خرید بک لینک معتبر از وب سایت هایی با رتبه بالا و مورد تایید گوگل چه تاثیری بر سئوی سایت خواهد گذاشت؟ به طور کلی خرید بک لینک گزینه مناسبی برای ارتقای سئوی وب سایت نیست و گوگل به سرعت متوجه آن خواهد شد. وب سایت هایی که از این طریق اقدام به بهبود سئوی سایت می کنند با جریمه های سنگین از جانب گوگل مواجه خواهند شد. اما خرید بک لینک معتبر می تواند تا حدودی مشکل را حل کند و علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی در بهبود رتبه سایت شما خواهد گذاشت مورد جریمه گوگل نیز قرار نخواهید گرفت.

خرید بک لینک معتبر

خرید بک لینک چیست ؟

خرید بک لینک معتبر , بایدها و نباید های خرید بک لینک از نگاه گوگل ! سئوکاران از خرید بک لینک معتبر و تاثیر آن در بهبود سئوی سایت مطلع هستند. بهتر است قبل از شروع مطلب به تعریفی دقیق از بک لینک بپردازیم. به زبان ساده بک لینک به معنی لینک هایی است که یک سایت دیگر به سایت شما می دهد. به عبارتی دیگر بک لینک به معنی معرفی وب سایت شما از طریق یک وب سایت دیگر ه گوگل است. طبیعتا هر چه وب سایت مقابل از جایگاه و ارزش بیشتری نزد گوگل برخوردار باشد در افزایش اعتبار شما نیز تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

روش ساخت بک لینک

 • لینک سازی طبیعی

لینک سازی طبیعی به روشی گفته می شود که بک لینک از طریق تولید محتوا , رپورتاژ آگهی و … برای وب سایت شما تولید می شود. این روش از لینک سازی نیازمند گذر زمان است اما برای گوگل بسیار ارزشمند تلقی می شود.

 • خرید بک لینک

خرید بک لینک نیز یکی از روش های لینک سازی محسوب می شود اما به طور کلی خرید بک لینک برای گوگل خوشایند نیست زیرا به سرعت پولی بودن آن را تشخیص می دهد و وب سایت شما را جریمه می کند. اما گوگل یک راه در رو برای این موضوع قرار داده که می توان به نحو احسن از آن استفاده کرد. و آن هم خرید بک لینک از وب سایت های معتبر و با رنک بالاست.

در سال های اخیر خرید بک لینک معتبر از وب سایت هایی با رتبه بالا بسیار باب شده و تبدیل به ترفندی برای تغییر جایگاه سایت نزد گوگل شده است. اما خرید بک لینک باید از چه سایت هایی باشد؟

سه قانون مهم در خرید بک لینک معتبر

 • ۱-مرتبط باشد

اولین قانونی که در مورد خرید بک لینک وجود دارد این است که باید از سایتی بک لینک را بخرید که در حوزه فعالیت شماست. به طور مثال اگر فعالیت وب سایت شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ است نمی توانید برای خرید بک لینک به سراغ وب سایتی بروید که در حوزه نجوم فعالیت می کند. زیرا هیچ نوع ارتباط معنایی با یکدیگر ندارند و گوگل نمی تواند ارزشی برای این بک لینک قائل باشد.

 • ۲-معتبرتر باشد

دومین قانونی که در مورد خرید بک لینک وجود دارد و باید آن را مد نظر قرار دهید این است که به سراغ وب سایتی بروید که رتبه بالاتری از شما دارد. این مساله می تواند به افزایش اعتبار شما کمک کند. زیرا گوگل برای آن وب سایت جایگاه ویژه ای قائل است و اگر او وب سایت دیگری را معرفی کند گوگل توجه بیشتری به آن می کند. متاسفانه برخی از سئوکاران این قانون مهم را نادیده می گیرند و به سراغ وب سایت هایی که می روند که فقط با حوزه فعالیت آن ها مرتبط باشد و به رتبه آن اهمیت نمی دهند. و برخی دیگر از سئوکاران برعکس عمل می کنند. به این معنی که تنها به رتبه توجه می کنند و حوزه فعالیت را نادیده می گیرند.تصور می کنند که تنها رتبه و رنک بالا ملاک است. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است.

 • ۳-انتخاب انکرتکست مناسب باشد

به کلمه ای که آن را لینک دار می کنید توجه کنید. این سومین قانون در خرید بک لینک معتبر است. به هیچ عنوان نمی توانید کلمات عمومی مانند ” اینجا را بخوانید ” , ” ادامه مطلب ” , ” بیشتر بدانید ” و … را به عنوان کلمه کلیدی لینک دار کنید. بلکه باید کلمه و انکر تکستی را انتخاب کنید که جزو کلمات کلیدی محسوب می شود و می خواهید که با آن کلمه در نتایج اول گوگل ظاهر شوید.عدم رعایت هر کدام از این سه قانون می تواند علاوه بر اینکه کار شما را بی ارزش کند و توسط گوگل جریمه شوید بلکه می تواند نتیجه بالعکس دهد و رتبه فعلی سایت شما را نیز بیشتر از گذشته کاهش دهد. امروزه انجام سئو بسیار پیچیده تر از گذشته شده و تبدیل به امری حساس شده است.

خرید بک لینک

سایت های بک لینک | پلتفرم هایی برای خرید بک لینک معتبر

در این بخش قصد داریم چند پلتفرم و سایت های بک لینک خوب را به شما معرفی کنیم.

پلتفرم Cubo از پلتفرم های خرید بک لینک معتبر است که قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از این ویژگی های لینک برگشتی است. لینک برگشتی موجب افزایش رتبه شما در گوگل می شودو این امکان را پلتفرم Cubo در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با صرف هزینه ای مناسب از این پلتفرم استفاده کنید و در بخش داشبورد تمام اطلاعات مانند رشد لینک های برگشتی , کلمات کلیدی , هزینه ها و فهرست بندی را مشاهده کنید. همچنین مشاهده صفحه لندینگ و صفحه ای که لینک برگشتی به سایت شما در آن قرار گرفته نیز امکان پذیر است. شما می توانید روند رشد وب سایت خود را نیز به صورت یک فایل pdf دریافت کنید.

لینکیار پلتفرم دیگری برای خرید بک لینک معتبر می باشد که دارای امکاناتی از جمله خرید و فروش رپورتاژ و بک لینک است. این پلتفرم می توانند گزینه مناسبی برای وب مستران در جهت افزایش رتبه و سئوی وب سایت شان باشد. پلتفرم لینکیار می تواند بک لینک های معتبر برای وب سایت شما بگیرد.

پلتفرم بکوریتی در حال حاضر بیش از ۸۳۰ وب سایت و بیش از ۱۰۰/۰۰۰ وبلاگ دارد. این پلتفرم که جزو برترین پلتفرم های ایران محسوب می شود ۵۵۰ سرور و ۶۵۰ مدیر وب سایت دارد که با دارا بودن حدود ۴۰۰۰ نفر بازاریاب توانسته رتبه ۵۶۹ را به دست بیاورد. سئوکاران و مدیران وب سایت می توانند با خرید بک لینک معتبر از بکوریتی گامی مهم در افزایش سئوی وب سایت خود داشته باشند.

گوگل چگونه خرید بک لینک را تشخیص می دهد؟

ربات های گوگل بسیار هوشمند عمل می کنند و روزانه با بررسی و ایندکس کردن وب سایت های مختلف می توانند فروشنده های بک لینک را شناسایی کنند. البته نا گفته نماند که برخی از این سایت ها نیز توسط رقیبان به گوگل معرفی شده و توسط او جریمه می شوند. اگر گوگل متوجه فروش بک لینک توسط یک وب سایت شود هم او و هم دریافت کننده بک لینک را جریمه می کند.

خرید لینک | نکات مهم در خرید بک لینک معتبر

اگر صبر زیادی ندارید و نمی خواهید که با یک برنامه ریزی بلند مدت به اهداف خود برسید و تمایل دارید که با خرید بک لینک راه صد ساله را یک شبه بروید بهتر است که قبل از اقدام به این کار نکات زیر را بخوانید تا با کمترین ریسک مواجه شوید.

 • توجه به تعداد بک لینک ها در بازه زمانی

یکی از مواردی که به شدت مورد توجه و تمرکز گوگل است تعداد بک لینک ها در یک بازه زمانی مشخص است. به طور مثال شما نمی توانید در یک روز ۱۰۰۰ بک لینک را برای سایت خود ثبت کنید. این کار موجب می شود که سایت شما به سرعت اسپم شود و گوگل جریمه بسیار سنگینی را برای آن در نظر بگیرد. خرید بک لینک معتبر نوعی سئوی کلاه خاکستری به شمار می رود. انجام این نوع از سئو بر روی لبه تیغ راه رفتن است زیرا هر زمان ممکن است گوگل مچ شما را بگیرد و … !

 • عدم خرید بک لینک از مزارع لینک

از سایت هایی که به عنوان مزرعه لینک معرفی می شوند بک لینک نخرید. چگونه می توان متوجه شد که یک سایت تبدیل به مزرعه لینک شده یا خیر؟ شما می توانید سایت را بررسی کنید و اگر مشاهده کردید که تعداد زیادی بک لینک در آن ثبت شده باید از آن پرهیز کنید. زیرا بک لینک های شما هیچ گونه ارزشی نخواهند داشت و باز هم ممکن است مورد جریمه گوگل قرار بگیرید.

 • قانون اول را فراموش نکنید!

باز هم اولین قانون خرید بک لینک معتبر را به شما یادآوری می کنیم و آن هم خرید بک لینک معتبر از وب سایت های مرتبط است. زیرا برای گوگل هیچ معنی و مفهومی ندارد که یک وب سایت در حوزه نجوم به وب سایتی با حوزه دیجیتال مارکتینگ لینک بدهد. اگر این قانون را رعایت نکنید عواقب آن دامن گیر شما خواهد بود. برخی از وب سایت ها وجود دارند که به طور عمومی اقدام به فروش بک لینک می کنند. فعالیت این وب سایت ها بسیار گسترده است و معمولا به زودی توسط گوگل شناسایی می شوند. پس از خرید بک لینک از آن ها پرهیز کنید.

بک لینک
توصیه مهم

در خرید بک لینک زیاده روی نکنید. اجازه دهید بک لینک ها به طور طبیعی برای شما ساخته شوند. اما اگر اصرار به خرید بک لینک دارید به شما توصیه می کنیم که تعداد بک لینک ها خریداری شده بیشتر از ۱۰ % کل بک لینک های سایت نباشد.

رپورتاژ آگهی می تواند یک بک لینک با کیفیت برای شما محسوب شود. نوشتن رپورتاژ آگهی به وسیله خودتان و یا خرید آن و انتشار در وب سایت ها می تواند نتیجه خوبی برای شما به همراه داشته باشد. قرار دادن کلمات کلیدی هدف در رپورتاژ می تواند بین ۱ تا ۳ کلمه باشد.

در خرید بک لینک معتبر اشتباهات زیر را مرتکب نشوید !

معمولا سئوکاران حرفه ای دچار اشتباهات بزرگی در زمینه خرید بک لینک نمی شوند و با دیدن عباراتی مانند خرید بک لینک ارزان , خرید بک لینک خارجی و …. وسوسه نمی شوند. زیرا می دانند که این نوع از بک لینک ها می تواند سایت را به نابودی بکشاند و اغلب آن ها با هدف از میدان به در کردن رقیبان انجام می شود. پس اگر خود را سئوکار حرفه ای نمی دانید برای خرید بک لینک معتبر به سراغ این نوع از وب سایت ها نروید. از قدیم گفته اند هیچ ارزانی بی دلیل نیست ! بک لینک های ارزان معمولا در مزرعه های لینک ساخته می شوند که هیچ ارزش و اعتباری ندارند و با انتقال اعتبار پایین به وب سایت شما زمینه نابودی آن را فراهم می کنند.

 • لینک سازی انبوه بزرگ ترین اشتباه

لینک سازی انبوه نیز در این وضعیت نامناسب قرار دارد. زمانی که شما فریب تبلیغاتی مانند لینک سازی انبوه را می خورید وضعیت ناگواری برای وب سایت شما ایجاد می شود. به طور مثال وب سایت شما ۲ سال است که در حال فعالیت است و تا امروزه اجازه داده اید تا لینک سازی طبیعی برای شما ایجاد شود و اکنون ۱۰۰ بک لینک را در طول دو سال بدست آورده اید. زمانی که به سراغ لینک سازی انبوه می روید در عرض دو ماه ۳۰۰۰ بک لینک برای شما ساخته می شود. افزایش ناگهانی بک لینک ها به شدت توجه گوگل را به سایت شما جلب می کند و اینجاست که گوگل در عرض کمترین زمان جریمه های سنگینی را برای شما قرار می دهد. برخی از جریمه های گوگل ممکن است اینقدر سنگین باشند که برای همیشه سایت شما را از نتایج خود حذف کند.

نکته مهم درباره خرید بک لینک

اشتباهاتی که در خصوص خرید بک لینک وجود دارد فقط مختص به بک لینک های انبوه و ارزان نیست بلکه تبلیغاتی با عنوان بک لینک های رایگان نیز می تواند برخی از سئوکاران غیر حرفه ای را وسوسه کند. در خرید بک لینک معتبر به هیچ عنوان به سراغ بک لینک های رایگان نروید زیرا در این روش بک لینک شما توسط یک ربات و به تعداد و در یک بازه زمانی کوتاه ساخته می شود که تمام این موارد جزو خط قرمزهای گوگل است.

الگوریتم پنگوئن

گوگل الگوریتم های زیادی برای بررسی وب سایت ها از جهات گوناگون دارد. الگوریتم پنگوئن نیز وظیفه شناسایی و مقابله با لینک سازی غیر طبیعی را دارد. این الگوریتم طوری برنامه ریزی شده که می تواند تمام قوانین گوگل در خصوص بک لینک را بر روی تمام وب سایت ها اعمال کند و هر وب سایتی که از این قوانین تخطی کرده باشد را جریمه کند.

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.
با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

 

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. مهدی
  ۵:۲۸ ۱۳۹۹/۰۳/۱۵

  لینکیار واقعا عالیه

 2. AffiliateLabz
  ۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷

  مطالب عالی! با کیفیت عالی! آن را ادامه دهید! 🙂