در این بخش قصد داریم به روند رشد و ارزش بیت کوین از ابتدا تا به امروز بپردازیم.بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ متولد شد هر ساله با فراز و نشیب های زیادی روبرو بود. هر ساله عوامل مختلفی بر قیمت و ارزش بیت کوین تاثیر گذار بوده اند. پس با ما همراه باشید تا عوامل دخیل بر ارزش گذاری بیت کوین را بررسی کنیم.ارزش بیت کوینارزش بیت کوین از بدو تولد !

ارزش بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۰۹ تا کنون , چه عواملی بر ارزش بیت کوین تاثیر گذارند؟ ارزش بیت کوین از روزی که متولد شد یعنی در سال ۲۰۰۹ میلادی فراز و فرود های زیادی داشت. این ارز دیجیتال که در صدر با ارزش ترین ارزهای دیجیتال قرار دارد با وجود تمام اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی که در طی سال های اخیر تجربه کرد همچنان جزو بهترین ارزها محسوب می شود و افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد از آن بهره می برند.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۰ میلادی

زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ معرفی شد اساسا هیچ ارزش و قیمتی نداشت. اولین ارز دیجیتالی بود که عرضه شده بود و در آن زمان عملا هیچ کاربردی نداشت. اولین قیمتی که برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته شده بود تنها ۶ سنت بود. شاید ۱۰ سال پیش در باور هیچ کس نمی گنجید که این ارز ۶ سنتی زمانی به غول ارزهای دیجیتال تبدیل شود و روز به روز نیز بزرگ تر شود. اما در این سال یعنی ۲۰۱۱ چه عواملی بر روند افزایش قیمت و ارزش بیت کوین دخیل بوده اند و توانستند قیمت آن را از ۶ سنت به ۳۲ سنت برسانند؟

بیت کوین

 • راه اندازی اولین صرافی بیت کوین

اولین اتفاق در می سال ۲۰۱۰ رخ داد و آن هم راه اندازی اولین صرافی بیت کوین بود. این اتفاق توانست ثابت کند که بیت کوین آمده تا بماند! پس اولین قدم در افزایش ارزش بیت کوین قدم بسیار مهمی بود.

 • اولین خرید اینترنتی با بیت کوین

دومین اتفاقی که در این سال رخ داد اولین خرید اینترنتی به وسیله بیت کوین بود. یک برنامه نویس روسی به نام ” لازلو هانیچ” اقدام به خرید اینترنتی دو عدد پیتزا با بیت کوین کرد. او با این کار نشان داد که بیت کوین می تواند وسیله ای برای مبادلات روزمره قرار بگیرد. او برای خرید دو عدد پیتزا ۱۰/۰۰۰ بیت کوین را پرداخت کرد که معادل ۴۱ دلار بود. این خرید توانست ارزش بیت کوین را تا حدودی به همگان ثابت کند.

 • معرفی بیت کوین در سایت slashdot.org

وب سایت slashdot.org یک وب سایت خبری و فناوری بود که دنبال کنندگان زیادی داشت. بیت کوین در سال ۲۰۱۰ در این وب سایت معرفی شد و تعداد زیادی از افراد علاقه مند به دنیای فناوری با اولین ارز دیجیتال آشنا شدند. برای خیلی از آن ها این سوال به وجود آمده بود که بیت کوین چیست ؟ و قیمت بیت کوین چگونه است؟ بلافاصله بعد از این اتفاق و بعد از ۵ روز قیمت بیت کوین به طرز عجیبی افزایش پیدا کرد. این افزایش به ۱۰ برابر رسید.

 • راه اندازی دومین صرافی بیت کوین

دومین صرافی بیت کوین را با نام MtGox فردی به نام ” مک کالب ” راه اندازی کرد. او فردی سرشناس در حوزه برنامه نویسی بود و توانسته بود که شبکه ” ای دانکی ” را گسترش دهد . او در این سال اعلام کرد که دومین صرافی بیت کوین برای خرید و فروش راه اندازی شده است و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند. این صرافی در طول ۳ سال متوالی بیشترین معاملات بیت کوین را به خود اختصاص داد و این مساله موجب افزایش ارزش بیت کوین شد.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۱ میلادی

در سال ۲۰۱۱ جهش فوق العاده ای در قیمت بیت کوین را شاهد بودیم. قیمت بیت کوین در این سال از ۳۲ سنت به ۲۹ دلار رسید !!! اما این جهش با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو بود و در میانه راه یکبار ارزش خود را تا ۹۰% از دست داد. با ما همراه باشید تا اتفاقات جذاب در این سال را بررسی کنیم.قیمت بیت کوین

 • هک شدن بزرگ ترین صرافی بیت کوین

در ماه ژوئن از سال ۲۰۱۱ بودیم که بزرگ ترین صرافی بیت کوین در جهان به نام MtGox هک شد ! این اتفاق موجب شد تا بیت کوین که در بیشترین ارزش خود به سر می برد ۹۰% ارزش خود را به راحتی از دست بدهد. این ضربه بسیار مهلکی برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال بود زیرا اعتماد خود را به کلی نسبت به این ارزها و بیت کوین از دست داده بودند.

 • راه اندازی صرافی بیت کوین و معامله با ارزهای فیات

بعد از اتفاق ناگواری که برای صرافی MtGox رخ داد در ماه مارس ۲۰۱۱ یک صرافی در کشور برزیل راه اندازی شد که امکان مبادله بیت کوین را با سایر ارزها تسهیل می کرد. این امر به شدت مورد علاقه افرادی واقع شد که به تازگی پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشته بودند. بازار به سرعت گسترش پیدا کرد و پیامدهای ناگوار هک شدن صرافی بزرگی مانند MtGox کم کم ناپدید شد و به تدریج ارزش بیت کوین زیاد شد.

 • انتشار یک مقاله مهم

در ژوئن سال ۲۰۱۱ اقدام به انتشار یک مقاله مهم شد. مقاله ای با عنوان ” وب سایتی که هر گونه دارویی در آن پیدا می شود ” این عنوان برای بسیاری از افراد جذاب بود و به یکباره به ارزش بیت کوین پی بردند. نکته جالبی که در این مقاله وجود داد لینک دادن آن به صرافی MtGox بود. بعد از این اتفاق قیمت بیت کوین به ۳۱ دلار رسید که رکورد جدیدی در این سال محسوب می شد.

 • هک شدن صرافی MtGox

در سال ۲۰۱۱ بار دیگر صرافی MtGox مورد حمله هکر ها قرار گرفت که موجب شد قیمت بیت کوین از ۳۱ دلار به ۱ سنت کاهش پیدا کند. این اتفاق بسیار وحشتناکی برای این صرافی و ارزش بیت کوین محسوب می شد اما این صرافی توانست با محدود کردن معاملات در ۱ هفته نسخه به سرقت رفته شده اطلاعات خود را بازگرداند و معاملات جعلی را که در شبکه انجام شده بود را معکوس کند. اما متاسفانه ۴۰۰۰بیت کوین از این صرافی به سرقت رفت که در ۶۰۰ حساب مختلف وجود داشتند.

 • ساخت اپیزود در یک سریال

همان طور که می دانید سریال های تلویزیونی نقش مهمی در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دارند . در سال ۲۰۱۱ یک اپیزود در یک سرایل تلویزیونی به بیت کوین اختصاص یافت. نتیجه نیز بسیار واضح است. این سریال به خوبی توانست دست به آگاهی جمعی بزند.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۲ میلادی

بازه قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۱۲ میلادی بین ۴ تا ۱۳ دلار بود. اما واقعیتی که در این سال وجود داشت افزایش پذیرش مردم نسبت به این ارز دیجیتال بود. عوامل مختلفی که در این سال رخ دادند و موجب تاثیر بر ارزش بیت کوین شدند را در ادامه بررسی می کنیم.

بیت کوین در سال میلادی

 • توقف فعالیت صرافی پاکسوم و ترید هیل

یک اتفاق مهم در ماه فوریه سال ۱۰۱۲ میلادی رخ داد و آن هم توقف فعالیت صرافی پاکسوم و ترید هیل در راستای پیروی از مواضع قانونی بود. بعد از این اتفاق مقامات نظارتی اقدام به فروختن بیت کوین ها برای بازگرداندن سرمایه به سرمایه گذاران کردند.

 • وردپرس بیت کوین را پذیرفت

پی پال یکی از بزرگ ترین سرویس های برتر در پرداخت های بین المللی بیت کوین را رسما پذیرفت و سیستم پرداخت را در بسیاری از کشورها بدون منع اعلام کرد.

 • هاوینگ

هاوینگ به معنی نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است که هر ۴ سال یکبار اتفاق می افتد. در سال ۲۰۱۲ اولین هاوینگ رخ داد که نتیجه آن افزایش ارزش بیت کوین بود. این مساله به دلیل کنترل عرضه و تقاضا به وجود می آید و موجب می شود که با افزایش تقاضا , ارزش بیت کوین کاهش پیدا نکند.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۳ میلادی

سال ۲۰۱۳ سال بسیار پر تنشی برای بیت کوین بود. ارزش بیت کوین در این سال از ۱۳ دلار تا ۱۰۰۰ دلار در نوسان بود. این بازه نوسانی به دلایل مختلفی از جمله احداث اولین خودپرداز بیت کوین رخ داد. اگر می خواهید دیگر دلایل بروز این نوسانات را بدانید ادامه مطلب می تواند به شما کمک کند .

ارز دیجیتال

 • فرار از بحران اقتصادی در قبرس

زمانی که بحران اقتصادی در کشور قبرس به وجود آمد به حساب های بانکی که مبلغی بالای ۱۰۰/۰۰۰ یورو داشتند مالیات های سنگینی در نظر گرفته می شد. این مساله نه تنها در قبرس و به دلیل بحران مالی بلکه در کشورهایی مانند روسیه که قوانین سخت گیرانه مالیاتی دارند نیز وجود دارد. بسیاری از مردم قبرس بعد از وضع این قانون تصمیم گرفتند که دارایی خود را تبدیل به بیت کوین کنند زیرا در این صورت میزان دارایی آن ها نامعلوم بود و هیچ مالیاتی نیز بر آن ها وضع نمی شد. این اتفاق اولین اتفاق در سال ۲۰۱۳ بود که توانست باعث رشد قیمت بیت کوین شود. و قیمت آن را از ۸۰ دلار به ۲۶۰ دلار رساند.

 • افزایش بی سابقه حجم معاملات در صرافی MtGox

در ماه آوریل سال ۲۰۱۳ به دلیل آگاه شدن مردم از نجات مالیاتی که در کشور قبرس اتفاق افتاده بود دست به معاملات بسیار کلان بیت کوین زدند. حجم این معاملات به قدری زیاد بود که برای مدت کوتاهی سرور های این صرافی ار کار افتادند. ابتدا تصور می شد که این صرافی باز هم در معرض حملات هکرها واقع شده اما با بررسی هایی که انجام شد مشخص شد که استقبال بی سابقه مردم برای انجام معاملات دلیل آن بوده است.

 • باز گذاشتن دست چینی ها

چین از پر جمعیت ترین کشورهای آسیایی به شمار می رود. زمانی که در کشور بزرگی مانند چین بازار بیت کوین آزاد شود حتما تاثیر زیادی در کل اوضاع و ارزش بیت کوین خواهد گذاشت. یکی از نهادهای مالی در کشور چین در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که مردم هیچ محدودیتی در بازار بیت کوین و انجام معاملات آن نخواهند داشت. در آن سال حجم معاملات بیت کوین به بیش از دوبرابر صرافی های مطرح در این زمینه رسید.

 • محدودیت نهادیهای مالی چین از استفاده بیت کوین

با رونق گرفتن معاملات بیت کوین توسط مردم چین یک نگرانی گسترده در بین مسئولان مالی این کشور مشاهده شد و آن هم عدم کفایت این ارز به جای ارزهای کاغذی بود. به همین دلیل مسئولان این کشور استفاده نهادهای مالی و بانک ها را از بیت کوین ممنوع اعلام کردند . اما این ممنوعیت ضربه ای بر قیمت بیت کوین وارد کرد. به نحوی که در آن هنگام ارزش بیت کوین ۱۰۰۰ دلار بود اما به ۸۳۰ دلار کاهش یافت.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۴ میلادی

سال ۲۰۱۴ برای قیمت بیت کوین سال مناسبی نبود زیرا با افت شدیدی همراه شد. مهم ترین دلیل افت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ را می توان تعطیل شدن صرافی های مطرح معامله بیت کوین دانست. علاوه بر این وضع برخی قوانین در بعضی کشورها مبنی بر ممنوعیت مبادله بیت کوین نیز مزید بر علت شد تا این سال بدترین سال بیت کوین شناخته شود. در این سال بیت کوین به ۴۵۰ دلار رسید که خبر بدی برای دارندگان آن بود. عوامل موثر دیگر در سال ۲۰۱۴ بر کاهش ارزش بیت کوین چیست ؟

کریپتو کارنسی

 • نفوذهای گسترده به صرافی ها

سال ۲۰۱۴ اوج حملات هکرها به صرافی ها بود. صرافی های مشهوری مانند بیت استمپ، ام‌تی‌گاکس و بی‌تی‌سی‌ای به دلیل این حملات مجبور به توقف فعالیت شدند. توقف تولید این صرافی ها منجر به کاهش قیمت و ارزش بیت کوین شدند.

 • رکود شدید بازار

بعد از حملات گسترده ای که به صرافی های مشهور و بزرگ بیت کوین شد موجب شد که بازار این ارز دیجیتال به مدت دو سال راکد شود. حتما برای شما جالب است اگر بدانید که در این حملات تعداد ۷۴۴۰۰۰ بیت کوین به سرقت رفت. این اتفاق بسیار ناگواری برای بیت کوین بود.

 • اعمال مالیات بر درآمدهای حاصل از بیت کوین

مورد جالبی که در سال ۲۰۱۴ به وجود آمد و موجب شد که این ارز دیجیتال بار دیگر کاهش قیمت و ارزش را تجربه کند این بود که سازمان خدمات درآمد داخلی ایالت کالیفرنیا بر بیت کوین مالیات اعمال کرد. اعمال مالیات بر درآمد حاصل از بیت کوین بر مذاق خیلی از افراد خوش نیامد . این سازمان بیت کوین را یک ارز نمی دانست بلکه وجه دارایی آن را مورد توجه قرار داده بود.

 • مزایده بیت کوین های ضبط شده

در سال ۲۰۱۴ کشور آمریکا در یک اقدام غیر منتظره بیت کوین های ضبط شده را که تعداد آن ها به ۳۰۰۰ عدد می رسید را به مزایده گذاشت. این بیت کوین ها از وب سایت غیر قانونی سیلک رود در یک سال قبل ضبط شده بودند.

 • پذیرش بیت کوین توسط یک شرکت مطرح

شرکت “DEL” که یک شرکت مطرح در جهان است در این سال اعلام کرد که افراد می توانند محصولات این شرکت را با بیت کوین خریداری کنند. این مساله را می توان قدمی مثبت در جهت افزایش ارزش بیت کوین دانست . زیرا برای بسیاری از افراد جالب و جذاب بود که بتوانند یک لپ تاپ عالی از شرکت دل با بیت کوین خریداری کنند !

 • پذیرش بیت کوین توسط مایکروسافت

بعد از اینکه شرکت “EDL” اعلام کرد که محصولات خود را به وسیله بیت کوین معامله می کند شرکت مایکروسافت نیز قدمی جلو نهاد و اعلام کرد که اپلیکیشن ها و بازی های خود را در فروشگاه آنلاین خود با بیت کوین خواهد فروخت. این قابلیت در خصوص ویندوز , ایکس باکس و سایر محتواهای مایکروسافت نیز وجود دارد.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۵ میلادی

سال ۲۰۱۵ نیز مانند سال های گذشته ارزش بیت کوین نوسان داشت. اما این نوسان مدت زمان زیادی طول نکشید و قیمت بیت کوین دوباره به ثبات رسید. به طوری که در پایان سال ۲۰۱۵ به ۴۰۰ دلار رسید. این نوسان در سال جاری بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار بود .

ارزش بیت کوین چیست

 • راه اندازی صرافی تحت عنوان کوین بیس

در این سال صرافی با عنوان ” کوین بیس ” راه اندازی شد. اگر چه این صرافی در سال های گذشته به عنوان پردازشگر پرداخت های بیت کوین فعالیت می کرد اما در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت که از پلتفرمی جدید برای معامله بیت کوین رونمایی کند تا افراد برای انجام معاملات خود به سراغ استفاده از این پلتفرم بروند.

 • قانون گذاری درباره بیت کوین در نیویورک

یکی از اتفاقات خوب که در این برای ارز دیجیتال و بیت کوین افتاد انتشار یک سیاست نامه و وضع قوانینی در این خصوص بود. ایالات متحده نیویورک بعد از انتشار این سیاست نامه موجب افزایش قیمت بیت کوین شد.

 • معافیت بیت کوین از مالیات

دیوان دادگستری اروپا اقدام به کار جالبی کرد و آن هم این بود که بیت کوین را از پرداخت هر گونه مالیات معاف کرد. این مساله انگیزه بیشتری به افراد داد تا بتوانند دارایی های خود به بیت کوین تبدیل کنند و نگران پرداخت هیچ گونه مالیات بر دارایی نباشند.

 • پذیرش لوگوی بیت کوین

بعد از چند سال فعالیت بالاخره نوبت به ثبت لوگوی بیت کوین رسید. این لوگوی که با حرف “B” نشان داده می شود در کمیته یونیکد پذیرفته شد و به ثبت رسید.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۶ میلادی

همان طور که در سال ۲۰۱۳ مشاهده کردید ارزش بیت کوین به ۴۰۰ دلار رسیده بود به همین دلیل در اوایل سال ۲۰۱۵ نیز با همین قیمت معامله می شد. اما از زمانی که سرمایه گذاران چینی اقدام به خرید بیت کوین کردند قیمت آن تا ۷۷۰ دلار رسید. سرمایه گذاری چینی ها در این زمینه توانست گام مهم دیگری در افزایش قیمت آن محسوب شود. اما به دلایل مختلفی که در ادامه به آن ها اشاه می کنیم این مبلغ در انتهای سال به ۶۳۰ دلار رسید.

افزایش قیمت ارز دیجیتال

 • رونمایی از اولین پلتفرم معامله بیت کوین

ویژگی های اولین پلتفرمی که برای معامله بیت کوین رونمایی شد شامل عدم واسطه در معامله , عدم دریافت کارمزد برای معامله , مبادلات همتا به همتا و بسیاری مزایای دیگر بود . این پلتفرم به نام ” اپن بازار ” شناخته می شد که توانست معاملات را به راحتی انجام دهد.

 • هک شدن صرافی بیتفینکس

در این ایام یک صرافی بزرگ به نام بیتفینکس هک شد. در طی این نفوذ و هک گسترده ۱۱۹۰۰۰ بیت کوین به سرقت رفت. این مساله تاثیر بسیار منفی در ارزش بیت کوین گذاشت و قیمت آن را با افت شدیدی مواجه کرد.

 • رئیس جمهور شدن ترامپ

زمانی که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا منتصب شد ارزش بیت کوین افزایش یافت. در مقابل ارزش کل بازار آمریکا به میزان ۱ درصد افت پیدا کرد. اما به طور کلی بالاترین نرخی که بیت کوین در سال ۲۰۱۶ معامله شد ۹۷۰ دلار بود.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی

سال ۲۰۱۷ سالی باشکوه برای قیمت بیت کوین محسوب می شد. زیرا با بالاترین میزان خود در طی سال های اخیر معامله شد. قیمت های ۲۰۰۰ دلار و ۳۰۰۰ دلار در این برای معامله بیت کوین در نظر گرفته شده بود و این مبلغ به معنای ارزش یک اونس طلا بود.

بیت کوین چیست

 • راه اندازی ماهواره بیت کوین

زمانی که ماهواره بیت کوین راه اندازی شد و توانست ثابت کند که می تواند از این طریق اقدام به پخش بیت کوین کند ارزش بیت کوین به ۴۰۰۰ دلار رسید. در همین زمان بود که بیت کوین کش متولد شد. می توان گفت بیت کوین کش یکی از انشعابات بیت کوین است که به دلیل بر طرف کردن برخی از مشکلات بیت کوین پا به عرصه ارزهای دیجیتال نهاده است. بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ پا به این عرصه گذاشت و توانست مشکلاتی مانند کند بودن تراکنش های بیت کوین را برطرف کند. به همین دلیل خود را ” ارز همتا به همتا ” نامید که می توان از آن در انجام بسیاری از معاملات استفاده کرد. بیت کوین کش علاوه بر افزایش سرعت استخراج می تواند با افزایش سایز بلاک ها پردازش بیشتر تراکنش ها را میسر کند.

 • پذیرش بیت کوین توسط ژاپن

ژاپن بیت کوین را به عنوان یک ارز قابل معامله پذیرفت. همان طر که می دانید هر چه تعداد بیشتری از کشورهای جهان اقدام به پذیرش بیت کوین کنند به معنی رسمیت بخشیدن به آن است و تاثیر مستقیمی در ارزش آن خواهند گذاشت. ژاپن بدین منظور قوانینی را نیز وضع کرد. اما بعد از عرضه اولین سکه بیت کوین آن را ممنوع اعلام کردند.

 • افزایش ارزش بیت کوین

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید . یعنی ۵۰۰۰ دلار. این افزایش ارزش بیت کوین بسیاری از افراد را ترغیب به استخراج آن کرد. تا جایی که افزایش بی سابقه قیمت بیت کوین رخ داد یعنی معامله آن با قیمت ۱۰/۰۰۰ دلار!!!

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۸ میلادی

بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. یعنی ۱۶۰۰۰ دلار !!! اما این قیمت پایدار نبود و نوسانات زیادی را در این سال تجربه کرد. به طوری که در انتهای سال ۲۰۱۸ میلادی با نرخ ۴۰۰۰ دلار معامله شد. اما مهم ترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ در بیت کوین چیست ؟

ارزش بیت کوین

 

 • حذف صرافی های کره جنوبی از مارکت کپ

در سال ۲۰۱۸ صرافی های کره جنوبی از محاسبات مارکت کپ حذف شدند و این مساله ضربه سنگینی به ارزش بیت کوین زد. در این هنگام بود که مسئولان کره جنوبی اقدام به تحقیقات مفصلی در این حوزه کردند.

 • استخراج ۸۰% از کل بیت کوین ها

در این سال ۸۰% از کل بیت کوین های موجود استخراج شدند. همان طور که قبلا گفتیم در استخراج این ارز دیجیتال محدودیت وجود دارد و تعداد کل سکه های بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است. در سال ۲۰۱۸ , ۱۶/۸۰۰/۰۰۰ واحد استخراج شد.

 • ممنوعیت تبلیغات بیت کوین در فیس بوک

شبکه اجتماعی فیس بوک که یکی از شبکه های مطرح در حوزه اجتماعی است دست به اقدام عجیبی زد که در جهت منافع بیت کوین بود. و آن هم این بود که تمام تبلیغات مربوط به بیت کوین را در این شبکه ممنوع اعلام کرد. هدف او از اعمال این کار بر بیت کوین چیست ؟ هدف اصلی او جلوگیری از کلاهبرداری توسط معامله گران این ارز دیجیتال بود.

 • ثبت تمام پلتفرم ها به عنوان صرافی

آمریکا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که تمام پلتفرم هایی که در حوزه معاملات ارز دیجیتال به خصوص بیت کوین فعالیت می کنند باید به عنوان صرافی ثبت و شناخته شوند در غیر این صورت از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری خواهد شد. این قانون به دلیل جلوگیری از سوء استفاده های افراد بود.

 • ممنوعیت تبلیغات بیت کوین توسط گوگل

بعد از اینکه فیس بوک اقدام به ممنوع کردن تبلیغات بیت کوین کرد گوگل نیز دست به چنین اقدامی زد و تمام تبلیغات این حوزه را از ماه ژوئن متوقف کرد.

 • سالگرد ۱۰ سالگی

بیت کوین در این سال ۱۰ امین سالگرد تولد خود را جشن گرفت ! بعد از ۱۰ سال که از معرفی و آغاز به کار بیت کوین می گذرد هنوز هم در صدر بهترین و با ارزش ترین ارزهای دیجیتال قرار گرفته و بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از آن هستند.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی

سال ۲۰۱۹ بیت کوین دوباره با رشد قیمتی مواجه شد و با اینکه قیمت خود را در ابتدای سال با ۳۰۰۰ دلار شروع کرده بود توانست بعد از فراز و نشیب های زیاد قیمت خود را به ۱۴۰۰۰ دلار نیز برساند. اما مهم ترین اتفاقات در سال ۲۰۱۹ بر بیت کوین چیست ؟کریپتو کارنسی

 • راه اندازی بکت

بکت یک نوع پلتفرم است که در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار رونمایی شد. این پلتفرم توانست یک بازار قانونی را برای دارایی های دیجیتال راه اندازی کند.

 • قرار دادن بیت کوین در پلتفرم شرکت فیدلیتی

شرکت فیدلیتی که یکی از ثروتمندترین شرکت ها محسوب می شود و ارزش آن به بیش از ۷ تریلیون دلار می رسد دست به اقدامی جالب زد و آن هم امکان خرید و فروش بیت کوین در پلفترم خود بود. این اتفاقدر ماه می افتاد.

 • هک شدن صرافی بایننس

اما در ماه می ۲۰۱۹ اتفاق دیگری نیز افتاد و آن هم هک شدن صرافی بایننس بود. در این هک و سرقت بزرگ ۷۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۴۰ میلیون دلار دزدیده شد. متاسفانه وجود این سرقت ها در تاریخ بیت کوین هر بار موجب سقوط ارزش آن می شود.

 • قابلیت مبادله بیت کوین در واتساپ

سال ۲۰۱۹ سال اوج استفاده از پیام رسان واتساپ بود. بیتکوینیست اعلام کرد که افراد با استفاده از رباتی به نام lite.im می توانند در واتساپ اقدام به معامله بیت کوین کنند. این مساله نه تنها باعث افزایش ارزش بیت کوین شد بلکه ارزش پیام رسان واتساپ را نیز بیشتر کرد.

 • پذیرفتن بیت کوین به وسیله شرکت ای‌تی‌اند‌تی

شرکت شرکت ای‌تی‌اند‌تی را به عنوان غول مخابرات جهان می نامند. این غول در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که به جهت افزایش رفاه کاربران , آن ها می توانند از طریق درگاه پرداخت بیت پی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را پرداخت کنند.

 • پیش بینی در مورد قیمت بیت کوین

در این سال یک تحلیلگ ناشناس ادعا کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال به مرز ۱۶۰۰۰ دلار خواهد رسید. از آن جایی که این تحلیل گر تا تا آن زمان چند پیش بینی صحیح در مورد قیمت این ارز دیجیتال انجام داده بود برخی از افراد را بسیار کنکجاو کرد. اما در پایان سال قیمت بیت کوین به این میزان نرسید و پیش بینی او اشتباه از آب درآمد!

 • توئیت ترامپ

ترامپ رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا توئیتی جالب در مورد عقیده خود نسبت به ارزهای دیجیتال و بیت کوین زد. توئیت او حاوی این پیام بود که : ” طرفدار بیت کوین نیستم و تنها ارزی که داریم دلار است ! “

 • طرفداری سامسونگ از بیت کوین

غول فناوری کره جنوبی به نام سامسونگ در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که بیت کوین را به جمع ارزهای پذیرفته شده وارد کرده است و افراد می توانند با پرداخت بیت کوین کالاهای مورد نیاز خود را از این شرکت خریداری کنند.

 • اظهار نظر مجدد بورس و اوراق بهادار امریکا درباره بیت کوین

در سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا مجددا اعلام کرد که بیت کوین در طبقه بندی اوراق بهادار قرار ندارد و ارزش زیادی برای آن قائل نیست.

 • رد کردن بیت کوین از طرف ETF

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ETF به طور واضح بیت کوین را رد کرد. این رد کردن از سوی بیت ویزا بوده است.

 

سوالات متداول درباره این مقاله 

ارزش بیت کوین چقدر است؟

ارزش بیت کوین از روزی که متولد شد یعنی در سال ۲۰۰۹ میلادی فراز و فرود های زیادی داشت. این ارز دیجیتال که در صدر با ارزش ترین ارزهای دیجیتال قرار دارد با وجود تمام اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی که در طی سال های اخیر تجربه کرد همچنان جزو بهترین ارزها محسوب می شود و افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد از آن بهره می برند.

چرا بیت کوین با ارزش است؟

از سال ۲۰۰۹ تا به امروز عوامل مختلفی مانند تاسیس صرافی , قانون هاوینگ و بسیاری عوالم دیگر موجب شد تا بیت کوین تبدیل به با ارزش ترین ارز دیجیتال در جهان شود.

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چقدر است؟

طبق پیش بینی های صورت گرفته ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ هم روند صعودی دارد و به ارزش خود اضافه می کند.

 

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.
با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *