بعد از نصب و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود به وسیله افزونه ووکامرس نوبت به وارد کردن محصولات در آن می رسد تا مشتریان بتوانند بعد از بررسی و انتخاب محصولات مورد نظر اقدام به خرید آن ها کنند. با آموزش ایجاد محصول در ووکامرس همراه باشید تا بتوانید به راحتی فروشگاه خود را مدیریت کنید.

مدیریت کردن فروشگاه های اینترنتی نیاز به آموزش دارد که ما در این وب سایت قدم به قدم به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین فروشگاه اینترنتی با حداکثر امکانات و مزایا را راه اندازی و مدیریت کنید. وجود امکانات جانبی در یک فروشگاه منجر به بهود تجربه کاربری و تبدیل مشتریان عادی به مشتریان وفادار می شود. 

نحوه ورود محصول در ووکامرس

نحوه وارد کردن محصول در ووکامرس

نحوه وارد کردن محصول در ووکامرس، در این قسمت از آموزش ووکامرس میخواهیم به آموزش ایجاد محصول در ووکامرس بپردازیم. در قسمت قبل شما را با روش های مختلف نصب ووکامرس در وردپرس به صورت تصویری آشنا کردیم. قبل از ایجاد محصول در ووکامرس باید یک سری موارد را برای فروشگاهتان مثل واحد پولی، منطقه ای که قصد دارید محصولتان به فروش برسد، حمل و نقل رایگان یا غیر رایگان و… را تنظیم کنید. ابتدا تنظیمات مربوط به این بخش را انجام میدهیم و بعد به سراغ وارد کردن اولین محصول در فروشگاه میرویم.
بعد از فعال کردن افزونه ووکامرس به طور خودکار وارد صفحه پیکربندی ووکامرس میشوید.

پیکر بندی ووکامرس

 

بعد از پر کردن اطلاعات فروشگاه که شامل مکان فروشگاه، آدرس دقیق فروشگاه، واحد پولی برای محصول و نوع محصولی که قصد دارید به فروش برسانید بر روی بزن بریم کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. ووکامرس این امکان را در اختیار شما قرار داده که بتوانید محصول فیزیکی و محصول دانلودی را به طور همزمان در فروشگاه برای فروش و دانلود قرار دهید. در مقاله ای تحت عنوان نحوه وارد کردن محصولات مجازی و دانلودی در ووکامرس به آموزش تصویری و قدم به قدم آن پرداخته ایم.

شما با افزونه ووکامرس میتوانید در فروشگاه خود محصول فیزیکی و دانلودی را به طور همزمان برای فروش قرار دهید

پرداخت در ووکامرس

نحوه پرداخت

شما در این مرحله میتوانید تعیین کنید که مشتریانتان هزینه محصولی که خریداری میکنند را به چه طریقی پرداخت کنند. درگاه های پرداخت مختلفی را میتوانید برای فروشگاهتان تهیه کنید. اگر از قبل درگاه پرداخت نصب کرده باشید در این بخش به شما نمایش داده میشود و میتوانید انتخابشان کنید ولی اگر هنوز نصب نکرده اید میتوانید بعد از گذراندن این تنظیمات و رفتن به فروشگاهتان درگاه های مستقیم و غیر مستقیم را برای فروشگاهتان نصب کنید. در مطلبی تحت عنوان درگاه پرداخت در ووکامرس به این آموزش اشاره کردیم.بر روی ادامه کلیک کنید و وارد بخش حمل و نقل شوید.

حمل و نقل در ووکامرس

حمل و نقل در ووکامرس

اگر میخواهید که محصول مشتریانتان را بدون دریافت هزینه حمل و نقل به دستشان برسانید میتوانید این بخش را بر روی حمل و نقل رایگان تنظیم کنید. در غیر این صورت میتوانید بر اساس وزن محصول، سانتی متر و… قیمت حمل و نقل را تعیین کنید و قیمت حمل و نقل را بر روی هزینه اصلی محصول لحاظ کنید. در این بخش ووکامرس به شما استفاده از قالب پیشنهادی و افزونه خبرخوان را توصیه میکند.

قالب و افزونه پیشنهادی ووکامرس

افزونه های پیشنهادی ووکامرس

 

اگر میخواهید که از این قالب و افزونه استفاده کنید تیک آن رو فعال کنید در غیر این صورت این مورد را غیر فعال نگه دارید و یا بر روی گزینه از این مرحله بگذر کلیک کنید و بعدا از قالب هایی که مدنظرتان هست استفاده کنید. حتما به این مورد توجه داشته باشید قالبی که برای فروشگاهتان انتخاب میکنید باید با ووکامرس سازگاری داشته باشد و موقع خرید و دانلود قالب حتما به سازگاری آن با فروشگاه توجه داشته باشید. ما در قسمت های بعد به بررسی قالب های فروشگاهی هم میپردازیم و به شما کمک میکنیم که بهترین قالب را برای فروشگاهتان انتخاب و نصب کنید.

به هیچ عنوان از قالب هایی که با ووکامرس سازگاری ندارند استفاده نکنید.

در این بخش ووکامرس به شما توصیه نصب جت پک را میدهد.

افزونه جت پک در ووکامرس

فعال سازی ووکامرس

این افزونه یک سری امکانات به فروشگاه شما اضافه میکند. مثل: مانیتورینگ فروشگاه، امنیت بهتر، آمارهای فروشگاه و… اگر میخواهید که این افزونه برای شما نصب شود بر روی ادامه با جت پک و اگر نمیخواهید که این افزونه برای فروشگاهتان نصب شود بر روی از این مرحله بگذر کلیک کنید. ما در قسمت های بعد به بررسی افزونه های مختلفی میپردازیم و شما را با افزونه هایی که برای فروشگاهتان ضروری و حیاتی است آشنا می کنیم. پس اگر در این مرحله افزونه جت پک را نصب نکردید اصلا نگران نباشید.
بر روی ادامه کلیک کنید.
در این بخش فروشگاه شما فعال شده و آماده وارد کردن اولین محصول است.

نحوه وارد کردن محصول در ووکامرس

ایجاد محصول در ووکامرس

بر روی ایجاد محصول کلیک کنید.
مسیر ایجاد محصول در فروشگاه به این صورت است: از منوی پیشخوان وارد بخش محصولات > افزودن محصول شوید و نام محصول را وارد کنید. در بخش توضیحات ویژگی های محصول را بنویسید.برای توضیحات محصول دو بخش وجود دارد. بخش اول که در زیر عنوان است برای توضیحات طولانی محصول و بخش بعد که زیر قیمت محصول وجود دارد برای توضیحات کوتاه محصول می باشد. و حالا طبق تصویر زیر نام و توضیحات بلند محصول را وارد کنید.

آموزش ایجاد محصول در ووکامرس

 

در بخش بعد قیمت محصول و قیمت فوق العاده (حراج) را وارد کنید. همانطور که میدانید قیمت فوق العاده باید کمتر از قیمت واقعی محصول باشد.

 

آموزش ووکامرس

 

در بخش بعد باید توضیحات کوتاه محصول را وارد کنید.

تصویر و گالری محصول

در بخش تصویر نگاره محصول باید عکسی از محصولتان را وارد کنید و بعد بر روی گزینه انتشار کلیک کنید تا اولین محصول برای شما به نمایش دربیاید.

 

آموزش ایجاد محصول در ووکامرس

 

برای ایجاد گالری محصول بر روی افزودن گالری تصاویر محصول کلیک کنید و تصاویر مختلفی از محصولتان را به گالری اضافه کنید. این مورد برای مشتریانتان بسیار خوشایند است که بتوانند تصاویر متخلفی از زوایای متفاوت از محصولی که قصد خریدش را دارند مشاهده کنند. این مساله انتخاب و مقایسه را برای آنها راحت تر میکند.

 

آموزش ایجاد محصول در ووکامرس

 

اگر محصول شما به شکل دلخواهتان نمایش داده نشد بخاطر قالب وب سایتتان است. برای انتخاب قالب حتما قالبی را انتخاب کنید که با ووکامرس سازگاری داشته باشد. بعد از نصب قالب فروشگاهی محصولات شما به شکل دلخواهتان به نمایش درمی آید.
به این ترتیب در این مقاله تنظیمات اولیه فروشگاه، وارد کردن اولین محصول ( نام محصول، توضیحات بلند و کوتاه محصول، قیمت محصول، تصویر شاخص و گالری محصول ) را برای شما توضیح دادیم. در قسمت های بعد به بررسی امکانات بیشتر محصولات در فروشگاه میپردازیم؛ مثل دسته بندی محصولات، کپن های تخفیف، تخفیف به صورت درصدی و ثابت، نوع محصول و… پس با آموزش جامع ووکامرس همراه باشید.

ثبت نام در سایت

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.