۶ اشتباه در سئو صفحات سایت

۶ اشتباه در سئو کردن یک صفحه سایت که موجب میشود گوگل با نگاهی حساس شما را دنبال کند.اشتباهات درسئو امروز بسیار برای وب سایت ها گران تمام میشود.شما به اندازه کافی اطلاعات دارید؟

اشتباهات در سئو

اشتباهات درسئو امروزه بیشتر از قبل مورد جریمه گوگل قرار میگیرد و در این مقاله قصد داریم به شما کاربر محترم ۶ مورد از این اشتباهات را مورد بررسی مختصری قرار دهیم تا اشتباهات درسئو موجب هدر رفتن زمان و انرژی شما در سایت نشود. تمام تلاش مدیران سایت و تولید کنندگان محتوا در جهت تولید محتوایی حرفه ای برای کاربران وب است ، تا بتوانند برای سایت خود بازدید کننده تولید داشته باشند. و با سرچ کاربران در مورد مشکل خود به سایت هدف برسند. و به نوعی مشکل شخص حل شود اما این میان افراد زیادی زحمت فراوانی برای تولید محتوا به خود میدهند ولی سودی و ثمری از این زحمت نصیب این مدیران و تولید کنندگان محتوا نمیشود.

در ادامه ۶ مشکل و موضوع که رعایت نکردن آن باعث بروز مشکلات زیادی در سایت میشود را مورد بررسی قرار میدهیم تا با رعایت کردن این موارد بتوانیم سئوی بهتری در سایت خود داشته باشیم، در ادامه با ما همراه باشید.

 

۱-سئوکردن بیش از اندازه یک صفحه وب سایت

اولین اشتباهات درسئو :

در هر صفحه ی وب سایت یک سری استاندارد ها وجود دارد ، و باید رعایت شوند و رعایت کردن این موارد باعث بهبود رتبه گرفتن در صفحات گوگل خواهد شد ، اما گاها به خاطر حساسیت های زیادی و مسلط نبودن به سئو (Over Optimization) اوراپتیمایزیشن انجام میدهند ، اما قبل ایراد گرفتن از سئوکردن بیش از اندازه یک صفحه وب سایت باید بدانیم Over Optimization چیست ؟

Over Optimization چیست ؟ به معنی بهبود یا بهینه سازی بیش از حد است ، بیش از اندازه سئو کردن و بهینه کردن صفحات وب سایت باعث مشکوک موتور جستجو گر گوگل میشود همیشه استاندارد سازی صفحات لازم نیست عالی باشد گاهی در حد معمولی یا خوب بودن برای رتبه گرفتن شما کافی میباشد چرا که محتوای فارسی یا گوگل فارسی بیش از اندازه تشنه است و نیاز به محتوای بیشتر دارد، و هنوز جای کار زیادی دارد

مقاله خوبیه باید بخونمش
شورتکد صفحات در ووکامرس

 

سئوی سایت

 

۲-خرید بک لینک برای وب سایت

دومین اشتباهات درسئو :

بعد از مدتی از راه اندازی وب سایت و کسب و کار اینترنتی افراد ، با مطالعه و یا شرکت در کلاس ها و آموزش های سئو متوجه میشوند موضوعی در سئو وجود دارد که بسیار تاثیر گذار است . و آن هم داشتن بک لینک است این افراد گاها وقت و زمان لازم برای تولید بک لینک ندارند روی همین رفته اقدام به خرید بک لینک میکنند.

که این یکی از بزرگ ترین اشتباهات درسئو است ، چرا که شما وقتی بک لینک تهیه میکنید این بک لینک تا زمانی اعتبار دارد که وجود داشته باشد و تا زمانی وجود دارد که شما هزینه آن را پرداخت کنید و معمولا اثرگذاری یک بک لینک حداقل ۲ تا ۴ ماه است که زمان زیادی است و شما باید ماهانه هزینه آن را پرداخت کنید و در این زمان هیچ سودی برای شما ندارد و بعد از این تاریخ اگر به هر دلیل هزینه آن پرداخت نشد و بک لینک شما از بین خوهد رفت و در این شرایط گوگل بیشتر به شما مشکوک میشود و شدیدا مخالف خرید بک لینک و از این موارد سئوی کلاه سیاه است.

سئو سایت
پس بجای خرید بک لینک میتوانید خودتان با ثبت بک لینک های حرفه ای برای دامنه سایت خود و سایت اعتبار کسب کنید تا در مراحل بعدی وقتی شما مقاله ، و یا محصولی را در گوگل منتشر میکنید در سریع ترین حالت ممکن رتبه بگیرد و هر روز به سمت موفقیت بیشتر در جذب بازدید کننده حرکت کنید ، و در کل سعی کنید تمام کارهایی که مربوط به سئو میباشد را به صورت دستی و غیراتوماتیک انجام دهید.تا این اشتباهات درسئو موجود بروز مشکل در سایت برای شما نشود.

 

۳-استفاده کردن از URL های نامناسب در ادرس صفحه

سومین اشتباهات درسئو :

یکی از مواردی که گوگل با خواندن آن متوجه میشود یک مقاله درباره چه موضوعی است url آن صفحه میباشد که عموما نام های غیر مرتبط به موضوع مقاله را وارد میکنند ، پس بهتر است که شما این مورد را جدی بگیرید و موضوعی دیگر که بسیار سوال پرسیده میشود اینکه url ها رو انگلیسی وارد کنیم یا فارسی ؟ این که این مورد را فارسی بنویسیم یا انگلیسی واقعا هنوز هم بین سئوکارها توافق نظر کاملی نیست ولی عده ای که حد بی طرف بودن را در نظر گرفتن توضیحشون اینکه گوگل با نوشتن انگلیسی راحت تر میتونه اون صفحه در دسته بندی درست تقسیم کنه و بهتر در نتایج نشان دهد. توصیه ما در کارسازشو هم اینکه انگلیسی وارد کنید.

مقاله خوبیه باید بخونمش
تأثیر تبلیغات مؤثر در فروش

 

اشتباهات در سئوی سایت

 

۴-استفاده نکردن از تصاویر مناسب در صفحه

چهارمین اشتباهات درسئو :

کارسازشو : یک تصویر مناسب گویای هزاران حرف و جمله است . این جمله احتمالا به گوش شما آشناست ، یک جمله تبلیغاتی با اثربخشی بالاست که نقش تصاویر را برای ما پر رنگ تر از قبل جلوه میدهند. اما متعاسفانه ما در مقالات به خوبی از این قدرت استفاده نمیکنیم و گاها در یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه ای یک تصویر یا گاهی اصلا از تصاویر استفاده نمیکنیم ، و این برای کاربر بسیار خسته کننده است. و باعث میشود حتی صفحه مورد نظر را بسته و دوباره در گوگل دنبال سایت دیگری باشد. و همین امر باعث میشود نرخ خروج از سایت ما افزایش پیدا کند.
راهکار برای خروج از این اشتباهات درسئو :

به طور معمول برای هر موضوعی ده هزار عکس در اینترنت موجود است که شما میتوانید از این تصاویر استفاده کنید و استاندارد سازی کنید و در مقالات خود مورد استفاده قرار دهید فقط نکته ای که فراموش نشود اینکه خود تصاویر سئوی مخصوص به خود را دارند و باید تصاویر را سئو کنید ، در صورتی که تصاویر کپی را در سایت خود قرار دهید علاوه بر اینکه به سئوی سایت خود کمک نکردید حتی به چشم گوگل یک سایت کپی کار هم هستید.

پیشنهاد میکنم دوره صعود به قله گوگل با تصاویر را تهیه کنید تا بهتر صفحات سایت خود را بهبود دهید

 

پس بهتر است در یک مقاله ۱۰۰۰ کلمه ای حداقل ۵ تا ۷ تصویر گویا و مربوط به محتوایی که نوشتید قراردهید و تصاویر به کار گرفته شده را نیز سئوکنید تا در بهبود و رشد بازدید مقاله شما کمک کند.

 

۵-آپدیت نکردن مقاله یا مقالات در زمان های منظم

پنجمین اشتباهات درسئو :

بسیاری از تولید کنندگان محتوا و مدیران وب سایت تلاش زیادی برای تولید محتوای سایت خود میکنند اما گاها یک اشتباه را ده ها و صدها بار تکرار میکنند و زحمت آن ها اثر بخشی سابق را ندارد . شما وقتی مقاله ای مینویسید گوگل مقاله شما را بررسی میکند و برای جایگاه فعلی شما در موتور جستجو خود یک رتبه ای اختصاص میدهد ، ده ها مورد برای رتبه گرفتن تاثیر دارد یکی از این موارد آپدیت کردن مقاله در فاصله ها و بازه های زمانی منظم است.

مقاله خوبیه باید بخونمش
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

گوگل اینطور برداشت میکند که این سایت دائم در حال بروز رسانی و اپدیت کردن خود است ، برای مثال مقاله ای در حوزه ای تی که مربوط به ۴ سال پیش است بسیار خنده دار است اگر کسی به این مقاله استناد کند چون علمی مثال ای تی روزانه در حال تغییر و تحول و بهبود است و موردی یا ترفندی که مربوط به ۴ سال پیش است قطعا تغییراتی در این سال ها داشته و گوگل هم این موارد را میداند.پس برای مقالات خود بازه زمانی مشخص کنید و با مراجعه و اپدیت کردن مقاله ارزش بالایی نزد گوگل برای خود تولید کنید.

 

۶-برای کاربران تولید محتوا کنید نه برای گوگل

ششمین اشتباهات درسئو :

خیلی از وب سایت ها برای اینکه در گوگل رتبه بگیرند اقدام به نوشتن مقالاتی باحالت های خاص که مربوط به سئوی کلاه سیاه است میکنند تا در گوگل رتبه بگیرند و بازدید کننده وارد سایت آنها شود اما این نکته را فراموش میکنند که در صورتی که کاربری وارد سایت شما شود و مقاله مورد نظر مورد پسند و تاییدشان نباشد و از ان سایت خارج شوند رتبه شما هم نزد گوگل بی ارزش خواهد شد و رفته رفته پایین خواهید رفت و شاید به همان سرعتی که بالا آمدید.سقوط خواهید کرد.

پس توصیه میکنیم بجای نوشتن یک مقاله برای گوگل برای کاربران خود مقاله ای بنویسید و مشکلی از مشکلات آن ها را رفع کنید، برای مثال ما در این مقاله اصلا کاری به رتبه گرفتن در گوگل نداریم تمام تلاش ما در جهت این بوده که شما را با ۶ موردی که تاثیر زیادی در بهینه کردن یک صفحه وب سایت دارد آشنا کنیم. و هر چقدر که شما زمان بیشتر را برای خواندن این مقاله اختصاص دهید و یا ان را به اشتراک قراردهید این مقاله در گوگل رتبه های بهتری خواهد گرفت.

مقاله خوبیه باید بخونمش
آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

 

اشتباهات در سئو

پس تمام تلاش خود را در جهت بهبود تولید محتوای خود برای کاربران در نظر بگیرید، گوگل خود به خود شما را در شرایط بهتری قرار خواهد داد

 

نکات کلیدی پایانی سئو

نکته پایانی: گوگل در سال های اخیر اپدیت های فراوانی ارائه داده و تمام تلاش خود را میکند تا جلوگیری کند از رتبه گرفتن وب سایت هایی که به کاربران اهمیت نمیدند پس کاربران و رفع مشکلات و خواسته های آنها را در اولویت قراردهید ، گوگل با هوش مصنوعی و سئوی معنایی که برای خود قرارداده شما را در جایگاهای بهتری قرار میدهد و بهتر است که اشتباهات درسئو را جدی بگیرید و روز به روز نسبت به بر طرف کردن این مشکلات در سایت خود اقدام کنید.

 

اشتباهات ما در سئو

ارائه شده در تیم تولید محتوای وب سایت کارسازشو
موفق باشید

در سال هاي گذشته به عنوان مشاور ، برنامه نویس و یا سئوکار در کنار کسب و کارهای زيادی حضور داشتم و این فرصت را داشتم نقشی ولو کوچک در رشد و شکوفايی کسب و کار مورد نظر داشته باشم.با توجه به اينکه امروزه يکی از نياز های اصلی هر کسب و کاری حضور فعال و با قدرت در فضای اينترنت است تمام تلاش خود را در تيم کارسازشو به کار ميگيريم تا آموزش های کامل و جامعی در زمينه راه اندازی کسب و کار اينترنتی به شما داده باشيم.

میخواهم عضو شوم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید به هیچ وجه از ایمیل های خسته کننده تبلیغاتی خبری نسیت ...

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۴۲

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید :

منتظر ثبت نظر شما هستیم :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. امیررضا دهقانی
  ۱:۰۹ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

  سلام خدمت شما
  با توجه به فرمایشات شما یعنی خود سئوی بیش از اندازه نه تنها به سود وب سایت نیست بلکه به ضرر وب سایت هم هست
  درسته؟

  • وحید طهماسبی
   ۵:۳۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

   سلام خدمت شما کاربر محترم
   سئوی بیش از اندازه باعث شک گوگل میشه ، و هر صفحه ای نباید بیش از اندازه از کلمات کلیدی در متن استفاده بشه ، و سایر موارد که نشان دهنده سئوی بیش از اندازه باشه ، باید خیلی طبیعی کار کرد

 2. امیرضا دهقانی
  ۱:۱۱ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

  جناب طهماسبی با توجه به تجربه های شما بهتر است که در چه بازه زمانی اقدام به اپدیت کردن مطالب سایت کنیم؟
  تشکر بابت سایت خوبتون

  • وحید طهماسبی
   ۵:۳۹ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

   نوع کسب و کار و وب سایت با وب سایت متفاوته اما به نظرم حداقل ماهی دو ماهی یکبار مطالب اپدیتی براشون صورت بگیره خیلی خوب میشه و گوگل به عنوان یک وب سایت پویا و به روز شما رو شناسایی میکنه

 3. درودزاده
  ۱:۲۱ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

  درود خدمت جناب طهماسبی
  سوالی داشتم ، شما میفرمایید خرید بک لینک مناسب نیست در حالی که بسیاری از وب سایت ها بک لینک برای خودشان خرید میکنند
  میشه کمی توضیح بفرمایید
  سپاس

  • وحید طهماسبی
   ۵:۴۲ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

   سلام خدمت شما
   خرید بک لینک در اصل بد نیست ، اینکه بک لینک بعد از مدتی بخاطر تمدید نکردن حذف بشه خیلی بده و از نظر گوگل شما بک لینک خریدی و گوگل از این موارد اصلا خوشش نمیاد و به نوعی جز خط قرمز های گوگل محسوب میشه
   بسیاری از کسب وکارهای انلاین اقدام به خرید بک لینک میکنن یکی از راه های اون رپورتاژ آگهیه که مقاله ای از شما منتشر میشه و لینک شما به همراه متن لینک دار در اون سایت قرار میگیره
   هرکاری که باعث شک گوگل بشه ما نباید انجام بدیم
   موفق باشید

 4. سالار
  ۸:۰۶ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶

  سلام جناب طهماسبی عزیز
  ممنون بابت مقاله خوبتون ، ولی قبول دارید دیگه به سختی میشه در گوگل رتبه گرفت و کار سخت شده؟

  • وحید طهماسبی
   ۱۲:۰۴ ۱۳۹۸/۰۴/۲۶

   سلام خدمت شما دوست عزیز و همراه گرامی
   بله درسته ، الگوریتم های گوگل روز به روز بهینه تر و حرفه ای تر میشوند و کار برای افرادی که به خوبی به سئو مسلط نیستند سخته
   ولی به هر حال کار نشد نداره و نیاز داره به تجربه و آموزش

   موفق باشید

 5. ساسان مومن
  ۳:۰۱ ۱۳۹۸/۰۴/۲۷

  سلام به شما
  چطور میتونیم متوجه بشیم که سئوی زیادی انجام دادیم؟
  تشکر

  • وحید طهماسبی
   ۹:۴۸ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

   سلام خدمت شما کاربر محترم

   به طور کلی استاندارد هایی وجود دارد که میتوان تا حدودی این موضوع را بدون ابزار مشخص کرد برای مثال در هر ۱۰۰۰ کلمه ۱۰ کلمه کلیدی شما باید وجود داشته باشد که به تجربه به شما میگویم بهتر است در این ده کلمه حداقل ۳ تا ۵ کلمه را به عنوان هم خانواده یا مترادف کلمه اصلی قرار بدید ، یا بیش از ندازه لینک گرفتن روی یک کلمه هم میتواند جز موارد منفی باشد که عموما ما خودمان این موارد را انجام میدهیم پس راحت میتوانیم متوجه شویم کجا مشکل ایجاد کردیم

   موفق باشید