اتریوم و بیت کوین دو غول بزرگ بازار ارزهای دیجیتال هستند. بیت کوین به عنوان پرچمدار ارزهای دیجیتال خیلی هم بهتر از اتریوم نیست. البته از نقش بیت کوین در پایداری و تغییرات بازار نمی توان چشم پوشی کرد.تفاوت اتریوم و بیت کوین به عنوان دو ارز دیجیتال با ارزش چیست؟ اتریوم و بیت کوین شاید در ظاهر دو ارز دیجیتال باشند اما تفاوت های بسیاری با با یکدیگر دارند. این تفاوت ها باعث می شوند که هدف شما از استخراج آن ها تغییر کند. در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت اتریوم و بیت کوین آشنا کنیم.تفاوت اتریوم و بیت کوین

امروزه بحث در مورد انتخاب و تفاوت بیت کوین و اتریوم ، دو تا از بزرگترین ارزهای دیجیتالی در دنیا زیاد شده است. آیا نسبت به بهترین کیف پول های بیت کوین آگاهی دارید؟ این دو ارز دیجیتالی در بعضی از موارد مشابه و در بعضی دیگر متفاوت می باشند. از این رو کارسازشو در این مقاله سعی کرده، به تمامی تفاوت های موجود در استخراج، قیمت و سرعت آنها بپردازد تا بتوانید به راحتی در بازار ارزهای دیجیتالی مورد نظر خود سرمایه گذاری کنید.

تفاوت اتریوم و بیت کوین در چیست؟

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟ کدام یک ارز بهتری برای استخراج هستند؟ قبل از اینکه به تفاوت این دو ارز دیجیتال بپردازیم بهتر است یک نکته مهم را توضیح دهیم و آن هم تفاوت اصلی و اساسی این دو ارز دیجیتال است. واقعیت این است که اتریوم مانند بیت کوین تنها یک ارز و پول نیست بلکه کاربردهای بیشتری نسبت به آن دارد. مهم ترین تفاوت این دو ارز دیجیتال در این است که اتریوم علاوه بر اینکه دارای ارزش مالی است در ذات خود کارآیی بیشتری نسبت به بیت کوین دارد. اتریوم قابلیت ایجاد قراردادهای هوشمند را در بستر بلاک چین دارد. ایجاد قرار داد های هوشمند به این معنی است که اتریوم با استفاده از بلاک چین که یک بستر غیر متمرکز است می تواند کارهای متمرکزی را انجام دهد. اما دیگر تفاوت های اتریوم و بیت کوین در چیست؟

مهم ترین تفاوت این دو ارز دیجیتال در این است که اتریوم علاوه بر اینکه دارای ارزش مالی است در ذات خود کارآیی بیشتری نسبت به بیت کوین دارد.

سرعت استخراج

بسیاری از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و استخراج ارزهای دیجیتال هستند یک فاکتور مهم دارند و آن هم سرعت استخراج است. با اینکه بیت کوین ارزی با ارزش تر از اتریوم است اما اتریوم دارای سرعت بیشتری در تشکیل بلاک و استخراج است. به طور مثال برای استخراج بیت کوین هر ۱۰ دقیقه یک بار یک بلاک تشکیل می شود که ممکن است زمان زیادی به نظر بیاید اما این کار در اتریوم به ۱۵ ثانیه می رسد.

فراگیر بودن

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که ۲۲ مه هر سال میلادی به عنوان روز ” پیتزا بیت کوین ” نام گذاری شده است. در ۲۲ مه سال ۲۰۱۰ میلادی فردی به نام ” لاسلو هانیچ ” اقدام به خرید دو پیتزا با پرداخت بیت کوین کرد. این روز هر سال توسط طرفداران بیت کوین جشن گرفته می شود. هر سال شکوهمندتر از پارسال! این مساله می تواند نشان دهنده فراگیرتر بودن و شناخته شده تر بودن بیت کوین نسبت به اتریوم باشد.

میزان برق مصرفی در استخراج

حقیقتی که در استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت میزان مصرف برق است ! هر چه انجام تراکنش ها کندتر باشد و نیاز به قدرت بیشتری برای آن باشد مصرف برق نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس تفاوت دیگر اتریوم و بیت کوین در این نکته است. مصرف برق در استخراج بیت کوین بسیار بیشتر از اتریوم است. زیرا اتریوم سرعت تراکنش بالاتری نسبت به بیت کوین دارد و می توان گفت به صرفه تر است.

تفاوت ارزهای دیجیتال

محاسبه کارمزد

دیگر تفاوت اتریوم با ارز بیت کوین در محاسبه کارمزد است. نحوه محاسبه کارمزد در بیت کوین فقط نسبت به زمان و اندازه مورد نظر است اما در مورد اتریوم به شکل دیگری است. مواردی مانند پیچیدگی محاسبات , فضای ذخیره سازی و همچنین استفاده پهنای باند عوامل موثر در محاسبه کارمزد تلقی می شوند.

تقسیم بلاک های پاداش

تقسیم بلاک های پاداش از دیگر تفاوت های این دو ارز دیجیتال محبوب به شمار می رود. بلاک هایی که در بیت کوین ساخته می شوند هر چهار سال یکبار بین استخراج کنندگان تقسیم می شوند اما این زمان در خصوص اتریوم متفاوت است. اتریوم مدل اقتصادی دیگری در این زمینه دارد و آن هم تقسیم بلاک ها به صورت سالانه است.

محدودیت در استخراج

در استخراج سکه های بیت کوین محدودیت وجود دارد. بیت کوین تنها ۲۱ میلیون واحد برای استخراج دارد که با نصف شدن پاداش ” هاوینگ ” و کند شدن زمان استخراج آن ها تمام سکه ها تا سال ۲۱۶۰ به پایان می رسند. اما اتریوم هیچ گونه محدودیتی در میزان استخراج ندارد.

اتریوم و بیت کوین چه تفاوت هایی دارند؟سرمایه اولیه برای شروع کار

تفاوت اتریوم با بیت کوین در نحوه شروع به کار آن ها نیز مشهود است. اتریوم در شروع فعالیت با جذب سرمایه و جمع سپاری اقدام به این کار کرد. اما بیت کوین دقیقا روندی معکوس را در پیش گرفت به این صورت که ابتدا معرفی شد و سپس اولین استخراج کنندگان بیشترین بیت کوین موجود را در اختیار خود گرفتند.

ایجاد توکن های دیجیتالی

زمانی که یک ارز دیجیتال به شما امکان ایجاد توکن های دیجیتالی را می دهد به این منظور است که شما بتوانید برای نشان دادن دارایی , اثبات عضویت و سهام مجازی خود از آن استفاده کنید. این امکان نوعی از قراردادهای هوشمند محسوب می شود که نتیجه آن سازگاری با تمام کیف پول هاست. این ویژگی در مورد اتریوم وجود دارد اما بیت کوین فاقد آن است.

اتریوم و بیت کوین: دوجنبه بسیار متفاوت

افراد زیادی ویژگی های اتریوم و بیت کوین را با هم مقایسه می کنند.واقعیت این است که مقایسه آن ها زیاد درست نیست چون پروژه های متفاوتی هستند و با اهداف متفاوتی ساخته شده اند. بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال نسبتا پایدار پدید آمد اما اتریوم با هدف هوشمند سازی بیشتر ارتباطات و قرارداد ها ساخته شد و ارز مخصوص آن برای فرایند های پرداخت این قراردادهای هوشمند کاربرد دارد.

اگر اين مقاله براي شما مفيد بود در وب سايت کارسازشو آن را لايک کنيد و اگر نياز به آموزش هاي تکميلي يا جديد داشتيد در بخش نظرات آن را بيان کنيد.با ارائه نظرات در بهبود محتوا و کيفيت آن به ما کمک خواهيد کرد. هدف ما ارتقاي دانش و پاسخ به سوالات شماست.

در شرایط حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی با رقابتی که ایجاد شده , کسب و کاری برنده این ماراتن خواهد شد که بتواند محتوای حرفه ای و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان سایت خود ایجاد کند. نگین حبیب زاده هستم استراتژیست تولید محتوا برای کسب و کارهای تحت وب. بنده و تیم تولید محتوای کارسازشو آماده ارائه خدمات مشاوره و تولید محتوا به کسب و کارهای نوپا در وب هستیم. بنده را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۳۸

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :