گذاری تمام محصولات قبل از سفارش را انجام می دهد. 

۶-فیلدهای گزینه ای فرم ساز وردپرس گرویتی فرم

آیا محصول شما دارای گزینه است؟ آیا پیراهن شما دارای سایز می باشد؟میتوانید از فیلدهای گزینه ای برای گزینه های محصول اضافه کنید. 

 

روش های حمل و نقل گرویتی فرم

هنگامی که کاربر شما روش های حمل و نقل را انتخاب میکند، روش های حمل و نقل از قبل تعیین شده است و بر روی قیمت محصول تاثیر می گذارد. 

۱-مجموع فیلدها

گزینه ای برای فیلدها قرار داده شده است که به شما اجازه می دهد تا همه ی سفارشات را مشاهده کنید و براساس انتخاب درست قیمت گذاری کنید. 

۲-مدیریت داده های ورودی

فرمساز فارسی فرم ساز وردپرس گرویتی فرم | Gravity Forms همه ی داده های ورودی را داخل پایگاه داده وردپرس ذخیره می کند و دسترسی به آنها را از طریق پیشخوان وردپرس ساده میکند. شما میتوانید از قسمت داده های ورودی فرم ها به سادگی آنها را مشاهده و یا ویرایش کنید. لیست داده های ورودی قابل ویرایش به راحتی میتوانید جدول لیست داده های ورودی را مدیریت کنید با انتخاب اینکه کدام ستون ها هنگام نمایش داده های ورودی نشان داده شوند. 

۳-جزئیات ورود را مشاهده کنید

هر داده ی ورودی را با جزئیات مشاهده کنید و ببینید که هر کدام از این اطلاعات توسط چه کسی ارسال شده است 

۴-برون بری داده های ورودی از فرم ساز Gravity Forms

فیلد داده ی ورودی را که مایل به برون بری هستید انتخاب کنید، بازه ی زمانی مورد نظر را تعیین کنید و سپس داده های فرم های پر شده را در یک فایل CSV ذخیره کنید. 

 

اعلان ها به کاربر و مدیرسایت در گرویتی فرم

اعلان های ایمیلی که هنگام تکمیل یک فرم ارسال می‌شوند را به سادگی تنظیم کنید، بعنوان مثال:بلافاصله پس از تکمیل فرم توسط کاربر ایمیلی برای آن ارسال کرده و برای تکمیل فرم از او تشکر کنید. درواقع میتوانید برای فرم های خود بی نهایت پاسخ خودکار تعریف کنید.

۱-اعلان های ایمیلی فرم ساز Gravity Forms

اعلان های ایمیلی ارسال شده به اشخاص مختلف را براحتی مدیریت کنید 

۲-منطق شرطی

اعلان های ایمیلی را به بر اساس گزینه های مختلف موجود در فرم که توسط کاربر پر می شوند به صورت شرطی ارسال کنید. 

۳-ادغام فیلدها

با سرعت و به سادگی داده های وارد شده در فرم را داخل اطلاعیه های ایمیلی خود قرار داده و آنها را برای کاربر مورد نظر ارسال کنید. 

۴-ایمیل های Html

بااستفاده از گزینه  فعالسازی Html  در ایمیل کنترل کاملی بر روی محتوا و طراحی اطلاعیه های ایمیلی خود خواهید داشت. میتوانید از طراحی های ساده یا خیلی پیچیده استفاده کنید،همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. 

۵-سفارشی سازی

بطور کلی فرم های گرویتی بسیار قوی هستند و حتی هنگامی که کمی متفاوت تر فکر کنید قوی تر نیز می شوند.با مجموعه وسیعی از کارها و فیلتر هوک های در اختیار شما،توسعه دهندگان وردپرس میتوانند فرم های گرویتی را با عملکرد وسیعی از API سفارشی سازی کنند  

۶-بارگذاری فرم

فرم های گرویتی یک کلکسیون از هوک ها را شامل می شوند که میتوانند برای ویرایش کردن جزئیات فرم قبل از اینکه نمایان شوند استفاده گردند،وظایفی مانند :گزینه های دراپ داون،مقدارهای فیلد محرک یا می توانند به طور کامل انجام شوند

۷-واگذاری فرم

هوک های زیادی وجود دارند که به شما اجازه می دهند جزئیات داده های ورودی را هنگامی که کاربر فرم را ارسال می کند اداره کند،وظایفی مانند:کامل کردن با سیستم های سرد پارتی و پایه گذاری اعلان های محرک می توانند به طور کامل انجام شوند 

 

مدیریت وظایف در گرویتی فرم

هوک های فرم های گرویتی می توانند برای اجازه دادن به سفارشی سازی کردن المنت های خاص در ابزار مدیریت فرم های گرویتی مورد استفاده قرار گیرند 

۱-مدیریت وظیفه

فرم های گرویتی توانایی های جدیدی را به سیستم وظیفه ی وردپرس معرفی می کنند،ما استفاده از افزونه ی اعضا برای مدیریت وظیفه را به شما پیشنهاد می کنیم،این افزونه فرم های گرویتی را به صورت متفاوت کامل می کند و از طریق همین صفحه میتوانید آن را دانلود کنید 

 

استایلینگ و لایه ها در پلاگین گراویتی فرم

فرم های گرویتی با هر گونه قالبی هم خوانی دارند،اگر پیش فرض ها مورد پسند شما نیستند ما برای شما سفارشی سازی کردن ظاهر فرم را بسیار آسان کرده ایم 

۱-سفارشی سازی آسان

هر المنتی در فرم گرویتی هم میتواند به صورت مستقیم همراه با نام کلاس هدف گذاری شود و هم میتواند بصورت یک آیدی واحد و یا با استفاده از یک کد css هدف گذاری شود تا شما بتوانید ظاهر فرمتان را تغییر دهید 

۲-لایه های قابل ویرایش

سه گزینه ی  از پیش تعریف شده برای سایز فیلد ها وجود دارد. برای اکثر فیلدها کاربر می تواند کلاس های اضافه ای را تعریف کند تا استایل دلخواه خود را اعمال کند یا المنت مورد نظر رو برای تغییرات دیگری انتخاب کند. 

۳-کلاس های تعریف شده css

آیا یک فرم دو ستونه می خواهید؟فرم های گرویتی این کار را همراه با کلاس های آماده ی css سریع و آسان می کنند،کافی است که نام کلاس را به فیلدی کهدر ویرایشگر فرم وجود دارد اضافه کنید و کار را تمام کنید 

 

هماهنگی پلاگین گراویتی فرم با وردپرس

فرم های گرویتی از پایه و اساس به عنوان یک افزونه ی خاص وردپرس ساخته شده اند که به آن اجازه می دهند تا با وردپرس هماهنگ شوند به طوری که هیچ کدام از خدمات فرم میزبانی نمی توانند. 

۱-بررسی کلی پیشخوان

یک بررسی کلی از ارسال فرم هایتان داشته باشید،و به راحتی فرم های گرویتی و داده های ورودی تان را به صورت مستقیم از پیشخوان وردپرس مدیریت کنید 

۲-قرار دادن شورتکد

قرارا دادن فرم های گرویتی روی صفحه،پست ها و یا حتی جایی که شورت کدها باید روی سایت وردپرس پشتیبانی شوند آسان است 

۳-قرار دادن با استفاده از تماس خودکار

با استفاده از ساختن تماس خودکار فرم های گرویتی یک فرم را در هر جایی از قالب وردپرس نمایان کنید 

۴-ویجت فرم

دنبال یک راه سریع برای قرار دادن یک قالب در سایتتان هستید؟ویجت فرم کلی را امتحان کنید.شما می تواید خیلی سریع فرم های گرویتی را در هر یک از سایدبار ها یا یک بخش از ویجت فعال قالب مورد علاقه ی وردپرستان را اضافه و نمایان کنید 

۵-ساختن پست

فرم هایی که پست های وردپرس را می سازند ویرایش کنید،فرم های گرویتی را به یک ماشین ایجاد کننده محتوا توسط کاربر تغییر دهید 

۶-ثبت نام کاربر

با استفاده از گزینه ی ثبت نام کاربر شما میتوانید فرم هایی را بسازید که میتوانند توسط کاربران ثبت شده در سایتتان مورد استفاده قرار بگیرند

 

دانلود مخصوص کاربران ویژه است. برای مشاهده لینک دانلود ، شما باید کاربر ویژه سایت باشید. و وارد حساب کاربری خود شوید !

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. امیررضا مقصودی
  ۱:۱۰ ۱۳۹۹/۰۹/۰۵

  با سلام ، آیا این پلاگینم مثل خیلی از سایت های دیگه نال شده هستش یا نسخه پرو؟
  ممنون

  • وحید طهماسبی
   ۱:۱۴ ۱۳۹۹/۰۹/۰۵

   سلام خدمت شما کاربر محترم ، خیر این پلاگین نسخه پرو هست و تمامی امکانات نسخه اصلی در این پلاگین به صورت فارسی شده در اختیار کاربران قرار گرفته شده
   موفق باشید

یکی از پر دردسرترین کارهایی که هر مدیر سایت با آن روبه رو میشود و بسیار کلافه کنندس ، موضوع فرم سازی در وردپرس میباشد.دلیل این موضوع هم چیزی جز خام بودم هسته مرکزی وردپرس نیست ، وردپرس یک سایت ساز رایگانیست که فقط شرایط اولیه برای راه اندازی یک وبسایت را در اختیار شما قرار میدهد. بنابر این هر نوع امکان جانبی و اضافی را باید روی این سیستم نصب و پیاده سازی کنید.یکی از متداول ترین پلاگین هایی که هر وبسایت وردپرسی به آن نیازمند است موضوع فرم سازی میباشد. شما با استفاده از این پلاگین فوق حرفه ای قادر خواهید بود انواع فرم های ، تماس با ما ، ایجاد داشبورد ارسال مقاله ، فرم های رزرواسیون […]