بسیاری از کسب وکار های آنلاین چندین میلیون هزینه تبلیغات آنلاین ، خرید بک لینک ، تولید محتوا و…. میکنند.خیلی از این سایت ها ورودی خوبی نیز دارند اما به درآمد منتهی نمیشود!!!…. به نظر شما مشکل کجاست؟ بسیاری از افراد انتظاری که از یک سئوکار دارند فقط افزایش ورودی گوگل میباشد ، در صورتی که این اشتباه است ، یک سئوکار حرفه ای یک متخصص در زمینه افزایش درآمد وبسایت نیز باید باشد.

بررسی وضعیت سئو سایت چرا اینقدر مهم است؟

بررسی وضعیت سئو سایت شما به دلایل مختلفی مهم است. اولین و مهم ترین بررسی استراتژی شما برای سایت است و اینکه سئو داخلی و خارجی شما واقعا درست انجام شده است. الگوریتم های گوگل روز به روز پیچیده تر و هوشمند تر می شوند. اگر فرآیند سئو سایتتان را برون سپاری کرده اید و علمی از سئو ندارید حتما باید وضعیت سئو سایتتان را بررسی کنید تا از عملکرد شرکتی که برای خدمات استفاده کرده اید مطمئن شوید.

ابزار بررسی سئو سایت می تواند به شما کمک کند؟

ابزار بررسی سئو سایت شاید بتواند به شما کمک کند آیا واقعا اشکالات و ایراداتی که این ابزارها به شما نمایش می دهند قابل اعتماد هستند!بگذارید سئو را به گونه کاملا متفاوتی برای شما تعریف کنم. تا امروز تعاریف بسیار متعددی برای سئو (اگر سئو را بخشی از دیجیتال مارکتینگ بدانیم!) ارائه شده است که بسیار کوتاه و مختصر هستند و مهم ترین تعاریف ارائه شده در زیر آورده شده است :

1- سئو سلسه فعالیت های مرتبط و متوالی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

2- علم و هنر هماهنگی کوشش ها و تلاش ها در بین بخش های مختلف سایت

3- داشتن نقش رهبر در جذب ترافیک و بازاریابی کسب و کار اینترنتی

4- انجام برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و هماهنگی و کنترل فعالیت های سایت

کامل ترین و جامع ترین تعریف سئو :

سئو فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع محتوایی در برنامه‌ریزی، سازماندهی و هماهنگی و هدایت امکانات سایت است که برای دستیابی به اهداف کسب و کار اینترنتی بر اساس استراتژی سایت مورد قبول صورت می‌گیرد. تعریف بالا، پنج قضیه اساسی را که زیر بنای مفاهیم کلی نظری و عملی سئو است را می گیرد که شامل:

1ـ سئو یک فرآیند است.
2 ـ مفهوم پنهان سئو، هدایت منابع محتوایی و علمی است.
3 ـ‌ کارشناس سئو مؤثر، تصمیم های مناسبی می گیرد و به نتایج مطلوبی دست می یابد.
4 ـ سئو اصولی، به تخصیص و مصرف مدبرانه منابع محتوایی می‌گویند.
5 ـ سئو بر فعالیت های هدفمند تمرکز دارد.

سئو علم است یا هنر؟

براساس تحقیقات محتلف می توان گفت سئو یک علم است نه یک هنر یعنی هر کسی با داشتن این علم می تواند سایتی را بهینه سازی کند اما در پاسخ دقیق تر به این سوال می توان گفت که در واقع بخشی از دانش سئو را می توان از طریق آموزش سئو فرا گرفت بخش دیگر را ضمن تجربه و کار باید آموخت و بخشی را که با آموزش فرا گرفته می شود،‌علم سئو و بخشی را که موجب به کار بستن اندوخته ها در شرایط گوناگون می شود، هنر سئو می نامند.

 سئو،علم دانستن است و هنر توانستن

پس نتیجه می گیریم که تحلیل سئو سایت را نمی توان به طور کامل به ابزار تحلیل سئو سایت سپرد و باید یک کارشناس سئو این مسئله را با ابزارهای تحلیل سئو و هنر خودش انجام دهد.