در زمانی که وبلاگ‌ها در میان مردم به شهرت رسیدند، بازاریابی و تبلیغات از طریق افراد تاثیرگذار (influencer marketing) رواج یافت. اینستاگرام در حال حاضر آخرین معدن طلایی است که به عنوان پلت فورمی برای تبلیغات از آن استفاده می‌شود. این پلت‌فورم برای انواع و اقسام شرکت‌ها به خوبی کار می‌کند؛ چه در زمینه کیف و کفش باشند یا تناسب اندام؛ چه موضوع کارشان گشت‌وگذار باشد یا تجارت الکترونیک و… اینستاگرام برگ برنده بیشتر برندها بوده است.

 در تبلیغات در اینستاگرام ، شما چگونه می‌توانید افراد تاثیرگذار اینستاگرام که آن‌ها را اینفلوئنسر می‌نامند، پیدا کنید؟ سوال مهم‌تر این است که وقتی آن‌ها را پیدا کردید، چطور می‌خواهید از آن‌ها بخواهید که برایتان تبلیغات کنند؟ بیشتر شرکت‌ها و برندها این کار را به آژانس‌های تبلیغاتی‌ واگذار می‌کنند که دپارتمان مخصوصی برای کار با اینفلوئنسرها دارند. با این حال اگر شما می‌خواهید این کار را خودتان انجام دهید، در زیر هفت سوال و نکته برای کار با این افراد را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام، بزرگ ترین و فعال ترین رسانه اجتماعی در دنیاست که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر به صورت ماهانه در آن حضور فعال دارند. با جامعه بزرگی شبیه به این، تعجب آور نیست که کسب و کارها به طور فزاینده ای با پیگیری برنامه تبلیغات موفق در اینستاگرام در مدت زمان کوتاهی از این رو به آن رو شوند! اینستاگرام به سرعت به یکی از برترین ابزارهای بازاریابی و بازارسازی برای کسب و کارها تبدیل شد. اینکه چرا تبلیغات در اینستاگرام تا این اندازه مؤثر است را باید در محبوبیت عکس و فیلم نسبت به سایر گونه های محتوا در سایر رسانه های اجتماعی مجازی، جستجو کرد.

اینستاگرام، بزرگ ترین و فعال ترین رسانه اجتماعی در دنیاست که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر به صورت ماهانه در آن حضور فعال دارند.

آیا تبلیغات در اینستاگرام برای کسب و کار شما مناسب است؟

به این سوال ها فکر کنید: چه کسانی در اینستاگرام هستند؟ تنها نوجوانان و جوانانی که عکس سلفی میگیرند؟ آیا مسن تر ها از اینستاگرام استفاده میکنند؟جالب است که بدانید بیشترین درصد کاربران اینستاگرام بین سنین ۱۸ تا ۲۹ سال هستند(حدود ۵۵درصد)، بعد از آن سنین بین ۳۰ تا ۴۹ سال قرار دارند (۲۸ درصد) و سایر کاربران اینستاگرام را افراد مسن تر یا جوان تر تشکیل میدهند. اکثر کاربران اینستاگرام در شهرها زندگی میکنند و بخش کمتری در حومه ی شهرها.

حال با توجه به کاربران اینستاگرام و محصول و خدماتی که شما ارائه میدهید باید دید آیا مشتری های شما را میتوان در بین کاربران اینستاگرام یافت؟ حتی اگر محصولات شما آفلاین هستند و یا خدماتی را فارغ از دنیای اینترنت ارائه میدهید باز برای برندینگ خود نیاز دارید که از بستری برای دیده شدن و شناساندن خود به مخاطب استفاده کنید و دنیای اینستاگرام این روزها به یک رسانه ی پرمخاطب دیداری و شنیداری تبدیل شده است.با این توصیف، کسب و کاری مثل کسب و کار شما چگونه می تواند یک تبلیغات موفق در اینستاگرام را با استفاده از قابلیت های این شبکه اجتماعی بزرگ پایه گذاری کند؟

[jwp-video n=”1″]

۱. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام با قالب های آگهی آشنا باشید

اگر در تبلیغات تازه کار هستید، برای تبلیغات موفق در اینستاگرام نیازمندید که چهارچوب های تبلیغاتی مختلف که در دسترس شماست را بشناسید. چهار نوع از پرکاربردترین موارد آن را در زیر آورده ایم.

تبلیغات با عکس در اینستاگرام

تبلیغات با عکس، بیشترین نوع آگهی است که مردم در اینستاگرام می بینند. این عکس ها معمولا از یک تصویر به همراه علامت “مورد حمایت” در گوشه بالا سمت راست دیده می شوند.

تبلیغات با عکس های متوالی در یک پست

امکان قرار دادن چندین عکس در یک پست در اینستاگرام، به کسب و کارها اجازه می دهد که عکس های متوالی مربوط به یک تبلیغ را در قالب یک پست بگنجانند. این نوع از تبلیغات که به چرخ و فلک افقی معروف است، زمانی کاربرد دارد که صاحب آگهی می خواهد در قالب چند تصویر متوالی، توجه مخاطب را به مهم ترین جنبه های آگهی در عکس های متوالی جلب کند.

تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام

تبلیغات ویدیویی یک روش قدرتمند برای جذب مخاطبان در اینستاگرام است و به بهترین شکل ممکن مخاطب را با محتوای تبلیغ درگیر می سازد. مردم عاشق دیدن ویدیو‌ها هستند، حتی اگر کوتاه باشند. اگر به دنبال بهترین راه برای درگیر کردن ذهن مخاطبتان با آگهی هستید، پیشنهاد ما به شما تبلیغات ویدیویی است.

تبلیغات خیمه ای (Marquee ads)

تبلیغات خیمه ای نوعی از کمپین های یک روزه تبلیغاتی هستند که تاثیرات تضمین شده ‌ای دارند. شیوه کار این تبلیغات بدین صورت است که اینستاگرام محتوای آگهی را در بالاترین قسمت صفحه مخاطب در صفحه پست‌های پیشنهادی قرار می دهد.  با تبلیغات خیمه ای، کسب و کار‌ها می توانند یک تبلیغ را با چند آگهی مختلف سه بار در یک روز در معرض دید کاربر قرار دهند.

تبلیغات چرخشی

تبلیغات چرخشی یک لایه از تبلیغات تصویری، عمیق‌تر هستند. افراد می‌توانند با کشیدن انگشت به طرفین روی این نوع آگهی‌ها، عکس‌های بیشتری ببینند و با لمس یک دکمه‌ به وب‌سایتی بروند و اطلاعات بیشتری کسب کنند.

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرام

۲. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام مخاطبین هدف را شناسایی کنید

هیچ چیز از این مهم تر نیست که تبلیغات شما در دید افرادی قرار بگیرد که مشتری بالقوه شما هستند! یکی از بزرگ ترین فواید تبلیغات در اینستاگرام این است که با تبلیغات فیسبوک، به صورت یکپارچه عمل می کند. به این معنی که شما از  قابلیت های فیسبوک برای پیدا کردن مخاطب خاص یک تبلیغ، برای بهتر دیده شدن آگهی خودتان استفاده می کنید. ویژگی های پیشرفته فیسبوک به شما این امکان را می دهد که مخاطبان را بر اساس فرهنگ، شباهت به چهره های مشهور، جنسیت، زبان، سن، علاقه مندی ها و …  انتخاب کنید. با استفاده از این قابلیت های پیشرفته، این امکان وجود دارد که تعداد کلیک بر روی پست شما افزایش یابد. چرا که تبلیغات شما برای افرادی ارسال می شود که احتمالا به کسب و کار شما علاقه مندند.

علاوه بر آن، افزایش تعداد کسانی که پست شما را می بینند سبب می شود که به واسطه افزایش بازدیدکننده، هزینه تبلیغات کلیکی در اینستاگرام برای شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.اطمینان حاصل کنید که برای انتخاب صحیح طیف مخاطب مورد نظرتان، با دقت کافی و بدون عجله عمل کرده اید. در مورد کسانی که به عنوان مشتری هدف در نظر دارید، فکر کنید. بر همین اساس کمپین تبلیغاتی خاص آنها را تهیه کنید.

نکته بسیار مهم

عبارت معروفی از اساتید عرصه ی تبلیغات بر جای مانده است که “ما میدانیم نیمی از هزینه ی تبلیغات را دور میریزیم، اما نمیدانیم کدام نیمه”. با ورود به عرصه ی دنیای اینترنت و تبلیغات اینترنتی، رصد مخاطبین و نتیجه تبلیغات بسیار ساده تر از روزگاران پیشین در حال انجام است. در نظر داشته باشید که پیش از برداشتن گام و طراحی و انجام تبلیغات، مخاطبین خود را شناسایی کنید و ببینید آن ها که بدنبالشان هستید، چه علایقی دارند وحضورشان بیشتر در کجاست؟

۳. از چهره های تاثیرگذار مجازی برای تبلیغات موفق برای اینستاگرام استفاده کنید

مشارکت با افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات موفق در اینستاگرام است که سبب افزایش آگاهی مردم نسبت به یک برند شده و سبب می شود که هواداران آن چهره محبوب به دنبال کننده شما در اینستاگرام ‌بدل شوند. تعداد زیادی از نویسندگان حرفه ای، چهره های مشهور در اینترنت و رسانه های اجتماعی که تعداد قابل توجهی فالوئر در اینستاگرام دارند، گزینه خوبی برای مشارکت با شما در بهبود جایگاه برند شما هستند.

۴. آگهی را متناسب با آداب و فرهنگ مخاطبان تهیه کنید

برخی از بهترین کارکردهای تبلیغات در اینستاگرام با صرف انجام تبلیغ محقق نمی شود. یکی از کارهای خوبی که اینستاگرام می کند این است که بدون توجه به عکس و نوشته زیر عکس، تبلیغات را به صورت بومی ‌در دید کاربران جایگذاری می کند. به جای تلاش برای ساخت آگهی های خلاقانه به صورت تصویر، باید طوری خلاقیت به خرج دهید که محتوای تبلیغات در قالب پست های معمول اینستاگرام جایگذاری شود. این کار سبب می شود که وقتی شخص، صفحه اینستاگرامش را باز می کند، پست شما را همانند پست هایی که اقوام و دوستانش منتشر می کنند، ببیند و واقعا به آن توجه کند.

یک نکته مهم را به خاطر بسپارید! از محتوای تصویری جالب توجه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید کیفیت عکس ها و ویدئوهای استفاده شده بالا باشند. برخلاف رسانه های اجتماعی که استفاده از تبلیغات تکراری و کپی شده نقش محوری دارد، تبلیغات اینستاگرام باید حول محتوای تصویری الهام بخش انجام گیرد.

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرام

۵. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام از هشتگ های رایج استفاده کنید

براستی دنیای رسانه های اجتماعی بدون هشتگ چطور بود؟ برای اینکه در دریایی از پست های اینستاگرام پست شما مورد توجه مخاطبین قرار گیرد، استفاده از هشتگ بسیار مهم است. یکی از موثرترین راه ها برای تبلیغات موفق در اینستاگرام استفاده از هشتگ های رایج است، به‌طوری که در قد و قامت برند شما باشد. وقتی مردم هشتگ ها را جستجو می کنند و متوجه محبوبیت خاص یک هشتگ می شوند، این امکان را خواهند داشت که کسب و کار شما را پیدا کنند.

منابعی که می توانیم در آن هشتگ های محبوب رایج را پیدا کنید

 • Hashtagify
 • Keyhole
 • Websta
 • org

یکی از روش‌های دیگر این است که هشتگ منحصر به فرد خودتان را محبوب کنید. این کار باعث می شود تا هشتگ شما منحصر به فرد باشد و صرفا به کسب و کار شما برگردد. هشتگ های محبوب شده یکی از بهترین راه ها برای افزایش تعداد بازدید کننده ها و ایجاد جمعیتی از طرفداران وفادار به برند شما خواهد بود که حاصل همان تبلیغات موفق در اینستاگرام است. توجه داشته باشید اگر تعداد کسانی که دنبال می کنید زیاد نباشد، زمان زیادی طول می کشد که هشتگ شما به یک هشتگ رایج تبدیل شود.

۶. از مخاطبانتان بخواهید دست به کار شوند

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا از بیننده فایل ویدیویی یا استوری بخواهید از پیج شما بازدید کنند، لینک روی صفحه را باز کند و یا حتی از شما خرید کنند. این کار ساده به اندازه اعتبار یک برند اهمیت دارد. شما احتمالاً علاقه دارید تا نتایج عملی تبلیغات را در قالب افزایش بازدید کننده یا حجم فروش ببینید و با این ترفند ساده این امکان را خواهید داشت. دعوت به اقدام، کمک می کند تا مخاطبان شما بیشتر با تبلیغ شما ارتباط برقرار کنند.

اینستاگرام به طراحی و گرافیک توجه زیادی دارد و انواع متنوعی از دکمه های مخصوص این کار را به صورت پیش فرض در نظر گرفته است که همه آنها به زبان انگلیسی هستند. ولی شما می توانید از معادل فارسی آنها استفاده کنید. مثال هایی از عباراتی که می توانید مخاطب را به انجام آن ترغیب کنید در زیر آمده است:

 • همین الان خرید کنید.
 • همین الان رزرو کنید.
 • با ما تماس بگیرید.
 • ثبت نام کنید.
 • بیشتر بدانید.
 • همین حالا دانلود کنید.
 • همین حالا نصب کنید.
 • از اپلیکیشن استفاده کنید.
 • همین حالا گوش کنید.
 • بازی کنید.
 • ویدئو را ببینید.
 • بیشتر ببینید. 

۷. با آزمون و خطا عملکردتان را بهینه کنید!

آزمون و خطا یکی از مهم ترین جنبه های تبلیغات است. برای داشتن یک تبلیغات موفق در اینستاگرام، با استفاده از آزمون و خطا می توانید بهترین عملکرد را در تبلیغات تان ایجاد کنید. عکس تان را عوض کنید یا متن زیر عکس را تغییر دهید. عبارتی که برای دعوت مخاطب به اقدام در نظر گرفته اید را نیز تغییر دهید و بازخورد این تغییر را ارزیابی کنید. مطمئن باشید که نتیجه متفاوت خواهد بود.

۸-تاثیر محتوا را در تبلیغات اینستاگرام جدی بگیرید

برای داشتن تبلیغات خوب در اینستاگرام نیاز است محتوا خوب تولید کنید. یک محتوا خوب نیازمند استراتژی درست و اصولی است.محتوا اصلی‌ترین پایه استراتژی بازاریابی اینستاگرام است. در گام‌های قبلی درباره بازار هدف صحبت کردیم.  حال باید به شما بگوییم اگر محتوای تولید شده در صفحه شما مرتبط با بازار هدف شما نباشد، شانس موفقیت پیج شما در اینستاگرام کم و کم‌تر می‌شود.

محتوا در پیج ‌های اینستاگرام را می توان به چند دسته تقسیم نمود:

۱-محتوا مصول‌محور:

این نوع از توید محتوا، متداول‌ترین نوع استراتژی بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام است.جلی کردن مخاطبین با محتوا محصول‌محور به این معنی است که؛ شما صفحه‌ای با عکس‌ها و ویدیوهای محصولات خود خواهید داشت. در بخش‌های اولیه مقاله درباره استفاده از عکس‌ها به تفصیل صحبت کردیم. در این نوع استراتژی چیزی که همواره در انتشار عکس‌ها و فیلم‌ها باید به خاطر داشته باشیم این است که؛ مخاطبین خود را به سمت جمله‌ی ” هی این محصول ما رو امتحان کن، عالیه” پیش ببریم. این سوق دادن مخاطبین به سوی خرید هرگز نباید آشکارا و محسوس باشد. ما باید یاد بگیریم چطورمحصولات خود را معرفی کنیم تا کشش لازم برای خرید در مخاطبین را ایجاد کنیم.

۲-محتوا فرهنگ‌ محور:

 گاهی‌ اوقات شما نه محصولی برای فروش دارید و نه قصد داشتن صفحه‌ای برای فروش محصولات دارید. اما شروع به انتشتر پست‌هایی با یک موضوع خاص می‌کنید. دنبال کردن یک هدف در فضای اینستاگرام و البته طی کردن مسیر درست رفته رفته به شناخته شدن شما کمک می‌کند. پس از جذب مخاطبین بالا و جلب اعتماد آنها شما می‌توانید یکی از هزاران بلاگری باشید که اقدام به معرفی محصولات برند‌های مختلف می‌کند.

۹-هیجان ایجاد کنید

اگر هدف شما از راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرام، معرفی و درنهایت فروش محصولات یک برند است. همواره باید مدنظر داشته باشید که تعامل با مخاطبین اصلی‌ترین نکته برای رسیدن به هدف است. مخاطبین چه زمانی ترغیب به خرید می‌شوند؟ زمانی که تخت تاثیر شما و پیج شما قرار بگیرند. چه زمانی می‌توان مخاطبین را تحت تاثیر قرار داد؟ وقتی که با آنها رابطه دو طرفه و دوستانه‌ای برقرار کرد.

صفحه شما نیاز به ایجاد تعامل و هیجان دارد. یکی از راهکارهایی که برای ایجاد هیجان استفاده می‌شود و تا به امروز نتایج خوبی هم داشته: برگزار کردن مسابقه برای فالورها است. برای اجرای مسابقه ایده‌های زیادی می‌توان داشت اما ما در اینجا به دوتا از آنها اشاره می‌کنیم.

متدوال‌ترین نوع این مسابقات به Comment-to-enter معروف هستند.

ساده‎ترین راه برای شرکت را دارند به همین دلیل بین صفحات برگزارکننده محبوبیت دارند. در این نوع مسابقه کافی است از بازدیدکتتدگان خود بخواهید عکس و پست مورد نظ را لایک کنند، کامنت بگذارند و تعداد مشخصی از افراد را تگ یا منشن کنند. این نوع مسابقات علاوه بر بالا بردن اینگجیمنت پیج شما، باعث بالا رفتن تعداد فالورها و معرفی صفحه محصولات شما به نفرات بیشتری نیز می‌شوند.

مسابقه عکس :دومین روش متداول در برگزاری مسابقات، مسابقه عکس است.

از شرکت‌کنندگان بخواهید با یک موضوع خاص و استفاده از یک هشتگ خاص وارد مسابقه شوند. و پس از آن شما با انتخاب از بین عکس‌های ارسالی برنده را مشخص می‌کنید. این روش علاوه‌بر اینکه فوق‌العاده ساده است به میزان قابل توجهی برای انتشار اخبار مرتبط با کسب‌وکار شما مفید است.

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرامجـمع بـندی قـسمت اول

تبلیغات موفق در اینستاگرام مستلزم شناخت دقیق انواع قالب های رایج آگهی است. همچنین لازم است از روش هایی مثل محبوب کردن یک هشتگ برای پیشبرد کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید. فراموش نکنید که شخصیت های محبوب اینستاگرامی ‌می توانند به شما در تبلیغات کمک کنند، به شرط آنکه درست از آنها کمک بگیرید. در آخر هم یادتان باشد، با قرار دادن لینک هایی مثل «همین‌الان خرید کنید!» یا «با ما تماس بگیرید!» مخاطبان را ترغیب کنید تا از صفحه شما بازدید کنند.

تبلیغات در اینستاگرام

۱۰ نکته دوم برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی

در تجارت و کسب‌وکار هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد، اما کارهایی هست که با انجام آنها می‌توانید شانس موفقیت‌تان را افزایش دهید. درک و به‌کارگیری موارد ده‌گانه‌ی زیر احتمال رشد برندسازیِ کسب‌وکار شما را از طریق تبلیغات اینستاگرامی افزایش می‌دهد. در ادامه، نکاتی را خواهید خواند که باید تمرکزتان را روی آنها بگذارید.

۱. عکس‌های قوی و طبیعی

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی برای به‌اشتراک‌گذاری عکس است و به همین دلیل بر پایه‌ی مسائل بصری بنا نهاده شده است. تنها موردی که میان همه‌ی حساب‌های کاربریِ موفق و محبوب در اینستاگرام مشترک است، عکس‌های خارق‌العاده‌شان است.به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی‌تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منجر شوند، استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا یک ضرورت است. در کنار اینکه عکس‌ها باید چیزی بیش از یک عکس «معمولی و محو» باشند، باید طبیعی و اینستاگرامی نیز به نظر برسند تا افراد صرفا به خاطر تبلیغاتی بودن‌شان، آنها را رد نکنند.

تبلیغات در اینستاگرام

شرکت غذاییِ «فیلادِلفیا» (Philadelphia) با به اشتراک‌گذاریِ عکسی که هم خیال‌انگیز بود و هم اشتها را تحریک می‌کرد، افزایش فروشی ۴۱ درصدی را مشاهده کرده است.عکس‌هایی که طوری با پست‌های دیگر ترکیب می‌شوند که گویا «یکی از پست‌های خود آنها» هستند، باعث می‌شوند که کمپین تبلیغاتی‌تان طبیعی جلوه کند. بنابراین، کاربران اینستاگرام به جای اینکه با سرعت نور از روی عکس‌های‌ شما عبور کنند، با دقت تماشای‌شان خواهند کرد.

تبلیغات اینستاگرامی در صنایع غذایی

۲. از برندینگ بکاهید

همان‌طور که قبلا اشاره شد، عکس‌های‌تان باید فوق‌العاده باشند، به طوری که بخشی از سایر عکس‌ها به نظر بیایند. همچنین پست‌های‌تان نباید به بازدیدکنندگان این حس را منتقل کنند که دارید مستقیما چیزی را به آنها می‌فروشید.با اینکه قرار دادن لوگوی‌ برندتان روی عکس‌ها بسیار وسوسه‌انگیز است، نباید اجازه دهید که برندتان روی عکس سایه بیاندازد. بلکه عناصر خلاقانه‌ی عکس‌تان باید برند یا محصول‌تان را معرفی کنند.سونی در یکی از پست‌هایش، برندسازیِ کمتری نسبت به سایر پست‌های اینستاگرامی‌ آنها داشت. حالا ببینیم نتیجه چطور بود؟ ۴۳ رتبه ترفیع در یادآوری تبلیغات، ۶ رتبه ترفیع در آگاهی از محصول و ۶ رتبه ترفیع در پیام‌رسانی!

سونی و صنایع غذایی

«نانیگانز»، که یک شرکت پیشرو در تکنولوژیِ تبلیغات است، در پستی در سایت «مارکتینگ‌لَند» (Marketing Land) نوشته است:«اگر قصد دارید که لوگوی‌تان را در تبلیغات‌تان بگنجانید، این کار را ماهرانه انجام دهید. در غیر این صورت، یک عنصر سمبولیک یا یک رنگ شاخص برای برندسازیِ به‌یادماندنی، اما نه خیلی غالب، برای برندتان انتخاب کنید.»

۳. هرچه نوشته‌ی درون عکس‌ کمتر باشد، بهتر است

این موضوع باید تا حالا روشن شده باشد، اما هرچه تبلیغات شما مانند یک پست واقعی به نظر برسد، احتمال اینکه بازگشت سرمایه‌‌‌ای، بیش از حد متوسط را مشاهده کنید، افزایش خواهد یافت.اینستاگرام کلا بر پایه‌ی عکاسی است. پس به آن به چشم شبکه‌ای اجتماعی برای هنر نگاه کنید. اگر به ۱۰ حساب کاربری برتر اینستاگرام در سال ۲۰۱۵ سر بزنید (البته نه آنهایی که متعلق به افراد مشهور است)، خواهید دید که به ندرت متنی در آنها وجود دارد و تنها درون تعداد اندکی از آنها لوگو مشاهده می‌شود.

قانون محدودیتِ ۲۰ درصدی متن‌های درون هر عکس که در تبلیغات فیسبوکی وجود دارد، در اینستاگرام اعمال نمی‌شود. به این دلیل که اینستاگرام می‌داند که عکس‌هایی که با نوشته پر شده‌اند، بازدیدکنندگان زیادی نخواهند داشت. بگذارید این‌گونه بگوییم: «این یک قانون نانوشته است.»

شرکت «ایزی کانوِس پرینتس» (Easy Canvas Prints) که یک شرکت تجارت الکترونیک در آمریکا است و عکس‌ها را به پرینت‌های سفارشی تبدیل می‌کند، از تبلیغات اینستاگرامی‌اش به طور شگفت‌آوری نتایج مثبت به دست آورده است: ۵۵ درصد هزینه‌ی اکتسابِ پایین‌تر و ۳.۱۹ بازگشت از هزینه‌ی تبلیغات (بیش از ۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه)، به نظر شما چطور است؟!

تبلیغات اینستاگرامی easyprint

۴. کوتاه بنویسید

می‌دانیم که مصرف‌کنندگان و کاربران شبکه‌های اجتماعی تنها برای مدت زمان کوتاهی به هر چیزی توجه می‌کنند. کار شبکه‌های اجتماعی رساندن مقدار ثابتی خبر و شایعه به کاربران با کمترین نیاز به مطالعه است و اینستاگرام از این قضیه مستثنی نیست، حتی می‌توان گفت اینستاگرام مکانی است که کاربران آن کمترین تمایل را به «خواندن» دارند!

همان‌طور که تصاویرتان نباید خیلی نوشته داشته باشند، متن همراه عکس یا همان «کپشن‌» نیز نباید «قصه‌ی حسین کُردِ شبستری» را تعریف کند. یادتان باشد «هر چه کمتر، بهتر» در فیسبوک، طول ایده‌آل هر پست ۴۰ کاراکتر است. کپشن‌های اینستاگرامی هم باید در همین حدود باشد و نباید از حدود ۴۰ کاراکتر بیشتر باشند.

۵. تبلیغات آزمایشی انجام دهید

یکی از عواملی که باعث شده است تا اینستاگرام به چنین پلتفرمِ مناسبی برای کسب‌وکار تبدیل شود، این است که فیسبوک عاقلانه تصمیم گرفت تا اینستاگرام را به روند تبلیغاتیِ ساده و مؤثرِ خودش اضافه کند.شکی نیست که داشتن توانایی هدفمندسازی و همان خلاقیتی که قبلا برای‌تان موفقیت کسب کرده است، عدم قطعیتِ مرتبط با شروع به کار یک کانال جدید را نیز کاهش می‌دهد.

بعضی صاحبان کسب‌وکارها ممکن است فرض کنند که می‌توانند کارهای موفق قبلی‌شان را کپی و تکرار کنند. این کار ممکن است گاهی جواب بدهد، اما بهتر است پیش از اینکه پول‌تان را خرج دستیابی به تمام مخاطبانتان کنید، ابتدا تبلیغات‌تان را امتحان کنید.شما باید بفهمید که مخاطبان‌تان در اینستاگرام چه مواردی را می‌پسندند و دوست دارند و چه مواردی را نادیده می‌گیرند. حتی اگر همان مخاطبان جوانِ فیسبوکی‌تان را دارید، تضمینی نیست که همان کارهای سابق در اینستاگرام هم جواب دهند. چند کمپین کوچک راه بیندازید تا بهتر متوجه شوید که چه عواملی، واکنش‌های مثبتی در پی دارند.

۶. اینستاگرام فیسبوک نیست

درست است که اینستاگرام متعلق به فیسبوک است و باز هم درست است که تجمیع تبلیغات میان فیسبوک و اینستاگرام یک‌پارچه است. اما این به آن معنا نیست که از نقطه نظر تبلیغات، این دو شبکه‌ی اجتماعی کاملا یکسان هستند، بلکه از لحاظ جمعیت‌شناسی و رفتارشناسیِ کابران‌شان بسیار متفاوتند.

۱-جمعیت‌شناسی

پایه‌ی جمعیتی اینستاگرام جوان‌تر از فیسبوک است. در میان کاربران اینترنتی ۲۸ درصدشان در اینستاگرام فعال هستند. نکته‌ی مهم این است که زنان بخش وسیعی از کاربران اینستاگرام هستند و نوجوانان نیز بخش عمده‌ای از مخاطبان آن را تشکیل می‌دهند.در فیسبوک نیز زنان بیش از مردان حضور دارند و گرو‌ه‌های سنی عمده‌ی آن بین ۱۸ تا ۲۹ سال و ۳۰ تا ۴۹ سال است. اما مهم‌ترین تفاوت آنها این است که فیسبوک افراد مسن‌تر (۵۰ تا ۶۴ سال و بالای ۶۵ سال) را بیشتر از اینستاگرام جذب کرده است.

تبلیغات اینستاگرامی و جمعیت‌شناسی

۲-رفتارشناسی کاربران

ریشه‌ی تفاوت رفتار در این دو شبکه‌‌ی اجتماعی، در واقع مرتبط با ماهیت هر کدام از آنها است: اینستاگرام روی عکس‌ها و ویدئوها تمرکز دارد، در حالی که محتوایی که در فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود، از نظر نوع قالب‌، ترکیبی‌تر و گسترده‌تر است.

آنچه واقعا باید بدانید و از آن سود ببرید، در زیر آمده است:

 • احتمال وابستگی افراد به یک برند در اینستاگرام دوبرابر بیشتر است.
 • اینستاگرام به ازای هر فالوئر (دنبال‌کننده)، ۵۸ بار بیشتر از فیسبوک وابستگی و فعالیت به همراه دارد.

۷. باید دکمه‌ای برای ادامه‌ی کار تعبیه کنید

پست‌های اینستاگرامی که پست‌های تبلیغاتی نیستند، جایی برای کلیک کردن و ادامه دادن ندارند و همان‌طور که می‌دانید، تنها لینکی که می‌توان روی آن کلیک کرد، در قسمت Bio (اطلاعات شخصی صاحب پروفایل) است.اگر شما جزو ۵۰۰ شرکت برتر دنیا نباشید، همانقدر که آگاهی از برند مهم است، احتمالا علاقه‌مندید که نتایجی واقعی از تبلیغات‌تان ببینید (فروش، تولید پیش‌رو و…). با تبلیغات اینستاگرامی، می‌توانید دکمه‌های فراخوان (Call To Action-CTA) اضافه کنید تا از شر جمله‌ی تکراریِ «لینک در بیو» خلاص شوید.

تبلیغات اینستاگرامی

CTAهای مختلفی در اینستاگرام موجود هستند، مانند: Shop Now، Book Now، Learn More، Sign Up، Download، Watch Now، Contact Us و Apply Now.

۸. با صفحات فرود غیرواکنش‌گرا (unresponsive) مخاطب را ناامید نکنید

هیچ چیز به اندازه‌ی یک صفحه‌ی فرود غیرواکنش‌گرا نرخ تبدیل یک آگهی را کاهش نمی‌دهد. فرض کنید که یک تبلیغ خیلی خوب ساخته‌اید که مورد توجه واقع شده است، اما با دسترسی به یک صفحه‌ی فرودِ نامناسب برای موبایل، همه آن صفحه را می‌بندند.دیدن یک صفحه‌ی غیرواکنش‌گرا روی موبایل مانند این است که به سینما بروید و ببینید در بوفه‌ی آن نوشابه یا پاپ‌کورن پیدا نمی‌شود. این یک تجربه‌ی بد برای مشتریان است که به هر قیمتی شده باید از آن جلوگیری کرد.

اینستاگرام یک اپلیکیشن موبایلی است. هر فردی که روی CTA شما کلیک می‌کند، انتظار دارد که به یک صفحه‌ی موبایل‌پسند برسد، پس ناامیدشان نکنید.

۹. از هشتگ‌ها استفاده کنید

یکی دیگر از تفاوت‌های اینستاگرام و فیسبوک «هشتگ‌ها» هستند. در حالی که «هشتگ‌ها» در فیسبوک چندان برجسته و مورد توجه نیستند، در اینستاگرام عکس این قضیه صادق است. همان‌طور که در نکته‌ی اول گفته شد، تبلیغات اینستاگرامی شما باید مانند بخشی از جریان طبیعی پست‌های اینستاگرامی به نظر برسند. پس هشتگ‌ها را به پست‌های‌تان اضافه کنید.

«هشتگ‌‌گذاری» یک ضرورت است و طبق پژوهشی که توسط سایتِ «تِرَک‌مِیوِن» (TrackMaven) انجام شده است، پست‌هایی با ۱۱ هشتگ، بیشترین تبادلات را داشته‌اند.علاوه بر استفاده از چند هشتگ، توجه کنید که حتما از واژه‌های صحیح استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کمیت همه‌چیز نیست و باید «کیفیت» را نیز به حساب آورید.

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرام

فهرستی از منابعی برای یافتن هشتگ‌های مناسب را در ادامه می‌بینید:

یکی از آگهی‌هایِ بانک چندملیتی Scotiabank، یکی از چندین تبلیغی بود که از کاربران خواسته بود که چند مورد را در یک فیلم تشخیص دهند. این کمپین از هشتگ معروف «ThingsOrganizedNeatly» استفاده کرده بود (هشتگ به عکس مرتبط بود).در انتهای این کمپین، اینستاگرام ۲۰ رتبه افزایش در یادآوری تبلیغات و ۶ رتبه افزایش در آگاهی از برندرا برای Scotiabank گزارش کرد.

۱۰. در اسرع وقت به استفاده از محتواهای تولید شده توسط کاربران روی بیاورید

«اعتماد» واژه‌ی مهمی است و تنها موردی است که شما به آن نیاز دارید تا بفهمید که آیا تبلیغات‌تان منبعی پایدار و بلندمدت برای رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارتان هست یا نه.احتمالا فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید با استفاده از تبلیغات‌تان اعتماد ایجاد کنید. محتواهای تولید شده توسط کاربران دقیقا راهی است که می‌توانید از طریق آن اعتماد ایجاد کنید و به فروش بیشتر برسید.

همان‌طور که از داده‌ها می‌توان دریافت، دو قالب تبلیغاتی که بیشترین اعتماد را جلب می‌کنند، «توصیه‌های آشنایان» و «نظرات آنلاین مصرف‌کنندگان» است. با انتشار عکس‌های مشتریان‌تان می‌توانید از هر دوی این روش‌ها بیشترین بهره را ببرید.محتواهای تولید شده توسط کاربران نه‌تنها برای جلب اعتماد مناسب هستند، بلکه این نوع عکس‌ها معمولا شاخص‌های نکات ۱ تا ۳ این مقاله را نیز دارند. به این صورت شما با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران‌تان، ۴ نکته از این فهرست را به سادگی رعایت کرده‌اید.

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرام

17 نکته برای تبلیغات در اینستاگرامجـمع بـندی قـسمت دوم

همین حالا زمان اولین تبلیغ اینستاگرامی‌ شما است. بهانه‌هایی مانند «من فیسبوک را بیشتر دوست دارم!» یا «از امتحان کردن یک محیط جدید می‌ترسم!» را دور بریزید. تبلیغات اینستاگرامی همه‌گیرتر شده‌اند و اینستاگرام نیز مدام در حال رشد و توسعه است. پس همین الان زمان آن است که به این شبکه‌ی اجتماعی بپیوندید!

تبلیغات با اینفلوئنسرها

آن‌ها را در kik یا تلگرام پیدا کنید

Kik اپلیکیشنی است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی پیام‌هایتان را بدون داشتن شماره تلفن یا ایمیل طرف مقابل به او برسانید. این راهکار در تلگرام نیز عرضه شده است و می‌توانید با داشتن ID فرد او را در این برنامه پیدا و با او صحبت کرد. اگر می‌خواهید با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید، یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

چه مدت پست تبلیغاتی‌تان روی پیج قرار می‌گیرد؟

بر خلاف پست‌های ارسالی در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها که به مدت طولانی یا برای همیشه در آنجا قرار می‌گیرند، اینفلوئنسرها قوانین خاص‌تری برای تبلیغات در پیجویی کردن‌هایشان دارند و به شما خواهند گفت که برای مدت معینی پست تبلیغاتی شما را در پیج نگه خواهند داشت. تعرفه تبلیغاتی نیز به میزان زمان درخواستی شما بستگی خواهد داشت. به هر حال شما باید بدانید که تبلیغاتتان چند ساعت روی پیج قرار خواهد گرفت.

از اینفلوئنسر مورد نظر درخواست کنید که تبلیغاتتان را در ساعت مخصوصی روی پیج قرار دهد که معمولا افراد بیشتری آن را ببینند (به عنوان مثال ساعات کاری یا نیمه‌های شب زمان مناسبی برای ارسال تبلیغات نیست).ضمنا شما می‌توانید از اینفلوئنسر مورد نظر بخواهید که در بازه زمانی تعیین شده، چند بار تبلیغات شما را repost کند؛ این کار به معنای آن است که به عنوان مثال شما می‌خواهید آگهی‌تان به مدت دو ساعت روی پیج باشد ولی هر نیم ساعت یک‌ بار پاک شده و مجددا روی پیج قرار بگیرد تا به اصطلاح آگهی‌تان هر نیم ساعت یک‌ بار بالا بیاید. همچنین اطمینان حاصل کنید که فالوئرهای آن پیج همه ایرانی بوده و به اصطلاح فیک یا غیرواقعی نباشند.

آیا لینک ما را در بیو (Bio) خود قرار می‌دهید؟

اینفلوئنسر به شما اجازه نمی‌دهد که در زیرنویس عکس‌هایتان از لینک استفاده کنید. تنها لینکی که می‌توانید در این رسانه اجتماعی استفاده کنید، ‌در محدوده بیوگرافی پروفایل اینستاگرام قرار دارد. برخی از اینستاگرامرها با قرار دادن آگهی‌تان در پیجشان به طور رایگان لینک سایت یا وبلاگ شما را نیز در بیو قرار می‌دهند اما برخی دیگر هزینه اضافی برای این کار دریافت می‌کنند؛ به‌ هر حال اگر خواستید این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که در زیرنویس تصویر تبلیغاتی‌تان این موضوع ذکر شود تا کاربران به راحتی بتوانند وارد سایت شما شوند.

با خرید تبلیغاتی طولانی‌مدت تخفیف بگیرید

قبل از اینکه این مورد را شرح دهیم، بدانید که بهتر است قبل از خرید یک‌باره و طولانی‌مدت، پیج‌های مختلفی را امتحان کنید و هر کدام که بازدهی بیشتری داشت برای این کار انتخاب کنید. در ابتدا باید از اینفلوئنسر بپرسید که هزینه یک پست برای مدت مشخص چقدر می‌شود. زمانی که قیمی دستتان آمد، از او بپرسید که آیا برای خرید هفتگی یا ماهیانه تخفیفی در نظر گرفته است یا خیر. بیشتر اینفلوئنسرها این تخفیف را در نظر می‌گیرند و آگهی شما را یک روز در میان یا هفته‌ای چند بار به نمایش در می‌آورند.

در مورد دیگر آگهی‌دهندگان سوال کنید

شاید برایتان مهم باشد که چه برندهای دیگری با این اینستاگرامر کار می‌کنند. اگر در این‌باره سوال نکنید ممکن است روزی ببینید که آگهی شما بعد از آگهی رقیب اصلی‌تان قرار گرفته است!

قیمت‌ها به شدت متنوع است

تبلیغات در اینستاگرام بسیار گسترده است و هر فرد قیمت و تعرفه خاص خودش را دارد و این تعرفه‌ها به شکل چشم‌گیری با هم تفاوت دارند. حواستان باشد که در ازای چه خدماتی چه پولی می‌دهید.

هزینه های تبلیغات استوری و پست در پیج های اینستاگرام

این روزها اینستاگرام منبع پر درآمدی برای سلبریتی ها و اینفلوئنسرهای مجازی شده است. ارقام بالایی از تراکنش تنها به خاطر یک فیلم ۱۵ ثانیه ای پرداخت میشوند تا یک بازیگر استفاده از یک محصول یا خدمات را در یک استوری تبلیغ کند.اگر تا به حال با هزینه ی تبلیغات در پیج های پرمخاطب برخورد نداشته اید احتمالا آنچه که گفته میشود باعث تعجب شما خواهد شد.بسته به مدت زمانی که میخواهید یک پست بر روی یک صفحه ی معروف بماند و یا نوع خدماتی که میخواهید همچون استوری یا پست، تعرفه های متفاوت هستند.

بر اساس آمار گرفته شده پست ها تعرفه ی بالاتری نسبت به استوری ها دارند. چرا که امکان انتشار بالاتری دارند و با افزایش تعامل کاربران به صورت لایک و کامنت و به اشتراک گذاری، پلتفرم اینستاگرام پست را اکسپلور کرده و در نتیجه مخاطبین بیشتری پست را خواهند دید. برای شروع از پیج های نسبتا پر بازدید، تعرفه ی پست ها از ۳۰۰ هزار تومان آغاز میشود که معمولا به مدت ۲۴ ساعت بر روی پیج خواهند ماند.

قیمت تبلیغات سلبریتی ها

اما وقتی به سلبریتی ها مراجعه میکنید جریان کمی متفاوت است. باید توجه داشت که هر سلبریتی طرفداران پر و پا قرصی دارد که توصیه های وی را آویزه ی گوش خود میکنند. این یعنی وقتی بازیگر معروفی، استفاده از خدمات شما را به مخاطبین خود توصیه میکند، تعداد زیادی از افراد گفته های صاحب پیج را آویزه ی گوش خود میکنند و حتما از خدمات شما استفاده خواهند کرد. تعرفه ی پست در پیج سلبریتی ها چیزی در حدود ۵ تا ۵۰ میلیون است و بسته به میزان مشارکت و خلاقیت آن ها در تولید محتوای تبلیغاتی شما دارد.

در کنار پست ها، استوری ها تعرفه ی پایین تری دارند. سلبریتی ها برای بالا ماندن تعامل پیج خود، معمولا روزانه چندین استوری میگذارند و سعی میکنند با گرفتن دایرکت از مخاطبین خود، پیج را در اینستاگرام بالا نگاه دارند. به همین منظور میزان اهمیت و بازدید استوری های آن ها برای مخابین پایین تر از پست است. مقوله ی تاثیرگذار دیگر مدت زمان استوری هاست. هر استوری تنها ۱۵ ثانیه فرصت دارد تا یک محصول را تبلیغ کند و معمولا چند استوری در کنار یکدیگر بازخورد کمتری نسبت به یک استوری دارند. در نتیجه هزینه های استوری از چیزی در حدود ۳۰۰ هزار تومان آغاز میشود و تا ۱۰ میلیون تومان نیز میرسد.

انواع حساب‌های کاربری در اینستاگرام

حساب‌های مختلفی در اینستاگرام وجود دارد. شما اگر می‌خواهید خودتان تبلیغات اینستاگرامی خود را به عهده بگیرید، باید حواستان به موارد زیر باشد:

پیج‌های موضوعی: تبلیغات در این پیج‌ها معمولا از پیج‌های دیگر ارزان‌تر است. پیج‌های موضوعی بر روی موضوع خاصی متمرکز هستند و به شخص خاصی وابستگی ندارند. آن‌ها ممکن است فقط عکس‌هایی از حیوانات، طبیعت، عکس‌های کارتونی، جوک و لطیفه یا عکس‌های آموزشی ارسال کنند.

پیج‌های فروشگاهی: تعرفه تبلیغات در این پیج‌ها معمولا در حد وسط قیمت‌ها قرار دارد. تعداد فالوئر زیاد یکی از ویژگی‌های این پیج‌هاست و البته باید توجه داشته باشید که تعداد آگهی‌هایی که این اینفلوئنسرها ارسال می‌کنند نیز زیاد است.

پیج‌های شخصی وبلاگ‌نویسان یا دیگر افراد مشهور: این‌گونه پیج‌ها اغلب بیشترین میزان قیمت را در میان اینفلوئنسرها دارند. دلیل این موضوع نیز تاثیر زیاد این افراد روی کاربرانشان است به طوری که احتمالا تبلیغات در این پیج‌ها بازدهی بیشتری خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که معمولا این افراد آگهی کمی ارسال می‌کنند و تا خودشان از کیفیت کالای شما اطمینان نداشته باشند، آن را تبلیغ نخواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۰

ممکن است علاقه مند باشيد :

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *